Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #65780924

Справа № 591/7870/15-ц

Провадження № 2-п/591/1/17

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 серпня 2017 року  

                                                                     

Зарічний районний суд м. Суми в складі:

головуючого – судді Прокудіної Н.Г.

при секретарі – Майборода А.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Суми заяву  ПАТ «УкрСиббанк» про перегляд заочного рішення по справі № 591/7870/15-ц за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 акціонерного товариства «УкрСиббанк»,  ОСОБА_3  про визнання поруки  за договором  поруки припиненою,-

В С Т А Н О В И В :

Заочним рішенням Зарічного районного суду м. Суми від 30 вересня 2016 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволені.

Представник відповідача ОСОБА_2 акціонерного товариства «УкрСиббанк» звернувся до суду із заявою про перегляд заочного рішення, посилаючись на те, що жодної повістки на адресу представника не надходило, що стало причиною неявки останнього в судове засідання 30.09.2016 року. Також зазначає про наявність доказів, які на  його думку, мають істотне значення для розгляду справи.

У судове засідання  представник ОСОБА_1 ОСОБА_4 не з’явився, в письмовій заяві проти задоволення заяви заперечує.

ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду заяви повідомлений належним чином.

ОСОБА_3 в судове засідання не з’явилась, про час і місце розгляду заяви повідомлена належним чином.

В зв'язку з неявкою в судове засідання осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється на підставі ст. 197 ч. 2 ЦПК України.

Відповідно до ч.1 ст. 231 ЦПК України, заява про перегляд заочного рішення розглядається в судовому засіданні. Неявка осіб, належним чином повідомлених про час і місце засідання, не перешкоджає розгляду заяви.

Суд, дослідивши матеріали, справи встановив наступне. 

На підставі ч.5 ст. 74 ЦПК України, судова повістка разом із розпискою, а у випадках, встановлених цим Кодексом, разом з копіями відповідних документів надсилається поштою рекомендованим листом із повідомленням або через кур'єрів за адресою, зазначеною стороною чи іншою особою, яка бере участь у справі. Стороні чи її представникові за їх згодою можуть бути видані судові повістки для вручення відповідним учасникам цивільного процесу. Судова повістка може бути вручена безпосередньо в суді, а у разі відкладення розгляду справи про час і місце наступного засідання може бути повідомлено під розписку. У разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх адреси, судова повістка надсилається: фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

Судом встановлено, що повістка про виклик у судове засідання  на 30.09.2016 р. направлялась відповідачу ОСОБА_2 акціонерному товариству «УкрСиббанк» (том 1 а.с. 173), про що міститься розписка в матеріалах справи (том 1 а.с. 174,175).

Також в матеріалах справи наявна заява представника відповідача ПАТ «Укрсиббанк» ОСОБА_5 про розгляд справи 30.09.2016 року у її відсутність в зв’язку з неможливістю прибути в судове засідання, що спростовує доводи представника відповідача про неналежне повідомлення представника про час і місце розгляду справи (том 1 а.с.188-189)

Зі змісту ст. 232 ЦПК України, випливає, що скасування заочного рішення судом, що його ухвалив, можливе у випадку встановлення судом двох обставин: відповідач не з'явився в судове засідання, в якому ухвалено заочне рішення, та не повідомив про причини неявки з поважних причин; докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи.

Представником відповідача доказів на підтвердження порушення   судом норм чинного законодавства не надано.

Тому, суд вважає, що докази, на які посилається представник відповідача, не мають істотного значення для правильного вирішення справи, отже заява не підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 228 - 231 ЦПК України, суд –

У Х В А Л И В :

Заяву   ПАТ «УкрСиббанк» про перегляд заочного рішення по справі № 591/7870/15-ц за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 акціонерного товариства «УкрСиббанк»,  ОСОБА_3  про визнання поруки  за договором  поруки припиненою – залишити без задоволення.

Ухвала   оскарженню не підлягає.

Враховуючи, що заява про перегляд заочного рішення залишена без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Суддя                                        Н.Г.Прокудіна



  • Номер: 22-ц/788/1568/17
  • Опис: Ситник М.А. до ПАТ "УкрСиббанк" про визнання поруки за договором поруки припиненою
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 591/7870/15-ц
  • Суд: Апеляційний суд Сумської області
  • Суддя: Прокудіна Н.Г.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю; Ухвалено нове рішення по суті позовних вимог у зв'язку із:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 13.09.2017
  • Дата етапу: 12.10.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація