Судове рішення #6587285

Справа № 2-“а”-3259/ 2009 р.  

ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  


12 листопада 2009 року Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області в складі:  

головуючого - судді Міщенко Т.М.  

при секретарі –  Каменєвій Н.В.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Мелітополі адміністративну справу за позовом  ОСОБА_1 до інспектора ДПС роти ДПС ДАІ № 3 ОДДЗ УДАІ ГУМВС України в Запорізькій області ОСОБА_2 про скасування постанови,      


встановив:  

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить скасувати постанову від 12.04.2009 р. про накладення на нього інспектором ДПС роти ДПС ДАІ № 3 ОДДЗ УДАІ ГУМВС України в Запорізькій області ОСОБА_2 штрафу у розмірі 300 грн. за порушення правил дорожнього руху, поновити пропущений строк на оскарження постанови.  

В судовому засіданні позивач позов підтримав повністю та пояснив, що фотознімок на підставі якого складено постанову, не підтверджує місце скоєння адміністративного правопорушення.    В постанові не зазначено, яким чином було встановлено особу, яка керувала автомобілем, був порушений встановлений порядок оформлення правопорушення.  

Від  відповідача надійшла заява з проханням слухати справу у його відсутність, з позовом не згоден.  

Суд, заслухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов не підлягає задоволенню.  

12.04.2009 р. о 15-00 год. ОСОБА_1 на 400 км. а/д Харьков – Сімферополь – Севастополь,    керував автомобілем НОМЕР_1, рухався зі швидкістю 120 км/год, чим перевищив встановлену швидкість руху на 30 км/год, швидкість вимірювалась приладом «Візир», чим допустив порушення п. 12.6 ПДР України, передбачене ч. 1 ст. 122 КпАП України, що підтверджується копією постанови АР 105101 по справі про адміністративне правопорушення /а.с. 3/.  

Зазначену постанову складено на підставі фото фіксації з допомогою приладу  радіолокаційного вимірювача швидкості «ВИЗИР», серійний номер 0812531,  в якій зазначено, що  12   .04.2009 р. о 15 год. 00 хв. автомобіль   НОМЕР_1   , рухався зі швидкістю 120 км/год /а.с. 14/.  

Варіант несення служби інспектора ДПС ДАІ безконтактний (без зупинки транспортного засобу), що не заборонено діючим законодавством України.  

Таким чином, виявлення адміністративного правопорушення в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху було зафіксовано за допомогою спеціального технічного засобу, який має функцію фото- та кінозйомки.  

Відповідно до вимог ст.14-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення до  адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в разі їх фіксації, працюючими в автоматичному режимі спеціальними технічними засобами, які мають функції фото-та кінозйомки, відеозапису або засобами фото -  кінозйомки, відеозапису притягуються  власники транспортних засобів.   За наявності обставин, які свідчать про вчинення порушення, передбаченого ч. 1 цієї статті, іншою особою, власник (співвласник) транспортного засобу може протягом десяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу повідомити про відповідні обставини (транспортний засіб знаходився у володінні чи користуванні іншої особи, вибув з його володіння внаслідок протиправних дій інших осіб тощо) орган (посадову особу), що виніс постанову про накладення адміністративного стягнення. На період з’ясування та перевірки цих обставин виконання постанови про накладення адміністративного стягнення зупиняється до моменту встановлення особи, яка вчинила це правопорушення.  

Посилання позивача на те, що в порушення законодавства  відносно нього не було складено протокол про адміністративне правопорушення,  безпідставне, оскільки відповідно до вимог ст. 258 Кодексу України про адміністративні правопорушення в разі виявлення адміністративного правопорушення в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованого за допомогою працюючого в автоматичному режимі  спеціальних технічних приладів, які мають функції фото-та кінозйомки, відеозапису або засобів фото та кінозйомки, відеозапису, протокол про адміністративне правопорушення  не складається, а постанова по справі про адміністративне правопорушення виноситься без участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.    

Таким чином в судовому засіданні встановлено факт скоєння позивачем адміністративного правопорушення передбаченого ст.122 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,  т.я.  ним була перевищена встановлена швидкість руху на 30 км/год.  

Відповідно до вимог п. 12.6  Правил дорожнього руху України: ?поза населеними пунктами на всіх дорогах та на дорогах, що проходять через населені пункти, позначені знаком 5.47, дозволяється рух зі швидкістю: а). легковим автомобілям з причепом і мотоциклами – не більше 80 км/год”.  

Частина 1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає адміністративну відповідальність за підвищення водіями транспортних засобів встановленого обмеження швидкості руху транспортних засобів більше ніж на 20 км/год.  

Суд вважає, що позивач притягнений до адміністративної відповідальності  у відповідності з законом за ст. 122 ч. 1 КпАП України.  

На підставі викладеного, суд вважає, що в позові ОСОБА_1 інспектора ДПС роти ДПС ДАІ № 3 ОДДЗ УДАІ ГУМВС України в Запорізькій області ОСОБА_2 про скасування постанови слід відмовити.  

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 69, 71, 162 Кодексу Адміністративного судочинства України, ст.ст. 122 ч. 1, 258 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд  


постановив:  

У позові ОСОБА_1 до інспектора ДПС роти ДПС ДАІ № 3 ОДДЗ УДАІ ГУМВС України в Запорізькій області ОСОБА_2 про скасування постанови   відмовити.  

  Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Мелітопольський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної заяви протягом десяти днів з дня її проголошення, а потім апеляційної скарги на постанову суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в десятиденний строк без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, з подачею копії апеляційної скарги до апеляційного суду.  

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.   


  Суддя:              

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація