Справа 2а–2702/2009
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 вересня 2009 р. м. Хмельницький
Хмельницький міськрайонний суд у складі:
головуючої судді - Логінової С.М.,
при секретарі – Галиш М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Хмельницькому адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Державної автомобільної інспекції УМВС України у Хмельницькій області про скасування постанови про адміністративне правопорушення,
встановив:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до управління Державної автомобільної інспекції УМВС України у Хмельницькій області про скасування постанови про адміністративне правопорушення, посилаючись на те, що постановою інспектора ДПС від 8 травня 2009 р. на неї було накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 300 грн.
Підставою для притягнення її до адміністративної відповідальності стало те, що 8.05.2009 р. о 16 год. у м. Хмельницькому по вул. Свободи-Пилипчука вона здійснила стоянку автомобіля, чим порушила вимогу дорожнього знаку «Стоянка забороняється» п. 15.10. Правил дорожнього руху України, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Просить скасувати постанову, оскільки правопорушення не вчиняла.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги змінив і просив звільнити позивача від адміністративної відповідальності, оскільки остання порушила правила дорожнього руху вперше.
Представник ДПС ДАІ УМВС України у Хмельницькій області у судовому засіданні позов не визнав, пояснивши що позивач порушила Правила дорожнього руху України.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню.
Судом встановлено, що постановою інспектора ДПС від 17 квітня 2009 р. на нього було накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 306 грн.
Підставою для притягнення позивача до адміністративної відповідальності стало те, що 17.04.2009 р. о 14 год. 11 хв. у м. Хмельницькому на перехресті вул. Свободи-Пилипчука здійснив стоянку автомобіля чим порушив вимогу дорожнього знаку «Стоянка забороняється» п. 15.10. Правил дорожнього руху України, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Згідно п. 15.10 Правил дорожнього руху України, позивач не виконав вимоги дорожнього знаку « Стоянка забороняється».
Судом встановлено, що постановою інспектора ДПС від 8 травня 2009 р. на ОСОБА_1 було накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 300 грн.
Підставою для притягнення її до адміністративної відповідальності стало те, що 8.05.2009 р. о 16 год. у м. Хмельницькому по вул. Свободи-Пилипчука вона здійснила стоянку автомобіля, чим порушила вимогу дорожнього знаку «Стоянка забороняється» п. 15.10. Правил дорожнього руху України, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Однак, як вбачається з матеріалів справи, при прийнятті рішення про притягнення позивача до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення інспектором не було враховано обставин, зазначених у ст. 33 КУпАП, а саме: характер вчиненого правопорушення, майновий стан, а також обставини, що пом’якшують відповідальність.
ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності притягується вперше.
Враховуючи викладене та малозначність вчиненого правопорушення, суд вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вказаною статтею, обмежившись усним зауваженням.
Керуючись ст.ст. 162, 163 КАС України, ст.ст. 22, 33, ч. 1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
постановив:
позов ОСОБА_1 до управління Державної автомобільної інспекції УМВС України у Хмельницькій області про скасування постанови про адміністративне правопорушення задовольнити частково.
Постанову інспектора ДПС ДАІ УМВС України у Хмельницькій області про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КУпАП та накладення на останню адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 300 грн. змінити. Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП, однак за малозначністю вчиненого звільнити її від адміністративної відповідальності за вказаною статтею, обмежившись усним зауваженням.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом 10 днів до суду першої інстанції з дня проголошення постанови.
Апеляційна скарга на постанови суду подається на протязі 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або на протязі 10 днів без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження через суд першої інстанції з одночасним наданням копії апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Логінова С.М.