Справа № 2-196/09 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 жовтня 2009 року Зіньківський районний суд Полтавської області в складі головуючого-судді Дігтяр М.І., при секретарі П»явка Н.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Зіньків справу за позовом
ОСОБА_1 до СТОВ «Благовість» про встановлення права власності на майновий пай ,-
ВСТАНОВИВ :
Заявник просить суд постановити рішення, яким визнати право власності на майновий пай, на який мав право її батькоОСОБА_2, щo працював в колишньому колгоспі ім. Леніна, потім КСП ім. Леніна, а нині СТОВ «Благовість» за період з 1947 по 1986 роки.
Під час судового розгляду заявник пояснила, що її батько ОСОБА_2 працював близько 40 років в місцевому колгоспі ім. Леніна, що знаходився на території Дейкалівської сільської ради Зіньківськоно району. В місцевому колгоспі він працював до досягнення пенсійного віку. В 1987 році як донька опікуючись за здоров»я батька умовила переїхати його на проживання поблизу свого помешкання. Але батько постійно цікавився подіями, які відбувалися в колишньому його трудовому колективі. Внаслідок соціальних змін у суспільстві колишній колгосп реорганізувався. В даний час правонаступником господарства, де працював батько являється СТОВ «Благовість». Знаючи про те, що її батько являвся членом колгоспу і після досягнення пенсійного віку та переїзду в іншу місцевість не подав заяви про вихід із членів колективного господарства, вона вважала, що згідно чинного законодавства він має право на майнову частку. Але коли 12.11.2001 року батько помер, при житті склавши заповіт як спадкодавець на її ім»я вона дізнавшись, що під час складання списків осіб, які мали право на розпаювання майна колишнього колективного господарства, членом якого являвся її батько його не включили по причині зміни місця проживання. Їй не відомо по яким причинам батько не поцікавився. Чому його права були порушені, але знає, що він думав, що він має право на частку майна в сільськогосподарському підприємстві, де працював до досягнення пенсійного віку.
Тому вона як правонаступник за законом і заповітом вважає, що права її батька на отримання майнового паю були порушені, а таким чином порушені і її права як спадкоємця.
Представник відповідача в судове засідання в черговий раз не з»явився незважаючи на дані, що маються про своєчасне повідомлення про розгляд даної справи з врученням копії позовної заяви з прикладеними доказовими матеріалами.
Представник Дейкалівської сільської ради на території якої знаходиться СТОВ «Благовість», яка залучена до участі у розгляді справи як третя особа, вважає, що заявлені вимоги можуть бути задоволенні з врахуванням того, що батько позивачки працював у місцевому сільськогосподарському підприємству з 1947 по 1986 роки і не був позбавлений його членства до дня його смерті, не зважаючи на переїзд в інше місце проживання.
Судом встановлено, що із наданих документів доказового значення ОСОБА_2 працював в колишньому колгоспі ім. Леніна з 1947 по 1986 роки до досягнення пенсійного віку. В наслідок реорганізаційних змін колишній колгосп мав статус КСП ім. Леніна, а нині СТОВ «Благовість», як являється правонаступником господарства якого членом являвся ОСОБА_2 до кінця життя, так як протилежних даних суду ніким не надано.
При житті на підставі чинного законодавства ОСОБА_2 мав право на майновий пай під час розподілу майновий паїв між членами КСП ім. Леніна. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 помер, але при житті 5.12.1997 року склав заповіт в якому вказав, що все належне йому майно, де б воно не було, та з чого б воно не складалося заповідає донці ОСОБА_1
Із відомостей про статут нині діючих сільськогосподарський підприємств в кожному із них в тім числі і в СТОВ «Благовість» мається резервний фонд майна, яке може бути включене в розпаювання особам, які за певних обставин набувають право на його частку.
Враховуючи, що позивач не пропустила строк позовної давності на отримання майнового паю на який мав право її покійний батько, слід вважати, що заявлені вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 208, 218 ЦК України, ст. ст. 7, 9 Закону України «Про колективне сільськогосподарське підприємство». Постановою КМ від 28.02.2001 р, № 177, суд
ВИРІШИВ:
Визнати за ОСОБА_1 право на отримання майнового паю, який знаходиться в сільськогосподарському товаристві з обмеженою відповідальністю «Благовість» в Зіньківському районі Полтавської області, яке являється правонаступником колишнього КСП ім Леніна, який належав її батькові ОСОБА_2, померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Зобов»язаний керуючий орган СТОВ «Благовість» Зіньківському районі Полтавської області провести розрахунок та нарахування вартості майнового паю згідно затвердженого рішення загальних зборів членів колишнього КСП ім. Леніна по рестроктуризації розподілу майновий паїв, що належав при житті колишньому члену господарства ОСОБА_2 та передати даний майновий пай у власність ОСОБА_1, як особі, що має на його право по закону і заповіту.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Полтавської області на протязі 20 днів після подачі заяви через Зіньківський районний суд.
Суддя : підпис
З оригіналом вірно.
Рішення набрало законної чинності 03 листопада 2009 року.
Суддя Зіньківського
районного суду Дігтяр М.І.