АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
про здійснення дистанційного судового провадження у режимі відеоконференції
28 серпня 2014 р. м. Чернівці
Суддя судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Чернівецької області Петлюк В.І., розглянувши в стадії підготовки до апеляційного розгляду апеляційну скаргу прокурора прокуратури Сокирянського району ОСОБА_1 на ухвалу Сокирянського районного суду Чернівецької області від 26 червня 2014 року, -
В С Т А Н О В И В:
Цією ухвалою задоволено подання начальника Сокирянської виправної колонії № 67 відділу Державної пенітенціарної служби України в Чернівецькій області та на підставі ст. 6 Закону України «Про амністію у 2014 році» М№1185- VII від 08.04.2014 року скорочено наполовину засудженому ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженцю ІНФОРМАЦІЯ_2, невідбуту ним частину покарання у виді позбавлення волі, призначену вироком Луцького міськрайонного суду Волинської області від 29.03.2013 року.
На вказану ухвалу районного суду прокурором прокуратури Сокирянського району було подано апеляційну скаргу.
Суддя доповідач, відповідно до вимог ч.4 ст. 401 КПК України під час підготовки до апеляційного розгляду, вирішує питання, необхідні для такого розгляду.
Вважаю, що для оперативності розгляду даної скарги є підстави для проведення судового провадження в режимі відеоконференції за участю засудженого ОСОБА_2, перевіривши матеріали кримінального провадження та обговоривши доводи апеляційної скарги, приходжу до наступного.
Як вбачається із матеріалів судового провадження, ОСОБА_2 засуджений вироком Луцького міськрайонного суду Волинської області від 29.03.2013 року, з 10.06.2013 року відбуває покарання у Сокирянській виправній колонії №67 відділу Державної пенітенціарної служби України в Чернівецькій області.
Відповідно до ч. 1. п.4 статті 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі, яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження.
Частиною 2 ст. 336 КПК України передбачено, що суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У
Провадження № 11-кп/794/318/14 Головуючий у 1 інстанції: О.Д.Побережна
Категорія ЗУ «Про амністію у 2014 році» Доповідач: В.І. Петлюк
разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення.
Оскільки скаржник знаходиться поза межами приміщення суду та тримається в установі виконання покарань, вважаю, що для забезпечення оперативності судового провадження, таке провадження слід здійснити у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення за участю засудженого ОСОБА_2
Частиною 4 ст. 336 КПК України передбачено якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, знаходиться у приміщенні, розташованому на території, яка перебуває під юрисдикцією суду, або на території міста, в якому розташований суд, судовий розпорядник або секретар судового засідання цього суду зобов’язаний вручити такій особі пам’ятку про її процесуальні права, перевірити її документи, що посвідчують особу, та перебувати поряд з нею до закінчення судового засідання.
Згідно ч.6 ст. 336 КПК України, зазначено, якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, тримається в установі виконання покарань, дії, передбачені частиною четвертою цієї статті, здійснюються службовою особою такої установи.
Дистанційне судове провадження згідно з правилами цієї статті може здійснюватися в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій, Верховному Суді України під час здійснення судового провадження з будь-яких питань, розгляд яких віднесено до компетенції суду.
За таких обставин, приходжу до висновку про необхідність здійснення дистанційного судового провадження у режимі відеоконференції між апеляційним судом Чернівецької області та Сокирянською виправною колонією Чернівецької області, за апеляційною скаргою прокурора прокуратури Сокирянського району ОСОБА_1 на ухвалу Сокирянського районного суду Чернівецької області від 26 червня 2014 року, призначеного на 04 вересня 2014 року на 10.00 год.
Виконання даної ухвали доручити начальнику Сокирянської виправної колонії в Чернівецькій області, тобто забезпечити проведення відеоконференції з апеляційним судом Чернівецької області та участь засудженого ОСОБА_2 у такому засіданні щодо розгляду апеляційної скарги прокурора на ухвалу Сокирянського районного суду Чернівецької області від .26 червня 2014 року, а також виконання вимог ч.6 ст. 336 КПК України.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 336, 404, 405 КПК України, суддя апеляційного суду Чернівецької області, -
У Х В А Л И В:
Судове провадження за апеляційною скаргою прокурора прокуратури Сокирянського району ОСОБА_1 на ухвалу Сокирянського районного суду Чернівецької області від 26 червня 2014 року, здійснювати дистанційно в режимі відеоконференції під час трансляції з приміщення Сокирянської виправної колонії Чернівецької області, яке буде здійснюватися о 10.00 год. 04 вересня 2014 року.
Доручити начальнику Сокирянської виправної колонії в Чернівецькій
області забезпечити проведення відеоконференції з апеляційним судом Чернівецької області та участь засудженого ОСОБА_2 у такому засіданні, щодо розгляду апеляційної скарги прокурора на ухвалу Сокирянського районного суду Чернівецької області від 26 червня 2014 року, а також виконання вимог ч.6 ст. 336 КПК України.
Надіслати учасникам судового провадження копію даної ухвали.
Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.
ОСОБА_3Петлюк