АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа №22а- 1772 / 2006р. Головуючий по 1-й інстанції:
Яковенко Н.Л. Суддя-доповідач: Корнієнко В.І.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2006 року липня місяця 03 дня м.Полтава
Колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Полтавської області в
складі:
Головуючого судді: Корнієнка В.І.
Суддів : Карнауха П.М., Буленка О.О.
При секретарі: Барило Я.В.
З участю позивача ОСОБА_1
Представника відповідача ОСОБА_2
Представника 3 - ої особи ОСОБА_3
розглянула у відкритому судовому засіданні в м.Полтаві цивільну справу за апеляційною
скаргою ОСОБА_1
на ухвалу Київського районного суду м. Полтави від 22 травня 2006 року
по справі за позовом ОСОБА_1 до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Полтавському та Новосанжарському районах Полтавської області про виплату страхових сум, відшкодування моральної шкоди,-
Колегія судців, заслухавши доповідь судді - доповідача Апеляційного суду, -
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою Київського районного суду м. Полтави від 22 травня 2006 року закрито провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Полтавському та Новосанжарському районах Полтавської області про виплату страхових сум, відшкодування моральної шкоди.
Роз»яснено ОСОБА_1 право звернення до суду з адміністративним позовом в порядку адміністративного судочинства.
З даною ухвалою не погодився ОСОБА_1, подав на неї апеляційну скаргу, в якій прохає її скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд в Київський районний суд м. Полтави.
Вважає, що судом при постановленні ухвали порушені норми процесуального права.
2
Колегія суддів, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, приходить до висновку, що остання підлягає задоволенню.
На підставі п.З ст.312 ЦПК України, розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд скасовує ухвалу і передає питання на новий розгляд до суду першої інстанції, якщо останній порушив порядок, встановлений для його вирішення.
Порушення цивільно-процесуального права є безумовною підставою для скасування ухвали .
Відповідно до ч. 1ст. 15 ЦПК України, суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Згідно ч.Іст.З ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Судом першої інстанції при постановленні ухвали не було враховано, що згідно ст.11 ЦК України, цивільні права та обов»язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов»язки.
Як вбачається із матеріалів справи, ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Полтавському та Новосанжарському районах Полтавської області про виплату страхових сум, відшкодування моральної шкоди, однак суд при постановленні ухвали прийшов до передчасного висновку, закривши провадження в справі та не врахував, що між сторонами існують цивільно - правові відносини .
За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку про скасування ухвали суду першої інстанції з направленням справи до районного суду для розгляду по суті.
Керуючись ст.ст.303, 307, 312 ЦПК України, колегія суддів ,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити .
Ухвалу Київського районного суду м. Полтави від 22 травня 2006 року скасувати, а справу направити до Київського районного суду м. Полтави для розгляду по суті.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України.