РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
№2-19/2007 р. від 04.01.2007р.
05 лютого 2007 року Шумський районний суд Тернопільської області в
складі:
головуючої судді: Томчук СВ.
при секретарі Шліхта А.О. з участю позивачки: ОСОБА_1
відповідача: ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Шумськ цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права на спадкове майно,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася з позовом про визнання права на спадкове майно. В судовому засіданні позивачка підтримала заявлені позовні вимоги та пояснила, що її чоловік ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Після його смерті залишилось спадкове майно, що складається із домоволодіння, розташованого в АДРЕСА_1.Позивачка проживає в спадковому будинку і прийняла спадщину. Цілий житловий будинок належав чоловікові позивачки на праві особистої власності на підставі договору дарування, посвідченого Шумською державною нотаріальною конторою 30.06.1975 року за реєстром НОМЕР_1, який зареєстрований Кременецьким БТІ 08.09.1975 року, на нього видане реєстраційне посвідчення за НОМЕР_2. В той час була вулиця ІНФОРМАЦІЯ_2, АДРЕСА_1.
На підставі рішення виконавчого комітету Шумської селищної Ради №6 від 29.03.1977 року вулиця ІНФОРМАЦІЯ_2 перейменована на вулицю ІНФОРМАЦІЯ_3 і її адрес став АДРЕСА_1.
Позивачка зверталась в нотаріальну контору з метою переоформлення спадщини, отримання свідоцтва про право на спадщину.В нотаріальній конторі їй було відмовлено в переоформлені спадщини по тій причині, що в попередньому договорі-дарування не було виділено тамбур (літ а), тамбур (літа а/), хлів (літ БІ, погріб (ПГ). Загальні жилі площі змінилися у зв»язку з перебудовою опалювальних об»єктів. Згідно постанови Верховної Ради України від 15.12.1999 року, смт.Шумськ Шумського району Тернопільської області віднесено до міст районного значення. Також позивачка будувала будинок із чоловіком згідно рішення Шумської селищної Ради №29 від 28.02.1986 року і на нього є будівельний паспорт. Крім того в даний час вулиця знову переіменована і названа ІНФОРМАЦІЯ_4,АДРЕСА_1. Просить позовні вимоги задоволити.
Відповідач по справі - ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснила, що вона відмовляється від спадщини і в суд із заявою про продовження строку прийняття спадщини звертатись не буде.
Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов є таким, що грунтується на достатніх підставах, а тому - його слід задоволити.
Так зокрема, судом встановлено наступні факти та правовідносини, що випливають з них:
ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року в м.Шумськ Тернопільської області, про що зроблено запис за НОМЕР_3, це підтверджується свідоцтвом про смерть, НОМЕР_4 видане відділом РАЦСу Шумського райуправління юстиції Тернопільської області.
Після смерті ОСОБА_3 залишилось спадкове майно, яке складається із житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, яке розташоване в АДРЕСА_1 на підставі договору дарування, посвідченого Шумського Держнотконторою 30.06.1975 року за реєстром НОМЕР_1 та записано в реєстрову книгу за НОМЕР_2.
ОСОБА_1 на протязі 6-ти місяців вступила в управління спадковим майном після смерті свого чоловіка ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року в м.Шумськ Тернопільської області, як така, що постійно проживала із спадкодавцем в одному дворі, поховала його, доглядала житловий будинок, що підтверджується довідкою.
Згідно ст. 1268 п.З ЦК України спадкоємець, який на час відкриття спадщини проживав разом із спадкодавцем в одному дворі вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом встановленого строку за ст. 1270 п.1 він не відмовився від неї.
За таких обставин, суд вважає за необхідним поновити порушене право позивачки щодо прийняття спадщини, та визнати за нею право на спадкове майно -по закону, яке залишилось після смерті її чоловіка ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року в м.Шумськ Тернопільської області, як таку, що на протязі 6-ти місяців вступила в управління спадковим майном після смерті спадкодавця та проживала разом із ним на час відкриття спадщини.
Керуючись ст.ст.1261,1268 п.З ЦК України , ст.ст. 174,179,185,212,213,214, 215,218 ЦПК України, суд
вирішив:
Позов задоволити.
Визнати за позивачкою ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5 року народження, жителькою АДРЕСА_1 право на спадкове майно - по закону, що залишилося після смерті її чоловіка ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року в м.Шумськ Тернопільської області, і яке складається із житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, яке розташоване в АДРЕСА_1 на підставі договору дарування, посвідченого Шумського Держнотконторою 30.06.1975 року за реєстром НОМЕР_1 та записано в реєстрову книгу за НОМЕР_2.
Рішення вступає в законну силу після закінчення строків на його оскарження.
На рішення може бути подано до Тернопільського апеляційного суду заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційну скаргу - протягом двадцяти днів після заяви про апеляційне оскарження, або протягом десяти днів, без попередньої подачі заяви про апеляційне оскарження, через Шумський районний суд.
Окрім цього, особа, що подаватиме апеляційну скаргу, повинна одночасно надіслати її копію до Тернопільського апеляційного суду.