Справа № 2-1909/2009
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 жовтня 2009 року Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі: головуючої – судді Лузан Л.В., при секретарі судового засідання – Бінько М.А.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті Вознесенську Миколаївської області цивільну справу за позовом ВІДКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНОЇ КОМПАНІЇ “МИКОЛАЇВОБЛЕНЕРГО” до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиту електроенергію , -
встановив:
07.09.2009 року відкрите акціонерне товариство енергопостачальної компанії «Миколаївобленерго» (далі - ВАТ ЕК «Миколаївобленерго») звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 2 361 грн. 21 коп. за спожиту електроенергію за період з 01.10.1997 року по 01.08.2009 року.
В обґрунтування позовних вимог, позивач вказував, що за місцем мешкання ОСОБА_1 : АДРЕСА_1 , відповідачка в порушення вимог п.20 Правил користування електроенергією для населення, затверджених постановою КМУ України від 26 липня 1999 року № 1357, оплату за спожиту електроенергію здійснювала невчасно та не в повному обсязі, тому, виникла заборгованість перед вказаним підприємством у вищевказаному розмірі. На підставі цього просив позовні вимоги задовольнити та стягнути з відповідачки 2 361 грн. 21 коп. заборгованість за спожиту електроенергію та в повернення сплачених при зверненні з даним позовом до суду 30 грн. 00 коп. витрат на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи.
В судове засідання представник позивача не з’явився. Згідно заяви що надійшла на адресу суду, просив розглянути справу за його відсутності з ухваленням заочного рішення по справі.
Відповідачка у судове засідання не з’явилася з невідомої суду причини, про час та місце судового засідання повідомлена належним чином, про причину своєї неявки суду не повідомила. За таких обставин, суд вважає можливим ухвалити заочне рішення, відповідно до вимог, передбачених ст. 224 ЦПК України.
Дослідивши та оцінивши матеріали справи у межах заявлених позовних вимог та на підставі наданих сторонами доказів, відповідно до ст. 11 ЦПК України, суд дійшов до наступного.
Так, у судовому засіданні встановлено, що відповідачка ОСОБА_1 , яка проживає в АДРЕСА_1 користується послугою щодо постачання електроенергії за місцем свого мешкання, та на її ім’я був відкритий особовий рахунок НОМЕР_1 .
Відповідно до п. п. 19,20,22 Правил користування електроенергією для населення, затверджених постановою КМУ України від 26 липня 1999 року № 1357, розрахунок споживача за спожиту електричну енергію здійснюється за діючими тарифами (цінами) для населення на підставі фактичних показань приладів обліку за розрахунковими книжками. При цьому, розрахунковим період для встановлення розміру оплати спожитої електроенергії є календарний місяць. Плата за спожиту протягом розрахункового періоду електричну енергію вноситься не пізніше 10 числа наступного місяця, якщо договором не встановлено іншого терміну.
Між тим, як вбачається з розрахунку суми заборгованості, витягу з особового рахунку відповідачки, остання, користуючись вищевказаною послугою, розрахунок за неї здійснювала невчасно та не в повному обсязі, тому виникла заборгованість за період з 01.10.1997 року по 01.08.2009 року в розмірі 2 361 грн. 21 коп. В добровільному порядку зазначена сума заборгованості відповідачем не погашена.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги, в силу ст. 526 ЦК України обґрунтовані, але підлягають частковому задоволенню з урахуванням п.п. 4, 6 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України, щодо правил про позовну давність, тому з відповідачки на користь позивача підлягають стягненню заборгованість за надану комунальну послугу за обумовлений в позові період в розмірі 1 947 грн. 91 коп.
В силу ст..88 ЦПК України, на користь позивача з відповідачки також підлягають стягненню витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 грн. 00 коп. та судовий збір у розмірі 51 грн. 00 коп. на користь держави.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 212-215, 224-228 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ВІДКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНОЇ КОМПАНІЇ “МИКОЛАЇВОБЛЕНЕРГО” до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиту електроенергію – задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВІДКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНОЇ КОМПАНІЇ “МИКОЛАЇВОБЛЕНЕРГО” (р/р 260343011342, МФО: 326461, код 26029024 у філії Ощадного банку, облуправління м. Миколаїв) заборгованість по оплаті за спожиту електричну енергію за період з 01.10.1997 року по 01.08.2009 року в розмірі 1 947 (одна тисяча дев’ятсот сорок сім) грн. 91 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВІДКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНОЇ КОМПАНІЇ “МИКОЛАЇВОБЛЕНЕРГО” (р/р 26002446212001 у РУ “Приватбанку м. Вознесенська МФО 326610 код 26029024) в повернення 30 (тридцять) грн. 00 коп. витрат на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (місцевий бюджет м. Вознесенська банк УДК в Миколаївській області код банку 23406957, МФО 826013, код платежу 22090100, р/р 31415537700007) судовий збір у розмірі 51 (п’ятдесят одна) грн. 00 коп.
Заочне рішення може бути переглянуто Вознесенським міськрайонним судом Миколаївської області, шляхом подачі заяви відповідачкою про перегляд заочного рішення, протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області через Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів після проголошення рішення та апеляційної скарги протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачкою в апеляційному порядку.
Суддя: Л.В.Лузан
- Номер: 6/316/135/16
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1909/2009
- Суд: Енергодарський міський суд Запорізької області
- Суддя: Лузан Людмила Вікторівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.09.2016
- Дата етапу: 26.09.2016
- Номер: 6/316/137/16
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1909/2009
- Суд: Енергодарський міський суд Запорізької області
- Суддя: Лузан Людмила Вікторівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.09.2016
- Дата етапу: 02.11.2016