Судове рішення #6544577

Справа № 2-138/2009 р.    


 З А О Ч Н Е  Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н ЕМ    У К Р А Ї Н И  


12 травня 2009 року           с.м.т. Миколаївка Миколаївського району Одеської області  


Миколаївський районний суд Одеської області в складі:  

головуючого - судді Скрипченка В.О., за участю секретаря Новак Т.П., прокурора Кузьміна І.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в с.м.т. Миколаївка Одеської області справу за позовом  Прокурора Миколаївського району Одеської області в інтересах Миколаївського житлово комунального підприємства Миколаївської селищної ради Одеської області до ОСОБА_1 Про стягнення заборгованості за комунальні послуги в розмірі 278 грн.,


В С Т А Н О В И В :


У лютому 2009 року Прокурор Миколаївського району Одеської області звернувся до суду з зазначеним позовом, посилаючись на те, що відповідачка користувалася послугами Миколаївського житлово - комунального підприємства Миколаївської селищної ради Одеської області, а також використовувала його послуги з водопостачання на загальну суму 278 грн..

Відповідачці було запропоновано сплатити заборгованість в добровільному порядку, але в добровільному порядку заборгованість не сплачена, тому прокурор звернувся до суду з вищевказаним позовом.

У судовому засіданні прокурор та представник Миколаївського ЖКП наполягали на своїх вимогах.

Відповідач, повідомлений належним чином, до суду не з’явився, про причини неявки не повідомив, тому, відповідно до ст. ст. 169 ч. 4, 224 ЦПК України, суд вирішив справу на підставі наявних доказів.  

Вислухавши прокурора, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заявлені  вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлені такі факти і відповідні правовідносини.

Матеріалами справи встановлено, що відповідачка являється споживачем послуг Миколаївського житлово комунального підприємства Миколаївської селищної ради Одеської області відповідно до договору найму житла в будинках державного і комунального житлового фонду.  

Відповідно до довідок Миколаївського ЖКП, відповідач має заборгованість перед Миколаївським ЖКП за використані послуги за на загальну суму 278 грн..

Відповідачці було запропоновано відшкодувати цю суму в добровільному порядку.  

Відповідачка в добровільному порядку шкоду не відшкодовувала, тому прокурор звернувся до суду з вищевказаним позовом.

Відповідно до ст. 714 ЦК України за договором постачання ресурсів через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов’язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов’язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію обладнання. До договору постачання ресурсів через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж.

Відповідно до ст. 901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов’язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов’язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Відповідно до ст. 903 ЦК України, якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов’язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Таким чином відповідач порушив права та інтереси, за захистом яких звернувся до суду позивач.  

У відповідності з ст. 88 ЦПК України суд стягує з відповідача в дохід держави судовий збор.  

Керуючись ст. ст. 714, 901, 903 ЦК України, ст. 10, 11, 88, 209, 212, 214-215, 224-226 ЦПК України,  

В И Р І Ш И В :


Позов Прокурора Миколаївського району Одеської області в інтересах Миколаївського житлово комунального підприємства Миколаївської селищної ради Одеської області задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Миколаївського житлово-комунального підприємства Миколаївської селищної ради Одеської області 278 грн., а також 81 грн.  – судові витрати в дохід держави.  

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.  

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.



Суддя                                           В.О. Скрипченко  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація