Судове рішення #6548023

№ 2-727/09  



РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  


10 листопада 2009 року             смт. Нова Водолага  


Нововодолазький районний суд Харківської області в складі:  

головуючого судді Покальчука Ю.М.  

при секретарі Євсюковій О.В.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні селища ОСОБА_1 цивільну справу за позовом:   ОСОБА_2 до Нововодолазької селищної ради Харківської області про визнання права власності на самочинне будівництво.  


ВСТАНОВИВ  


В Нововодолазький районний суду Харківської області звернувся ОСОБА_2 з позовом до Нововодолазької селищної ради Харківської області про визнання права власності на самочинне будівництво, в якому зазначив, що У 2008 році ним було збудовано нежитлову будівлю гараж, 6,5 х 4,50 м., на приватній земельній ділянці про, що свідчить державний акт на право власності на земельну ділянку.  

Відповідно до довідки сектору НПД Нововодолазького РВ ГУ МНС України в Харківській області №-1297 від 09 жовтня 2009 року. Довідка №-1003 від 08 жовтня 2009 року виданої Нововодолазької районною СЕС - будівля гаражу відповідає пожежним та санітарним нормам. Актом обстеження самочинного будівництва від 08.10.2009 року виданого відділом архітектури  підтверджується відповідність самочинного будівництва державним будівельним нормам.  

Відповідно до ст. 1 Закону України  "Про Державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" № 1952 - І У від 01,07. 2004 року обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права на нерухоме майно, що знаходиться на території України, фізичних та юридичних осіб.  

Згідно ч. 5 ст. 376 ЦК України на вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на самочинно збудоване нерухоме майно, якщо це не порушує прав інших осіб.  

Відповідно до ч.2 ст.328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону, або незаконність набуття права власності не встановлена судом.  

Згідно ст. 392 ЦК України власник майна може подати позов про визнання його права власності, а відповідно до ч.2 ст.16 ЦК України одним із способів захисту цивільного права є його визнання.  

Підставою для проведення державної реєстрації права власності на нерухоме майно відповідно до п.10 додатку №-1 до Тимчасового положення "Про порядок реєстрації права власності на нерухоме майно" затвердженої наказом Міністерства юстиції України №-75 від 07.02.2002 року є рішення судів про визнання права власності на об’єкти нерухомого майна, про встановлення факту права власності на об’єкти нерухомого майна, про передачу безхазяйного майна до комунальної власності.  

Відповідно до ст.331 ЦК України право власності на новозбудоване нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва. Вище зазначений об’єкт нерухомості, закінчений будівництвом.  

В судовому засіданні позивач просить визнати право власності на самочинно збудований гараж 6,5 х 4,50, що розташований за адресою вулиця Пушкіна блок №-3 (поблизу будинку №-43) селища ОСОБА_1 Водолага Нововодолазького району Харківської області.  

Відповідач по справі у судовому засіданні позовні вимоги визнав, проти задоволення позову не заперечує.

Відповідно до вимог  ст.ст. 8,10,11 ЦПК України, приймаючи в увагу принцип змагальності, надання доказів, а також доведеності їх з боку позивача і повного визнання позову з боку відповідача, суд, проаналізувавши свідчення позивача у справі окремо, а також в сукупності з іншими доказами вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги цілком по наступних підставах   .  

Відповідно до довідки сектору НПД Нововодолазького РВ ГУ МНС України в Харківській області №-1297 від 09 жовтня 2009 року. Довідка №-1003 від 08 жовтня 2009 року виданої Нововодолазької районною СЕС - будівля гаражу відповідає пожежним та санітарним нормам. Актом обстеження самочинного будівництва від 08.10.2009 року виданого відділом архітектури  підтверджується відповідність самочинного будівництва державним будівельним нормам.  

Отже за наявності наданих суду доказів суд вважає необхідним визнати за   ОСОБА_2   право власності на самочинне будівництво: гараж 6,5 х 4,50, що розташований за адресою вулиця Пушкіна блок №-3 (поблизу будинку №-43) селища ОСОБА_1 Водолага Нововодолазького району Харківської області, що не суперечить вимогам ст. 376 ЦК України, так як встановлено, що будівництво нерухомого майна здійснене без належного на те дозволу чи належно затвердженого проекту, згідно наданих документів не порушує права інших осіб.  

Відповідно до ст. 331 ЦК України право власності на новозбудоване нерухоме майно (   гараж 6,5 х 4,50,   ) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).  

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.  5-11,57-66,159,212-215,218, ЦПК України, ст.ст. 328,331,376 ЦК України, суд  


ВИРІШИВ  

 

Позов   ОСОБА_2 до Нововодолазької селищної ради Харківської області про визнання права власності на самочинне будівництво     -   задовольнити   .  

Визнати за   ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженцем та мешканцем селища ОСОБА_1 вулиця Пушкіна 17а /13 Нововодолазького району Харківської області   ,  право власності на самочинне будівництво, а саме: гараж 6,5 х 4,50, що розташований за адресою вулиця Пушкіна блок №-3 (поблизу будинку №-43) селища ОСОБА_1 Водолага Нововодолазького району Харківської області.    

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Харківської області, через суд першої інстанції, який ухвалив судове рішення, шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана в порядку  ч.4 ст. 295 ЦПК України.  

Рішення  суду набирає  законної сили після закінчення строку подання  заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. В разі подання заяви про апеляційне оскарження і не подання в подальшому в строк визначений ст. 294 ЦПК України апеляційної скарги, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. В разі подання апеляційної скарги рішення суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.  


  Суддя  Покальчук Ю.М.  


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація