РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 лютого 2007р. справа №4.3/2-1558/2007р.
Харківський районний суд Харківської області у складі судді САВЧЕНКО Г.М. при секретарі ВЕНЕДИКТОВІЙ Ю.О.
розглянувши в судовому засіданні в залі суду в с. Покотилівка цивільну справа за позовом:
ОСОБА_1
до Бабаївської селищної ради
про визнання права власності
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1.. звернулась до суду з позовною заявою в якій просить встановити факт родинних відносин між нею та ОСОБА_2, визнати, що ОСОБА_2 є бабою ОСОБА_1 та визнати за нею право власності на 3/10 частини житлового будинку з надвірними спорудами за адресою: АДРЕСА_1 Харківського району Харківської області в порядку спадкування за законом після смерті баби ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1. Свої позовні вимоги мотивує тим, що на підставі договору купівлі-продажу, укладеного 25.09.1970 року між ОСОБА_3 та ОСОБА_2, який посвідчено державним нотаріусом Первомайського району Харківської області, її бабі ОСОБА_2., належить 3/10 частини житлового будинку з надвірними спорудами за адресою: АДРЕСА_1 Харківського району Харківської області. ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про смерть, виданим ІНФОРМАЦІЯ_1 Покотилівською селищною радою, актовий запис НОМЕР_1. Після смерті баби ОСОБА_2. вона прийняла спадщину шляхом фактичного вступу до управління та володіння спадковим майном, так як на момент відкриття спадщини проживала спільно із спадкодавцем. її мати, ОСОБА_4, померла ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть, виданим 01.03.2006 року Бабаївською селищною радою, актовий запис НОМЕР_2. За життя мати не прийняла спадщину. Вона звернулась до державної нотаріальної контори Харківського району з заявою про прийняття спадщини після смерті баби ОСОБА_2., так як вона є єдиним спадкоємцем за законом, але державною нотаріальною конторою відмовлено в оформленні спадкових прав та рекомендовано звернутися до суду у зв'язку із втратою документів, що підтверджують її родинний зв'язок із спадкодавцем.
В судове засідання з'явилась позивач, яка підтримала позовні вимоги. Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, а тому суд згідно з ст.224 ЦПК України вважає необхідним постановити заочне рішення і позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Суд, вислухавши позивача, свідків, дослідивши матеріали справи і оцінивши зібрані докази в їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню по наступних підставах.
В судовому засіданні свідки ОСОБА_4 та ОСОБА_5 підтвердили, що дійсно ОСОБА_2, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1, є бабою ОСОБА_1. Враховуючи висловлене, суд, відповідно до п.1 ч.1 ст.256 ЦПК України вважає за необхідне встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, визнати, що ОСОБА_2 є бабою ОСОБА_1.
На підставі договору купівлі-продажу, укладеного 25.09.1970 року між ОСОБА_3 та ОСОБА_2, який посвідчено державним нотаріусом Первомайського району Харківської області, ОСОБА_2. належить 3/10 частини житлового будинку з надвірними спорудами за адресою: АДРЕСА_1 Харківського району Харківської області. ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про смерть, виданим ІНФОРМАЦІЯ_1 Покотилівською селищною радою, актовий запис НОМЕР_1. Після смерті ОСОБА_2., ОСОБА_1, будучи спадкоємцем, прийняла спадщину шляхом фактичного вступу до управління та володіння спадковим майном, так як на момент відкриття спадщини проживала спільно із спадкодавцем. Дочка спадкодавця та мати позивача ОСОБА_1. ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть, виданим 01.03.2006 року Бабаївською селищною радою, актовий запис НОМЕР_2. За життя ОСОБА_4. не прийняла спадщину. ОСОБА_1. звернулась до державної нотаріальної контори Харківського району з заявою про прийняття спадщини після померлої баби ОСОБА_2., так як вона є єдиним спадкоємцем за законом, але державною нотаріальною конторою відмовлено в оформленні спадкових прав та рекомендовано звернутися до суду у зв'язку із втратою документів, що підтверджують її родинний зв'язок із спадкодавцем.
На підставі викладеного, суд, відповідно до ст.ст.1266, ч.3 1268, 1276 ЦК України, вважає за необхідне визнати за ОСОБА_1 право власності на 3/10 частини житлового будинку з надвірними спорудами за адресою: АДРЕСА_1 Харківського району Харківської області в порядку спадкування за законом після смерті бабиОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.
Зобов'язати КП «Харківське районне БТІ» зареєструвати за ОСОБА_1 право власності на 3/10 частини житлового будинку з надвірними спорудами за адресою: АДРЕСА_1 Харківського району Харківської області
Керуючись ст.ст.208, 209, 212, 213, 215, 224, п.1 ч.1 ст.256 ЦПК України ст.ст. 1266,ч.З 1268, 1276 ЦК України ВИРІШИВ:
1/ Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, визнати, що ОСОБА_2 є бабою ОСОБА_1.
2/ Визнати за ОСОБА_1 право власності на 3/10 частини житлового будинку з надвірними спорудами за адресою: АДРЕСА_1, Харківського району Харківської області в порядку спадкування за законом після смерті баби ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.
З/ Зобов'язати КП «Харківське районне БТІ» зареєструвати за ОСОБА_1 право власності на 3/10 частини житлового будинку з надвірними спорудами за адресою: АДРЕСА_1 Харківського району Харківської області.
Рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії. Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений ст.294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СУДЦЯ Г.М.САВЧЕНКО