Судове рішення #6563269

Справа № 3-5622/09  

ПОСТАНОВА  

іменем     України  

03 листопада 2009 року      

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Ломакін В.Є., розглянувши матеріали, які надійшли від Територіальної державної інспекції праці у Тернопільській області Державного департаменту нагляду за додержанням законодавства про працю про притягнення до адміністративної відповідальності:  

     

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,  

працюючого приватним підприємцем,  

проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2  

за ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення -,  


ВСТАНОВИВ:  


Територіальною державною інспекцією праці у Тернопільській області 07 вересня 2009 року при перевірці ПП ОСОБА_1, було виявлено, що:  

Заробітна плата працівникам протягом 2009 років виплачується з порушенням строків, передбачених ст. 115 КЗпП України та ст. 24 Закону України "Про оплату праці": лише один раз на місяць (без виплати авансу), при цьому проміжок часу між виплатами заробітної плати перевищує шістнадцять календарних днів, що підтверджується довідкою про підприємство та стан виплати заробітної плати,  

Порушуючи вимоги ч. 5 ст. 95 КЗпП України, ст. 33 Закону України "Про оплату праці" та ст. 2-5 Закону України від 06.02.2003 року № 491-IV "Про внесення змін до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення", на нараховані суми грошових доходів працівників товариства протягом 2008-2009 років, підприємцем ОСОБА_1 не нараховано і як наслідок не виплачено належні їм суми індексації. На дату перевірки дане порушення є триваючим.  

Режим роботи працівників підприємця ОСОБА_1, чітко не визначений Правилами внутрішнього трудового розпорядку, які на дату перевірки підприємцем не складались і не затверджувались зборами трудового колективу. Зазначене є порушенням вимог ст. 142 КЗпП України.  

Документи, які б фіксували початок і закінчення робочої зміни для працівників, на дату перевірки, підприємцем ОСОБА_1 не розроблено та не затверджено і не доведено до відома найманих працівників. Тим самим, підприємцем ОСОБА_1 порушено вимоги ст. 57, 58 КЗпП України.  

Крім цього, підприємцем ОСОБА_1 не заведено особові картки на кожного працівника форми П-2, чим порушено вимоги наказу Держкомстату України № 489 від 05.12.2008 року. А також, не розроблено і не затверджено графік надання працівникам щорічних оплачуваних відпусток і тим самим, ним порушено конституційне право працівників на відпочинок, передбачене ст. 45 Конституції України, а також вимоги ст. 79 КЗпП України, ч. 9 ст. 10 Закону України "Про відпустки".  

Правопорушник ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні правопорушення визнав та щиро розкаявся, підтвердивши факти зафіксовані в протоколі про адміністративне правопорушення, просить його суворо не карати.  

Вини у вчиненні правопорушення доводиться матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення №19-01-032/0668 від 07.09.2009 року; актом перевірки №19-01-032/0967 від 07.09.2009 р.  

За таких обставин, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП, тобто – порушення вимог законодавства про працю і тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього  адміністративне стягнення.  

  Накладаючи адміністративне стягнення, враховую характер вчиненого правопорушення, особу винного і приходжу до переконання, що на нього слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в доход держави.  

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 41, 280, 283, 284 КУпАП,-  


ПОСТАНОВИВ:  


ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в доход держави в розмірі 510 (п’ятсот десять) гривень.  

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.  

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд.  


Суддя               В.Є. Ломакін  


Копія вірна  

Суддя                     В.Є. Ломакін  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація