Судове рішення #6577714

Рішення вступило в законну силу                                                                                       Справа № 2-751/2009 року

“-----“-----------------------2009 року






Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ


14 жовтня  2009 року                                       Чаплинський  районний суд Херсонської області


в складі:

головуючого – судді  Венглєвської Н.Б.


при секретарі – Зінченко С.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в  залі суду в смт.Чаплинка

справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини,


В С Т А Н О В И В :


                    Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому просить стягнути на її користь з відповідача ОСОБА_2 аліменти на утримання неповнолітньої доньки – ОСОБА_3 – ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження в розмірі 1/3 частини заробітку але не менше 30 % від прожиткового мінімуму щомісячно. В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 уточнила свої позовні вимоги та просить стягнути аліменти в розмірі 1/4 частини заробітку але не менше 30% прожиткового мінімуму щомісячно повністю підтримала і в обгрунтування їх пояснила, що 16.09.2005 року зареєструвала шлюб з відповідачем ОСОБА_2 Від вказаного шлюбу в них народилася донька – ОСОБА_3 – ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження. Дочка проживає з позивачкою і знаходиться на її утриманні, відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, тому вимушена звернутися до суду про стягнення аліментів, так як їй одній тяжко утримувати доньку.

                   Відповідач ОСОБА_2 в  судовому засідання повністю визнав позовні вимоги, не заперечував в задоволенні позову, згоден сплачувати аліменти на утримання доньки в розмірі зазначеному позивачкою.        

                   Судом встановлені наступні факти і відповідні їм правовідносини, що позивачка і відповідач перебувають у зареєстрованому шлюбі з 16.09.2005 року, який зареєстрували в відділі реєстрації актів цивільного стану Чаплинського районного управління юстиції Херсонської області. Від даного шлюбу у них народилася  донька – ОСОБА_3 – ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, яка проживає з позивачкою і знаходяться на її утриманні. Донька повність знаходиться на утриманні матері, хоча відповідач, як батько зобов”язаний утримувати неповнолітню дитину, дані обставини не заперечував відповідач ОСОБА_2 Згідно ст. 181 СК України способи виконання батьками обов’язків утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. За відсутності домовленості  між батьками про сплату аліментів на дитину той із них, з ким вона проживає, вправі звернутися до суду з відповідним позовом. Аліменти на дитину присуджуються в частці від заробітку / доходу/ її матері, батька або в твердій грошовій сумі і виплачуються щомісячно.

 У відповідності до ст.ст. 81, 88 ЦПК України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору він стягується з відповідача в дохід держави, тому суд стягує судовий збір з відповідача в сумі 51 гривня і витрати на інформаційно – технічне забезпечення  розгляду справи.

                   Керуючись ст.ст. 181, 182, 183 СК України, ст.ст. 10, 11, 60, 212-215 ЦПК України, суд


В И Р І Ш И В :


                    Позов ОСОБА_1  задовольнити.

                    Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, уродженця і мешканця АДРЕСА_1,  працюючого в Чаплинському управлінні водного господарства на посаді електромонтера на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання доньки – ОСОБА_3 – ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження в розмірі 1/4 частини заробітку щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, до досягнення нею повноліття, починаючи з 07.09.2009 року.

                    Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 51 гривня і на користь Територіального управління Державної судової адміністрації України в Херсонській області витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі  120 гривень.

                    Рішення підлягає негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць в розмірі  1/4 частини заробітку, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.

                    На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Херсонської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подана до Чаплинського районного суду Херсонської області протягом десяти днів з дня його проголошення.


        Суддя:                                                                                                             Н.Б.Венглєвська  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація