Судове рішення #6577502

Cправа 2а–2688/09

ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

13 жовтня 2009 р.      м. Хмельницький

Хмельницький міськрайонний суд у складі:  

головуючої - судді Логінової С.М.,

при секретарі – Блащук Т.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Хмельницького справу за адміністративним позовом військового прокурора Хмельницького гарнізону в інтересах ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому про стягнення підвищення до пенсії як дитині війни, визнання дій неправомірними,

встановив:  

Військовий прокурор Хмельницького гарнізону звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому про стягнення підвищення до пенсії як дитині війни, визнання дій неправомірними, посилаючись на те, що ОСОБА_1 відповідно до Закону України „Про соціальний захист дітей війни” є дитиною війни, оскільки на час закінчення Другої світової війни йому не виповнилось 18 років, і в силу ст. 6 цього Закону йому з 01.01.2006 року було передбачено підвищення до пенсії на 30% мінімальної пенсії за віком, яке відповідач не дивлячись на рішення Конституційного Суду України не виплачує.

Позивач  просить стягнути з відповідача не виплачену суму підвищення до пенсії за період з 1 травня 2007 р. по 31 травня 2008 р. в розмірі 1696 грн. 60 коп. та визнати дії управління неправомірними.

Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав викладених у позові, просить визнати причини пропуску строку позовної давності поважними, оскільки ОСОБА_1 особа похилого віку та часто хворіє.

Представник управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому у судове засідання не з’явився, звернувшись до суду із заявою про розгляд справи у його відсутність, проти позову заперечив.

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає частковому задоволенню.            

Відповідно до ст. 1 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” дитина війни - це особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років.                               Судом встановлено, що позивач є громадянином України та станом на 02.09.1945 року їй було менше 18 років.

Зазначені обставини сторонами не оспорюються та стверджуються наявними в матеріалах справи паспортними даними позивача.                               Згідно ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків пенсії за віком.                     

Законом України „Про Державний бюджет України на 2007 рік” дію ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” було призупинено.                     Разом з тим, рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року в справі за конституційним поданням 46 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік” у тому числі і цю норму Закону України „Про державний бюджет України на 2007 рік”, якою було призупинено дію ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” було визнано такою, що не відповідає Конституції України. Зазначена норма Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік” втратила чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення, тобто з 09.07.2007 року і відповідно позивач з цього часу має право на отримання спірної надбавки до пенсії.      

Відповідно до пп. 6 п. 2.2 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах в містах, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 року №8-2, Управління відповідно до покладених на нього завдань призначає (здійснює перерахунок) і виплачує пенсії, щомісячне грошове утримання суддям у відставці, допомогу на поховання та інші виплати відповідно до чинного законодавства. З даної норми вбачається, що нарахування і виплата пенсійних виплат належить до компетенції органів Пенсійного фонду України, суд не повноважний визначати розміри таких виплат, а може лише зобов’язати Управління провести їх нарахування та виплату.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому слід зобов’язати нарахувати та виплатити позивачу підвищення до пенсії відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, за період з 09 липня 2007 року по 31 травня 2008 року.

Суд також приходить до висновку, що позивач пропустив строк позовної давності з поважних причин.

Суд також приходить до висновку визнати дії  управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому неправомірними в частині невиплати ОСОБА_1 підвищення до пенсії відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, за період з 09 липня 2007 року по 31 травня 2008 року.

Керуючись ст.ст. 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.ст. 1, 6, 7 Закону України „Про соціальний захист дітей війни”, рішенням Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року, Постановою Кабінету Міністрів України «Про забезпечення щорічної виплати разової грошової допомоги, передбаченої Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”,  

постановив:  

Адміністративний позов військового прокурора Хмельницького гарнізону в інтересах ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому про стягнення підвищення до пенсії як дитині війни, визнання дій неправомірними задовольнити частково.

Зобов’язати управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому нарахувати та виплатити ОСОБА_1 підвищення до пенсії відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, за період з 09 липня 2007 року по 31 травня 2008 року.

Визнати дії  управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому неправомірними в частині невиплати ОСОБА_1 підвищення до пенсії відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, за період з 09 липня 2007 року по 31 травня 2008 року.

В решті позовних вимог відмовити.

Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом 10 днів до суду першої інстанції з дня проголошення постанови.  

Апеляційна скарга на постанову суду подається на протязі 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або на протязі 10 днів без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження через суд першої інстанції з одночасним наданням копії апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя                 Логінова С.М.  


Ў  













Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація