Справа № 2-о-170/2009р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 листопада 2009 року Зарічний районний суд м.Суми в складі:
головуючого – судді Собини О.І.
при секретарі – Біріній Ю.М.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Суми справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Перша Сумська державна нотаріальна контора про встановлення факту постійного проживання з спадкодавцем на час відкриття спадщини, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою і свої вимоги мотивувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її чоловік ОСОБА_2 Після його смерті вона звернулась із заявою до Управління пенсійного фонду України в Зарічному районі м.Суми із проханням про виплату їй неотриманої ОСОБА_2 за життя пенсії, але їй в цьому було відмовлено. На даний час вона звернулась із заявою про прийняття спадщини , але їй в цьому було відмовлено, оскільки вона не може довести нотаріусу про прийняття нею спадщини, тобто про постійне проживання разом із спадкодавцем на день його смерті. Це сталось через те, що вона була зареєстрована в квартирі АДРЕСА_1, її чоловік був зареєстрований в АДРЕСА_2, а фактично вони проживали в с.Лікарське Сумського району Сумської області де він і помер. Просить постановити рішення, яким встановити факт її постійного проживання з ОСОБА_2 на час відкриття спадщини, тобто на день смерті чоловіка ІНФОРМАЦІЯ_1 року за адресою АДРЕСА_3. В судовому засіданні позивачка підтримала свої вимоги в повному обсязі і зазначила, що встановлення даного факту їй необхідне для визнання за нею право власності на спадкове майно, а саме на грошовий вклад у відділенні банку та на недоотриману пенсію.
Представник зацікавленої особи в судове засідання не з”явився, про день та час слухання справи повідомлений належним чином, в своїй заяві просить слухати справу в його відсутність, тому суд вважає за необхідне слухати справу у відсутність зацікавленої особи, оскільки в справі достатньо доказів про права та відносини сторін.
Суд, заслухавши заявницю, свідків, дослідивши матеріали справи вважає, що заява підлягає задоволенню з таких підстав:
В судовому засіданні встановлено, що заявниця зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.7).
25.09.2003 року заявниця зареєструвала шлюб з ОСОБА_2 (а.с.8).
ОСОБА_2. був зареєстрований в гуртожитку за адресою , АДРЕСА_2. (а.с.6).
Заявниця та ОСОБА_2 протягом останніх п»яти років мешкали разом однією сім”єю за адресою: АДРЕСА_4 де вона мала на праві власності домоволодіння отримане в якості спадщини після смерті батьків і зазначені обставини підтвердили свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4
ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2 . помер (9) .
Заявниця у встановлений законом шестимісячний термін не звернулась із заявою про прийняття спадщини, однак згідно до ст. 1268 ЦК України вона, як спадкоємець, що постійно проживав з спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається такою, що прийняла спадщину.
Таким чином, суд вважає встановленим, що заявниця постійно проживала з чоловіком ОСОБА_2 на час відкриття спадщини, тобто на день смерті чоловіка ІНФОРМАЦІЯ_1 року за адресою АДРЕСА_4.
Керуючись ст.ст.1220, 1223, 1268 ЦК України, ст.ст.10, 60, 88, 208, 212, 213, 256 , 259 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Заяву ОСОБА_1 задовільнити.
Встановити факт постійного проживання ОСОБА_1 з чоловіком ОСОБА_2 на час відкриття спадщини, тобто на день смерті чоловіка ІНФОРМАЦІЯ_1 року за адресою: АДРЕСА_3.
Для осіб, які брали участь у розгляді справи, рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений ст.294 ЦПК України рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не було скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Особами, які брали участь у розгляді справи рішення суду може бути оскаржено до судової палати у цивільних справах апеляційного суду Сумської області через Зарічний районний суд м.Суми. Заяву про апеляційне осарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження .
СУДДЯ СОБИНА О.І.