Справа № 2-3678/09
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 жовтня 2009року Дніпровський районний суд м. Херсона у складі:
головуючого суддя Заболотного В.М.,
при секретарі Студинській К.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Дніпровський ВМ ХМВ УМВС України в Херсонській області ВГІРФО, про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулась до суду із вказаним позовом, посилаючись на той факт, що вона є власником квартири АДРЕСА_1. Позивач стверджує, що за вказаною адресою також зареєстрований ОСОБА_2., який вже більше одного року у спірному приміщенні не проживає. Його реєстрація перешкоджає позивачу в користуванні та розпорядженні її майном у зв’язку з чим вона була вимушена звернутись до суду із вказаним позовом. Просить суд визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування жилим приміщенням – квартирою АДРЕСА_1 та скасувати відповідно його реєстрацію за вищевказаною адресою.
В судовому засіданні позивач підтримала заявлені позовні вимоги з мотивів вказаних в позовній заяві та просила суд їх задовольнити в повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_2. у судове засідання не з’явився, про день та час слухання справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Представник третьої особи у судове засідання не з’явився, про день та час слухання справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст.224 ЦПК України.
Суд, вислухавши позивача, допитавши свідків, вивчивши та дослідивши матеріали справи, вважає що заявлений позов є обґрунтованим та законним, у зв’язку з чим підлягає задоволенню з наступних підстав:
Згідно ст.391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Відповідно до ст.405 ЦК України – члени сім’ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону. Житлове приміщення, яке вони мають право займати, визначається його власником. Член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
Згідно ст.71 ЖК України, при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім’ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 згідно Свідоцтва про право власності на житло №НОМЕР_1 від 12.07.1996року та Договору дарування за реє.№НОМЕР_2 від 11.04.2008року.(а.с.6-8)
Згідно Акту від 15.04.2008року – ОСОБА_2. зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 та фактично не проживає за місцем своєї реєстрації, речі які б могли йому належати в квартирі відсутні.(а.с.5)
Допитані в судовому засіданні у якості свідків сусіди позивача ОСОБА_3 ОСОБА_4 підтвердили факт того, що ОСОБА_2. у квартирі АДРЕСА_1 не проживає більше року.
Відповідно до ст.150 ЖК України, громадяни, які мають у приватній власності квартиру, користуються нею для особистого проживання і проживання членів їх сімей і мають право розпоряджатися цією власністю на свій розсуд: продавати, дарувати, заповідати, здавати в оренду, обмінювати, закладати, укладати інші не заборонені законом угоди. Прописка відповідача у квартирі, яка належить позивачу, перешкоджає останній користуватися цим правом.
На підставі вищевикладеного, суд вважає заявлені позовні вимоги законними та обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.391, 405 ЦК України, ст.71 ЖК України, ст.ст.10, 11, 209, 212,224 – 226, 295 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Дніпровський ВМ ХМВ УМВС України в Херсонській області ВГІРФО, про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням - задовольнити.
Визнати ОСОБА_2, таким, що втратив право користування квартирою АДРЕСА_1.
Скасувати реєстрацію ОСОБА_2 у квартирі АДРЕСА_1
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Херсонської області, через Дніпровський районний суд міста Херсона шляхом подання протягом десяти днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя Заболотний В.М.