Справа № 2-4847/2009
ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ЧЕРНІГОВА
І м е н е м У к р а ї н и
Р І Ш Е Н Н Я
05 листопада 2009 року м. Чернігів
Деснянський районний суд міста Чернігова у складі:
головуючого – судді Коверзнева В.О.,
при секретарі – Кашка Т.Ю.,
з участю позивача,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на квартиру,
третя особа – товариство з обмеженою відповідальністю «Чернігівська універсальна товарна біржа «Джі-Ай-Пі»,
в с т а н о в и в:
17.07.2009 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання права власності на квартиру АДРЕСА_1.
У судовому засіданні позивач заявлені вимоги підтримав і наполягав на їх задоволенні.
Відповідач і представник третьої особи не з’явилися, про час і місце розгляду справи сповіщалися належним чином.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
30.12.1997 року відповідач уклав з ОСОБА_3 договір міни № 97/015 (далі по тексту – Договір), відповідно до якого передав їй у власність квартиру АДРЕСА_1 (далі по тексту – Квартира).
Договір укладено у письмовій формі і визнано дійсним рішенням Деснянського районного суду міста Чернігова від 20.09.2007 року (справа № 2-2290/2007).
23.11.1999 року ОСОБА_3 померла. Позивач є сином ОСОБА_3 та єдиним спадкоємцем її майна першої черги за законом, у зв’язку з тим, що інші спадкоємці майна першої черги за законом (чоловік та другий син) відмовилися від спадщини на користь позивача.
Відповідно до частини 1 статті 182 Цивільного кодексу України право власності та інші речові права на нерухомі речі підлягають державній реєстрації.
Здійснення державної реєстрації – це офіційне визнання державою Україна права власності та інших речових прав особи на нерухоме майно.
У зв’язку із смертю ОСОБА_3 не здійснила державну реєстрацію права власності на Квартиру, а тому воно не вважається офіційно визнаним, що унеможливлює набуття позивачем цього права у звичайному порядку – шляхом отримання в державній нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину за законом.
Зазначене є підставою для задоволення позову і визнання за позивачем права власності на Квартиру в судовому порядку.
Керуючись статтями 208, 209, 212 – 215, 294 Цивільного процесуального кодексу України, суд
в и р і ш и в:
позов задовольнити. Визнати за ОСОБА_4 право власності на квартиру АДРЕСА_1.
Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду Чернігівської області. Заява про апеляційне оскарження рішення подається протягом 10 днів з дня його проголошення, а апеляційна скарга – протягом 20 днів після подання заяви. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження рішення, якщо подається в строк, встановлений для подання заяви.
Головуючий: