Справа № 2-31 / 07 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
7 лютого 2007 року В.Писарівський районний суд Сумської області в складі:
головуючого судді Семенової О.С,
при секретарі - Доценко Т.Г.,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в смт. В.Писарівка справу за цивільним позовом ОСОБА_1 до Добрянської сільської ради про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про надання додаткового строку терміном три місяці для прийняття спадщини, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_2, після смерті якої відкрилась спадщина, що складається з земельної частки / паю/ площею 2, 052 га, що розташована на території Добрянської сільської ради В-Писарівського району, майнового паю члена колективного сільгосппідприємства та грошового вкладу на особовому рахунку у В-Писарівській філії „Ощадбанку". Вона являється спадкоємцем за законом першої черги, як донька померлої, інших спадкоємців за законом не має.
Але протягом шести місяців вона не звернулася до державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, оскільки не знала порядку та термінів звернення, хоча поховала померлу, розпорядилась її речами, має похилий вік . Тому прохає надати їй додатковий термін три місяці для прийняття спадщини, а причину пропуску встановленого шестимісячного терміну визнати поважною.
Представник позивачки ОСОБА_3, що діє на підставі доручення / а.с.20/ у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та дав аналогічні пояснення.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, проте надав письмову заяву про визнання позову та з проханням розглядати справу без його участі. Представник позивачки не заперечує, щоб справа
розглядалась у попередньому судовому засіданні у відсутність представника відповідача.
Заслухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обгрунтовані та підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджено свідоцтвом про її смерть / а.с.5/. Позивачка є спадкоємцем за законом першої черги, як донька померлої, що підтверджено свідоцтвами про народження та шлюб /а.с.10-11 /. Після смерті померлої відкрилась спадщина на земельну частку / пай/ площею 2, 052 га, розташовану на території Добрянської сільської ради відповідно до Державного акту про право приватної власності на землю,
"виданого 29 жовтня 2001 року / а.с. 6 -7/, майнового паю в АПТЗТ „Родіна" відповідно свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства / а.с.8/ та грошового вкладу на особовому рахунку у В-Писарівському відділенні Ощадбанку України / а.с.9/. Відповідно довідки сільської ради заповіт при житті від імені ОСОБА_2 не посвідчувався / а.с. 14/. Позивачка розпорядилась майном померлої, провела її поховання, але протягом встановленого законом шестимісячного терміну не звернулася з заявою до державної нотаріальної контори, так як не знала порядку. Суд дійшов висновку, що вона мала поважну причину пропуску встановленого законом терміну.
Згідно ст. 1272 ЦК України, спадкоємець, який протягом 6-ти місяців не подавав заяву про прийняття
спадщини вважається таким, що не прийняв її. Проте ч.З ст. 1272 ЦК України передбачає, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ст. 1270, 1272 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 130, 212, 213, 215 ЦПК України, суд-
Вирішив:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Надати ОСОБА_1 додатковий строк три місяці для подання нею заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10- ти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до апеляційного суду Сумської області через В-Писарівський районний суд .