Справа № 2-А-644
2009 рік
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 листопада 2009 р. м.Косів
Косівський районний суд, Івано-Франківської області в складі головуючого судді Гордія В.І., з секретарем Корбутяк Н.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Косові справу за позовом ОСОБА_1 до ВДАІ УМВС в Іівано-Франківській області, Косівського районного відділення ДАІ про скасування постанви про адміністративне правопорушення,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до відповідача в суд з позовом про скасування постанови про адміністративне правопорушення.
Пердставник позивача ОСОБА_2 в судовому засіданні позов підтримав та суду пояснив, що 23.07.2009 року о 08 год. 20 хв. позивач заступив на зміну по перевезенню пасажирів по маршруту Коломия-Лючки, а о 08 год. 00 хв. пройшов щозмінний медичний огляд. Зміна в нього закінчувалась 24.07.2009 о 08 год. 20 хв. ранку. 24.07.2009 року його зупинив старший ІДПС Косівського ВДАІ ОСОБА_3 та виніс постанову про накладення на позивача адміністративного стягнення за те, що той перевозив пасажирів без щоденного перед рейсового медичного та технічного огляду та наклав на нього адміністративне стягнення у вигляді 510 грн. Він незгідний з даною постановою, оскільки він проходив передрейсовий медичний та технічний огляди, а також працівником міліції не складено протоколу про адміністративне правопорушення і не вручено його позивачу, тому він просить позов задовольнити.
Представник відповідача старший ІДПС Косівського ВДАІ ОСОБА_3 в судове засідання не з’явився, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причин неявки суду не повідомив.
Суд вислухавши представника позивача та вивчивши матеріали справи прийшов до висновку, що скаргу слід задовольнити з наступних підстав:
В судовому засіданні встановлено, що 24.07.2009 року відносно ОСОБА_1 було винесено постанову про адміністративне правопорушення серії АТ № 0056720 та накладено адміністративне стягнення у вигляді 510 грн. (а.с. 3).
Із змісту постанови видно, що ОСОБА_1 перевозив пасажирів на рейсовому транспорті без пройдення щоденного медичного та технічного огляду.
Згідно з ст. 45 ЗУ «Про дорожній рух» медичний огляд проводиться з метою визначення здатності кандидатів у водії і водіїв до безпечного керування транспортними засобами, періодичність оглядів, порядок їх проведення і направлення водіїв на позачергові огляди визначаються спільним актом спеціально уповноваженого центрального органу влади з питань охорони здоров’я і Міністерства внутрішніх справ України, а також п. 5.1. Порядку проведення щозмінного перед рейсового та після рейсового медичних оглядів водіїв транспортних засобів затвердженого Наказом МОЗ України та МВС України від 05.05.2000 року за № 124/349 «щозмінний перед рейсовий медичний огляд проводиться для водіїв підприємств, установ та організацій до їх виїзду на зміну».
Також при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступень його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, що не було враховано відповідачем.
Відповідно до положень КУпАП, Закону України "Про дорожній рух", у разі порушення Правил дорожнього руху України, водій повинен бути зупинений, постанову складено на місці, у випадку незгоди з порушенням - повинен бути складеним протокол, у порядку передбаченому ст. 256 КУпАП, із зазначенням відомостей про особу, що скоїла правопорушення, пояснень цієї особи, та роз'ясненням її права на правову допомогу та на право оскарження даної постанови.
У дійсності протоколу позивачу не вручено, чим грубо порушено ч.2 ст. 254, ст. 256 КУпАП, відповідно до яких, протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Частиною 6 ст. 258, передбачені випадки коли протокол про адміністративне правопорушення не складається, зокрема, у разі виявлення адміністративного правопорушення у сфері забезпечення безпеки руху, зафіксованого за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомк, відеозапису.
Статтею 276 КУпАП передбачено, що справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 122 цього Кодексу можуть розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Згідно ст. 287 КУпАП визначено, що постанову у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 17, 18,161 - 163 КАС України, ст.ст. 221, 276, 287-288 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення серії АТ 0056720 від 24.07.2009 року про застосування щодо ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 510 грн. - скасувати.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення постанови до Львівського апеляційного адміністративного суду через Косівський районний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Львівського апеляційного адміністративного суду через Косівський районний суд.
Суддя: Підпис.
З оригіналом вірно.
Суддя: Гордій В.І.