Справа № 2а-3108/09
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 листопада 2009 року суддя Приморського районного суду м. Одеси Загороднюк В.І., розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом до Головного Управління Пенсійного фонду України в Одеській області та просить визнати протиправною його бездіяльність щодо відмови в перерахунку раніше призначеної пенсії та зобов’язати відповідача провести такий перерахунок пенсії на підставі Постанови Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2007 року та наказу Міністра Оборони України №377 від 28.07.2008 року, з урахуванням змін його посадового окладу.
Крім того, стягнути з відповідача на його користь упущену вигоду у вигляді неправомірно невиплаченої частини пенсії, право на отримання якої настало з 01.08.2008 року, а також стягнути компенсацію втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків нарахування та виплати пенсії.
Постанову просить допустити до негайного виконання.
При цьому він посилається на те, що він є військовим пенсіонером та отримує пенсію через установу Пенсійного Фонду України.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2007 року «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу», Міністром Оборони України 28.07.2008 року було видано наказ №377 "Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України". Згідно цього наказу розмір його посадового окладу збільшився.
Відмовивши йому в перерахунку пенсії, відповідач порушив вимоги ч.3ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, які звільнилися з військової служби, та деяких інших осіб». Позивач також вважає, що в період з 1.08.2008 року, по день звернення його до суду, відповідач зобов’язаний виплатити йому упущену вигоду у вигляді неправомірно не виплаченої частини пенсії.
Представник позивача надав суду заяву в якій просив розглядати позов за його відсутністю.
Представник відповідача позов не визнав, про що надав письмові заперечення, в яких посилається на відсутність правових підстав для перерахунку пенсії позивачу у зв’язку зі збільшенням його посадового окладу.
Вивчивши матеріали справи, повно і всебічно з’ясувавши обставини, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав
Судом встановлено, що позивача 19.11.2004 року було звільнено з посади у відставку зі Збройних Сил за станом здоров’я. Йому призначено пенсію розмір якої становить 3709,67 грн.
(а.с. 8-9)
Позивач в квітні 2009 року звернувся до керівника Головного Управління Пенсійного фонду України в Одеській області з заявою про перерахунок йому пенсії відповідно до наказу Міністра Оборони України №377 від 28.07.2008 року, але ця вимога позивача відповідачем була проігнорована. Разом з тим, позивачу була надана відповідь військової прокуратури Одеського гарнізону, а також Одеського обласного військового комісаріату, з яких вбачається те, що позивач має право на перерахунок пенсії у зв’язку зі збільшенням посадового окладу.
Відповідно до вимоги ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, які звільнилися з військової служби, та деяких інших осіб», усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб які мають право на пенсію за цим законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Постановою Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2007 року «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» було передбачено можливість прийняття Міністром Оборони України нормативного акту щодо зміни розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів. На виконання цієї постанови Міністром Оборони України був виданий наказ №377 "Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України". Згідно цього наказу посадовий оклад позивача збільшився.
Отже, суд вважає, що відповідач був зобов’язаний зробити перерахунок пенсії позивачу у зв’язку зі збільшенням його посадового окладу, але проявив бездіяльність, яка є протиправною.
Приймаючи до уваги те, що вимоги позивача в частині стягнення на його користь упущеної вигоди та компенсації втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків нарахування та виплати пенсії не ґрунтуються на законі, суд вважає, що в цій частині вимог позивачу слід відмовити.
Керуючись ч.3ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, які звільнилися з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2007 року «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу», наказ Міністра Оборони України №377 "Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України", КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного Управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.08.2008 року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року №1294 та наказу Міністра Оборони України №377 від 28.07.2008.
Зобов’язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 7.11.2007 року №1294 та наказу Міністра Оборони України №377 від 28.07.2008 з урахуванням зміни посадового окладу у складі загального грошового забезпечення з 1.08.2008 року.
В іншій частині позову – відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена, про що протягом десяти днів з дня проголошення подається заява про апеляційне оскарження постанови суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в термін десяти днів з дня проголошення, без подання попередньої заяви про оскарження.
Суддя: