Судове рішення #6546284

Новомиколаївський районний суд Запорізької області  



Справа № 2 –184/09  

Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И  


05 серпня 2009 року                                                              смт Новомиколаївка  


Новомиколаївський районний суд Запорізької області в складі  

  Головуючого  судді    ВДОВЕНКО  В.О.  

  Секретаря                 ГАВРИШ  О.А.  

  З участю представників позивача ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2, представника відповідача ОСОБА_2  

розглянувши    у відкритому судовому засіданні в залі суду смт Новомиколаївка цивільну справу за позовом ТОВ «Софіївка» Новомиколаївського району до ОСОБА_2 про відшкодування витрат на обробіток земельної ділянки,  


        В С Т А Н О В И В :  

  Тов «Софіївка» звернулось до суду з позовною заявою, в якій вказує, що  з березня 2000 року по 2008 рік ТОВ користувалося   земельною ділянку належною ОСОБА_2 на підставі договорів оренди земельного паю від 21.03.2000 р і землі від 15.09.2004 р  Земельні ділянки передавалися в користування після збору врожаю в необроблену стані 31.10.2008 року ОСОБА_2  листом попередила ТОВ про те,  що вона має намір самостійно обробляти свою земельну ділянку и просила не займати її ділянку. На той час було відомо лише в якому полі знаходиться земельна ділянка ОСОБА_2. Позивач вказує, що на момент отримання листа ОСОБА_2 урожай озимої  пшениці з цього поля вже давно було знято, а поле оброблено під урожай 2009 року.  Директор ТОВ в присутності сільського голови і землевпорядника сільської ради,  так як те поле, де знаходиться земельну ділянка ОСОБА_2 вже було оброблено ТОВ, запропонував ОСОБА_2 виділити їй земельну ділянку на полі, на якому ведуть господарювання інші землекористувачі, воно вже поділено на ділянки в розмірі земельного паю і воно не оброблено, тобто на цю землю не зроблено витрат. Така пропозиція була зроблена відповідачці  тому, що те поле, в якому знаходиться її земельна ділянка,  повністю орендується ТОВ і для ефективного використання земель товарного виробництва не бажано «рвати поля». Але відповідачка категорично не погоджувалась на обмін ділянками, а відносно затрат  понесених ТОВ по обробітку її земельної ділянки погоджувалась їх компенсувати. В грудні 2008 року листом  ТОВ знову запропонувало ОСОБА_2 провести обмін ділянок для уникнення суперечки, щодо оплати виконаних робіт та раціонального землекористування, також зазначалось в листі, що в разі незгоди відповідача на обмін, вона повинна відшкодувати собівартість обробітку землі та  здійснити поновлення меж своєї земельної ділянки в натурі на  місцевості, для того, щоб знати де власне розташована її ділянка. Межі земельної ділянки ОСОБА_2 були встановлені лише 27.03.2009 року.  2.06.2009 р ТОВ направило ОСОБА_2 листа з проханням відшкодувати вартість  робіт по обробітку її земельної ділянки, але відповіді від ОСОБА_2 не отримали. Згідно калькуляції на обробіток землі витрати на обробіток земельної ділянки ОСОБА_2 склали 3014,86 грн. Позивач просить стягнути з відповідача вказану суму витрат.  

  Відповідач і її представник в судовому засіданні позов не визнали пояснили суду, що про намір обробляти свою земельну ділянку самостійно ОСОБА_2 повідомила письмовою заявою від 27.03.2008 р. ТОВ «Софіївка» і протягом літа неодноразово нагадувала дирекції про свій намір самостійно обробляти свою землю. Але ТОВ, не зважаючи не це попередження, обробило її земельну ділянку. Відповідач стверджує, що ТОВ було достеменно відомо де знаходиться  її земельна ділянка. Крім того, вважає, що ТОВ незаконно користувалось її земельною ділянкою, так як вона вияснила, що договір оренди землі який був укладений  її з ТОВ на підставі державного акту не зареєстрований в ДЗК. Також вважає, що вартість затрат на обробіток землі товариством завищена, згідно їх калькуляції затрати на 1 га 400 грн, а в других господарствах за 1 га 200 грн.  

  Вислухавши пояснення  осіб, які беруть участь у справі, допитавши свідків, дослідивши матеріали справи, суд вважає встановленим наступне.  

  ОСОБА_2 має в приватної власності на підставі державного акту земельну ділянку розміром 7,5302 га розташовану на території Софіївської сільської ради Новомиколаївського району.  

  В судовому засіданні встановлено, що ТОВ «Софіївка»  з березня 2000 року на підставі договорів оренди земельного паю і земельної ділянки користувалося земельною ділянкою, яка належить ОСОБА_2 Поле, де знаходилась ділянка ОСОБА_2, було прийнято ТОВ у використання в необробленому вигляді.  Земельна ділянка ОСОБА_2 використовувалась ТОВ єдиним масивом без визначення меж ділянок кожного орендодавця. Протягом всього часу оренди ОСОБА_2 погоджувалась з тим, що між нею і ТОВ існують орендні відносини, щорічно отримувала орендну плату, ніяких заперечень проти оренди не заявляла.  

  27 березня 2008 року ОСОБА_2 направила в ТОВ письмову заяву, якою повідомляла, що продовжувати або переукладати договір оренди своєї  земельної ділянки, яка знаходиться в контурі поля  № 199 ділянка 257, не буде.  

  Після збору врожаю літом та в осені  ОСОБА_2 не провела роботи по визначенню меж своєї земельної ділянки на місцевості. Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_2 хоча і отримала державний акт про право власності на землю, але на місцевості межи її ділянки не визначалися.  

Після отримання державного акту земельна ділянка ОСОБА_2 з користування ТОВ не вилучалась, вона оброблялася ТОВ єдиним масивом з другими земельними ділянками орендодавців.  

  31 жовтня 2008 року ОСОБА_2 направляє ТОВ письмову заяву, в якій просить не займати її земельну ділянку. Але до того часу ОСОБА_2 не виконала роботу по поновленню меж своєї земельної ділянки.  

  ТОВ погодилось припинити з відповідачкою орендні відносини, але запропонувало  або провести обмін земельних ділянок, або сплатити ТОВ за обробіток її ділянки. ,  

  В судовому засіданні відповідачка підтвердила, що ТОВ пропонувало їй провести обмін земельних ділянок і отримати свій пай на поле, де власники земельних ділянок самостійно обробляють свої земельні ділянки, але вона відмовилась. Відповідач також пояснила, що директор ТОВ пропонував сплатити за обробіток її ділянки значну меншу, чим  вказана в позові.  

  Після збору зернових культур врожаю 2008 року, на  полі, де знаходиться земельна ділянка ОСОБА_2, було виконано весь комплекс агротехніки по обробітку землі: лущення (дискування) та оранка на зяб. ТОВ не маючи даних про межі земельної ділянки ОСОБА_2 не мало можливості визначити їх самостійно. Поновлення меж виконується  працівниками землевпорядних установ. Тому в вересня 2008 року усе поле було оброблено. На поле  більше як 15 ділянок орендодавців і яка із них ОСОБА_2 на час обробітку поля ТОВ відомо не було, не обробляти все поле із-за того, що ОСОБА_2 бажає розірвати договірні відносини ТОВ не могло.   В добровільному порядку ОСОБА_2 відмовилась компенсувати ТОВ витрати на обробіток її земельної ділянки.  

  Межі земельної ділянки відповідача були визначені лише  27 березня 2009 року.  

  Таким чином, ТОВ  по вині відповідача, якій своєчасно  не визначив межи своєї земельної ділянки, понесло збитки, яки повинні бути відшкодовані винною особою.  

На обробіток земельної ділянки відповідача ТОВ витратило згідно калькуляції на обробіток землі після зернових культур 3014,86 грн  ( 400,38 грн х 7,53 га = 3014,86 грн.)  

Калькуляція розроблена на підставі встановлених нормативів.  

  Оцінивши досліджені в судовому засіданні обставини, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ТОВ «Софіївка» підлягають задоволенню.  

Керуючись ст. ст. 10, 60, 209, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд  


        В И Р І Ш И В :    

Позов ТОВ «Софіївка» Новомиколаївського району до ОСОБА_2 про відшкодування витрат на обробіток земельної ділянки задовольнити.  

  Стягнути з ОСОБА_2 на користь ТОВ «Софіївка» Новомиколаївського району  3014 грн 86 коп ( три тисячі чотирнадцять  грн. 86 коп) в рахунок відшкодування витрат понесених на обробіток земельної ділянки  ОСОБА_2.  

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ТОВ «Софіївка» Новомиколаївського району  301 грн в рахунок відшкодування понесених позивачем судових витрат.  

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Запорізької області.  

Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня оголошення рішення. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.  

Повне рішення виготовлено 7 серпня 2009 року.  



СУДДЯ             В.О.ВДОВЕНКО  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація