РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
№2-23/2007р. від 04.01.2007р.
08 лютого 2007 року Шумський районний суд Тернопільської області
в складі: головуючої судді: Томчук СВ.
при секретарі Шліхта А.О.
з участю позивача: ОСОБА_1
відповідача: Голова Рохманівської сільської ради
Корендович М.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Шумськ цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Рохманівської сільської ради про визнання права на спадкове майно,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся з позовом про визнання права на спадкове майно.
В судовому засіданні позивач підтримав заявлені позовні вимоги та пояснив, що його тітка ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Після її смерті залишилось спадкове майно, що складається із права на земельну частку (пай) в агрофірмі «Зоря» с.Рохманів Шумського району на підставі сертифіката на право на земельну частку /пай/, НОМЕР_1 виданого Шумського райдержадміністрацією. Позивач є єдиним спадкоємцем, який прийняв спадщину, так як вступив в управління спадковим майном, що підтверджується довідкою сільською ради. В нотаріальній конторі позивачу відмовлено в оформленні свідоцтва про спадкування, оскільки в нього не збереглося свідоцтво про народження його батька та свідоцтва про смерть, що підтвердило той факт, що спадкоємцем є тітка позивача.. Те, що померла, являється тіткою позивача підтверджується довідкою сільської ради. Крім того в усіх документах її фамілія є ІНФОРМАЦІЯ_2, а в її брата та його померлого батька як «ІНФОРМАЦІЯ_3». Той факт, що ОСОБА_2 та ОСОБА_3 були братом та сестрою, також підтверджується довідкою сільської ради. Просить позовні вимоги задоволити.
Відповідач по справі - Голова Рохманівської сільської ради Корендович М.О. проти позовних вимог не заперечив та підтвердив той факт, що позивач вступив в управління спадковим майном на протязі 6-ти місяців після смерті своєї тітки ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с.Обич Шумського району Тернопільської області. ОСОБА_2 та ОСОБА_3 були братом та сестрою.
Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов є таким, що грунтується на достатніх підставах, а тому - його слід задоволити.
Так зокрема, судом встановлено наступні факти та правовідносини, що випливають з них:
ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с.Обич Шумського району Тернопільської області, про що зроблено запис НОМЕР_2, це підтверджується свідоцтвом про смерть, НОМЕР_3 видане Рохманівською сільською радою Шумського району Тернопільської області ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Після смерті ОСОБА_2 залишилось спадкове майно, яке складається із права на земельну частку (пай) по агрофірмі «Зоря», розміром 1,91 в умовних кадастрових гектарах на підставі сертифіката на право на земельну частку (пай), НОМЕР_1, видане Шумського РДА 24 квітня 1998 року;
Згідно довідки, видана 15.12.2006 року Рохманівською сільською радою Шумського району Тернопільської області про те, що ОСОБА_1 проживає в спадковому будинку з 15 серпня 1987 року, який знаходиться в селі Обич Шумського району Тернопільської області і належить померлій-ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Відсутність заборони на жилий будинок перевірено. Державний Акт на землю для обслуговування жилого будинку не видавався.
Згідно довідки, видана 19 грудня 2006 року Рохманівською сільською радою Шумського району Тернопільської області про те, що ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року являється тіткою ОСОБА_1.
Згідно довідки, видана Рохманівською сільською радою Шумського району Тернопільської області про те, що ОСОБА_1 на протязі 6-ти місяців після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року вступив в управління спадковим майном, а саме: зробив частковий ремонт жилого будинку, побілив хату, зібрав урожай, залишився проживати в жилому будинку.
За ч.З ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку він не відмовився від спадщини.
Увідповідності до ст. 1270 п. 1. ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. За таких обставин , суд вважає за необхідним поновити порушене право позивача щодо прийняття спадщини та визнати за ним право на спадкове майно, яке залишилось після смерті його тітки ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с.Обич Шумського району Тернопільської області, як такого, що на протязі 6-ти місяців вступив в управління спадковим майном після смерті спадкодавця, а саме: зробив частковий ремонт жилого будинку, побілив хату, зібрав урожай, залишився проживати в жилому будинку.
Керуючись ст.ст.1247,1248,1270 ЦК України, ст.ст. 174,179,185,212,213, 214, 215, 218 ЦПК України, суд
вирішив:
Позов задоволити.
Визнати за ОСОБА_1, жителем с.Обич Шумського району Тернопільської області право на спадкове майно, що залишилося після смерті його тітки ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с.Обич Шумського району Тернопільської області, що складається із права на земельну частку (пай) по агрофірмі «Зоря», розміром 1,91 в умовних кадастрових гектарах на підставі сертифіката на право на земельну частку (пай), НОМЕР_1, видане Шумського РДА 24 квітня 1998 року;
Рішення вступає в законну силу після закінчення строків на його оскарження.
На рішення може бути подано до Тернопільського апеляційного суду заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційну скаргу - протягом двадцяти днів після заяви про апеляційне оскарження, або протягом десяти днів, без попередньої подачі заяви про апеляційне оскарження, через Шумський районний суд.
Окрім цього, особа, що подаватиме апеляційну скаргу, повинна одночасно надіслати її копію до Тернопільського апеляційного суду.