Справа № 131/2550/13-ц
2013 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23.01.2014
Іллінецький районний суд Вінницької області в складі:
Головуючого судді Димбіцького Ю.В.
при секретарі Телевань С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Іллінці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Іллінецького району Вінницької області про встановлення факту належності нерухомого майна на праві власності та визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом, ціна позову 138290, 63 грн.,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним позовом, в якому вказав, що 01 квітня 2011 року помер його батько ОСОБА_1, який на день смерті мав у власності житловий будинок з господарськими спорудами, розташований по вул. Калашника, 28 в с.Кантелина Іллінецького району Вінницької області, та земельну ділянку площею 2,94 га, розташовану на території ОСОБА_2 сільської ради Іллінецького району Вінницької області, цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, право на яку посвідчено державним актом на право приватної власності на земельну ділянку серії ВН №002802 від 26 березня 2001 року.
Він є єдиним спадкоємцем першої черги за законом після смерті батька, оскільки його мати та сестри, які мали право на спадщину як спадкоємці першої черги, відмовилися від її прийняття.
Нотаріальна контора відмовляється видати йому свідоцтво про право на спадщину за законом на майно покійного батька, оскільки первинна реєстрація домоволодіння у встановленому законом порядку проведена не була та правовстановлюючі документи на будинок відсутні, крім того, державний акт на право власності на земельну ділянку виготовлений на бланку старого зразка, який не внесений до електронної бази Державного земельного кадастру і не містить кадастрового номера земельної ділянки, що унеможливлює видати свідоцтво про право на спадщину на земельну ділянку.
Тому він просить суд визнати за його покійним батьком право власності на житловий будинок та визнати за ним право власності на житловий будинок та земельну ділянку в порядку спадкування за законом після смерті батька.
В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з’явився, подав до суду заяву із проханням вирішити справу в його відсутність і задовольнити його позовні вимоги.
Представник відповідача ОСОБА_2 сільської ради Іллінецького району Вінницької області в судове засідання не з’явився, сільський голова подав до суду відповідного листа про розгляд справи за відсутності представник сільської ради, позовні вимоги визнав повністю.
За таких обставин суд вважає за можливе прийняти визнання позову відповідачем і задовольнити позовні вимоги ОСОБА_1 оскільки вони, крім повного їх визнання відповідачем, підтверджуються також поданими позивачем письмовими доказами, а саме: копією паспорта громадянина України позивача ОСОБА_1 (а.с.3), копією свідоцтва про смерть 01 квітня 2011 року ОСОБА_3 (а.с.4), копією свідоцтва про народження 20 травня 1969 року ОСОБА_1 (а.с.5), копією заяви ОСОБА_1 про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_1 (а.с.6), копіями заяв ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 про відмову від прийняття спадщини після смерті ОСОБА_1 (а.с.7-9), листом приватного нотаріуса Іллінецького районного нотаріального округу Вінницької області ОСОБА_7 про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину (а.с.10), довідкою виконкому ОСОБА_2 сільської ради Іллінецького району Вінницької області №483 13 грудня 2013 року про те, що відповідно до запису в домовій книзі за №2, померлий ОСОБА_1 на день смерті був зареєстрований та проживав в ІНФОРМАЦІЯ_1, разом з ним була зареєстрована та проживала його дружина ОСОБА_4 Спадщину після його смерті прийняв ОСОБА_1 (а.с.11), довідкою виконкому ОСОБА_2 сільської ради Іллінецького району №489 від 13 грудня 2013 року про те, що в сім’ї померлого ОСОБА_1 та ОСОБА_4 налічується троє дітей – ОСОБА_1, ОСОБА_5 та ОСОБА_8 (а.с.13), довідкою виконкому ОСОБА_2 сільської ради №490 від 13 грудня 2013 року про те, що згідно погосподарської книги №2 особовий рахунок №59, житловий будинок по вул. Калашника, 28 в с.Кантелина Іллінецького району Вінницької області відносився до суспільної групи колгоспників і станом на 15 квітня 1991 року до складу двору входив ОСОБА_1 (а.с.13), копією техпаспорта на житловий будинок (а.с.14-16), копією державного акта на право приватної власності на землю (а.с.17), витягом з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (а.с.18).
Оцінюючи в сукупності всі досліджені у справі докази, суд визнає доведеними вимоги позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст.81 ЗК України, ст.ст.16, 328, 1258, 1261, 1268, 1270 ЦК України, ст.ст.209, 212 - 215 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_9, який помер 01 квітня 2011 року, право власності на житловий будинок з господарськими спорудами, розташований по вул. Калашника, 28 в с.Кантелина Іллінецького району Вінницької області.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, право власності на житловий будинок з господарськими будівлями, розташований по вул. Калашника, 28 в с.Кантелина Іллінецького району Вінницької області, в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_9, який помер 01 квітня 2011 року.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, право власності на земельну ділянку площею 2,94 га, розташовану на території ОСОБА_2 сільської ради Іллінецького району Вінницької області, цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, право на яку посвідчено державним актом на право приватної власності на земельну ділянку серії ВН №002802 від 26 березня 2001 року, в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_9, який помер 01 квітня 2011 року.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Вінницької області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення, а особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення через Іллінецький районний суд.
Суддя Ю.В. Димбіцький