Судове рішення #65643291

Справа № 2а-15809/11

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14.10.2011 року, Суддя Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області ОСОБА_1 розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов ОСОБА_2 до Управління пенсійного фонду України в Автозаводському районі м. Кременчука Полтавської області про визнання бездіяльності відповідача протиправною та зобов»язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В:


08.08.2011 року позивач звернувся  до суду із адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Автозаводському районі м. Кременчука про поновлення пропущеного строку для звернення до суду, визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання провести перерахунок та виплату підвищення до пенсії відповідно до вимог ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» за період з  11.01.2011 р. проводити підвищення до пенсії у розмірі 30% від встановленого на законодавчому рівні мінімального розміру пенсії за віком та в подальшому.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 99 КАС України, для  звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється  шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася  або  повинна  була  дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

У зв’язку з тим, що стосовно не нарахованих пенсій ніякими нормативно-правовими актами, крім КАС України, не визначено строк  звернення до суду, то під час вирішення спорів, які виникають із вказаних правовідносин слід застосувати шестимісячний строк звернення до суду. Шестимісячний строк для звернення до суду слід застосовувати у кожному випадку порушення права позивача, тобто відносно кожного місяця, в якому порушувалось право позивача на отримання підвищення до пенсії. З матеріалів адміністративного позову вбачається, що позивачу здійснюється нарахування доплати до пенсії  щомісячно. Тобто він повинен був дізнатися про порушення його прав в день отримання такої доплати.

Згідно ч.2 і ч.3 ст. 67 Закону України «Про Конституційний Суд України» ухвали, рішення і висновки Конституційного Суду України разом з окремою думкою суддів Конституційного Суду України протягом наступного робочого дня після їх підписання оприлюднюються на офіційному веб-сайті Конституційного Суду України і направляються Президенту України та Кабінету Міністрів України. Рішення і висновки Конституційного Суду України разом з окремою думкою суддів Конституційного Суду України публікуються у "Віснику Конституційного Суду України" та в інших офіційних виданнях України.  Таким чином, рішення Конституційного Суду України є загальновідомими та доступними для ознайомлення та вивчення актами для усього кола громадян України, у тому числі і для позивача. Враховуючи вищевикладене, суддя вважає, що про порушення своїх прав «як дитини війни» позивач повинна була дізнатись з часу прийняття Конституційним судом України рішень від 22.05.2008 за №10-рп/2008. Крім того, право дітей війни на отримання підвищення до пенсії широко висвітлюється у засобах масової інформації з 2009 року. При цьому суд вважає, що похилий вік позивача не є поважною підставою для поновлення строку звернення до суду, також позивач вказану доплату до пенсії отримує щомісячно, а тому про отримання зазначеної доплати в меншому розмірі повинна була дізнатись в момент отримання такої доплати. Ч. 2 ст. 46 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» якою визначено, що нараховані суми пенсії, які не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачується за минулий час без обмеження будь-яким строком і нарахуванням компенсації втрати частини доходів в даному випадку застосуванню не підлягає оскільки зазначена доплата до пенсії позивачу нарахована не була. Таким чином, позивач мала можливість ознайомитись з нормативно-правовими актами, знати про порушення своїх прав та своєчасно звернутися до суду за їх захистом, а тому причини, на які посилається позивач у заяві про поновлення строку, суд не може визнати поважними. Враховуючи викладене , підстав для поновлення строку звернення до суду не вбачається, оскільки відсутні поважні причини його пропуску.

За нормами ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Позивач  не ставить вимогу про поновлення строку звернення до суду та із заявою про поновлення строку до суду не звертається, в матеріалах справи відсутні дані, які б підтверджували факт пропуску строку з поважних причин.

Таким чином, у зв’язку з відсутністю підстав для поновлення строку звернення до суду, враховуючи що позивач   звернувся до суду 08.08.2011 р., адміністративний позов в частині визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання провести перерахунок та виплату підвищення до пенсії за період   з 11.01.2011 року по 07.02.2011 року  - слід залишити без розгляду.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 99, ч.1 ст.100 КАС України,-

 

У Х В А Л И В:


Відмовити ОСОБА_2 в задоволенні заяви про поновлення   пропущеного строку для звернення до суду.  

Адміністративний позов ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Автозаводському районі м. Кременчука про визнання дій (бездіяльності) протиправними, зобов’язання провести перерахунок пенсії з врахуванням вимог Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в частині визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання провести перерахунок та виплату підвищення до пенсії за період   з 11.01.2011 року по 07.02.2011 року   – залишити без розгляду.    

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Автозаводський районний м. Кременчука шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний термін після одержання її копії.    

     

Суддя


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація