Судове рішення #6566969

                                                                                           Справа № 2-732/2009 р.

             РІШЕННЯ

      Іменем України

    22 жовтня 2009 року    

    Гусятинський районний суд  Тернопільської області

    в складі:

    головуючого судді         Цвинтарної Т.М.

    при секретарі         Возьної О.Р.

    з участю позивача         ОСОБА_1

    відповідача                            ОСОБА_2    

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Гусятин цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про зміну розміру стягуваних  аліментів на утримання дитини,

                                                           

ВСТАНОВИВ:

     

    Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача ОСОБА_3 про зміну  розміру стягуваних  аліментів на утримання дитини, посилаючись на те, що згідно рішення Гусятинського районного суду Тернопільської області  від 18 лютого 2002 року у справі за позовом ОСОБА_2 про стягненя аліментів  вирішено стягувати на її користь з нього     аліменти на утримання дочки  ОСОБА_4 в розмірі ј  з усіх видів його заробітку  щомісячно до досягнення дитиною повноліття. Після розірвання шлюбу з відповідачкою 18.02.2002 року він 01.05.2008 року зареєстрував шлюб з іншою жінкою і у них    народився син ІНФОРМАЦІЯ_2 року. І у зв’язку з тим, що його дружина знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а він на теперішній час також не працює, не має постійного доходу, частину якого отримує від ведення домашнього господарства, утримує дружину, а тому він не в змозі утримувати дочку ОСОБА_4  в зазначеному у судовому рішенні розмірі і просить з врахуванням змін його сімейного стану, а також матеріального становища зменшити розмір аліментів та стягувати з нього  1/6  з усіх видів його заробітку  щомісячно до досягнення дитиною повноліття.

    В судовому засіданні позивач свої позовні вимоги підтримав  і, посилаючись на обставини викладені у позові, просив його позов задовольнити.

    Відповідачка в судовому засіданні  пояснила, що позивач в дійсності не зважаючи на рішення суду про стягнення  з нього аліментів, їх на утримання дочки ОСОБА_4 не сплачує з червня 2009 року, що призвело до заборгованості по аліментах з його боку в загальному розмірі 1071 грн., внаслідок чого вона по даному факту має намір звернутись в прокуратуру. Також вказала, що позивач взагалі ігнорує власну дочку, не навідується до неї, хоча з її боку перепон у цьому немає, вона не забороняє позивачу навідуватись до дочки. Крім того вказала, що окрім згаданої неповнолітньої дитини, в неї на утриманні знаходиться ще троє дітей, а тому, з врахуванням того, що вона займається доглядом цих дітей і в зв’язку з цим не працює, стягуваний з позивача розмір аліментів є необхідним мінімумом для утримання дочки ОСОБА_4. Крім того ствердила, що позивач хоч і не працює, проте має певні  заробітки.

    Вислухавши доводи сторін, дослідивши письмові докази справі, суд вважає, що в задоволенні позовних вимог слід відмовити з наступних підстав.

    Судом встановлено, що у сторін народилася дочка ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, що підтверджується копією  свідоцтва про народження серії І-ИД №НОМЕР_1.

      Як вбачається із  копії виконавчого листа Гусятинського районного суду Тернопільської області від 18.02.2002 року з позивача на користь відповідачки на утримання дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження стягуються аліменти в розмірі 1/4  частини з усіх видів його заробітку щомісячно.

Як видно з копії свідоцтва про шлюб  серії І-ИД від НОМЕР_2 від 01 травня 2008 року позивач зареєстрував шлюб  з ОСОБА_5

 А копія свідоцтва про народження серії І-ИД № НОМЕР_3 від 19.05.2008 року стверджує про те, що у позивача від спільного проживання у вказаному шлюбі   народився син ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, який проживає разом з ним та дружиною і знаходиться на його утриманні.

Проте й у відповідача, як видно із копій свідоцтв про народження серії І-ИД НОМЕР_4 від 27.07.2009 року та серії І-ИД №НОМЕР_5 від 25.07.2005 року та довідки про склад її сім’ї №461 від 27.07.2009 року,   на утриманні знаходяться також інші діти : син ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_3 року та дочка ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_4 року, у зв’язку із доглядом якої позивач перебуває у відпустці.

Загалом, відповідно до вищевказаної довідки,  відповідач у зв’язку із доглядом перебуваючи на утриманні дітей ніде не працює від 17.07.2007 року по даний час.

Також, як вказує довідка-розрахунок за червень-вересень 2009 року у позивача виникла заборгованість перед відповідачем по аліментах на загальну суму 1071 грн., що вказує на неналежне виконання з його боку рішення суду та свої батьківських обов’язків.

При цьому вивченням матеріального становища позивача встановлено, що він, хоч і ніде не працює, проте має певний дохід, зокрема із ведення власного господарства, що не було ним заперечено в судовому розгляді справи.

Відповідно до ст. 55 Закону України «Про державний бюджет України на 2009 рік з 1 січня 2009 року розмір мінімальної заробітної плати 605 гривень, з 1 квітня 2009 року — 625 гривень, з 1 липня 2009 року — 630 гривень, з 1 жовтня 2009 року — 650 гривень, з 1 грудня 2009 року — 669 гривень на місяць.

При цьому, 1/4  частини цієї суми на даний час відповідно до ст.55 Про Державний бюджет України на 2009 рік становитиме 162,5 грн., в той час як мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, що відповідно до ст.54 Про Державний бюджет України на 2009 рік  для дітей віком від 6 до 18 років становить 701 гривень.

 Тому зміна в сторону зменшення стягнення з позивача аліментів   буде суперечити інтересам дитини.

Встановленні судом обставини повністю підтверджуються дослідженими в судовому засіданні доказами..

Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менше мінімального розміру, передбаченого частиною другою статті 182 Сімейного кодексу України  Кодексу, то дитині призначається відповідно до закону державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 30 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідно до ч.1 ст.192 Сімейного кодексу України  розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них.

Таким чином, суд, виходячи з матеріального становища сторін, інтересів дитини, із врахуванням сімейного стану сторін, вважає за необхідне в задовленні позову відмовити.

На підставі викладеного ст.ст. 180, 182, 184, 192 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст. 10,11,60,212, 213,214, 215, 218 ЦПК України,


                                                            В И Р І Ш И В :

Відмовити у задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про зміну розміру стягуваних  аліментів на утримання неповнолітньої дитини.

       Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Тернопільської області через Гусятинський районний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч4 ст. 295 ЦПК України.


Суддя: підпис

З оригіналом вірно

Голова Гусятинського районного суду                                  Г.М. Римар          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація