Судове рішення #6544537

Справа № 2-170/2009 р.    


З А О Ч Н Е  Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И


23 березня 2009 р.  Миколаївський районний суд Одеської області в складі: головуючого – судді Скрипченка В.О., за участю секретаря Новак Т.П., позивачки ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в с.м.т. Миколаївка Миколаївського району Одеської області справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Про стягнення аліментів,


В С Т А Н О В И В :


17.02.2009 р. позивачка звернулася до суду з зазначеним позовом до відповідача, посилаючись на те, що від шлюбу з ним вона має двох дітей 2000 та ІНФОРМАЦІЯ_1, які проживають разом з позивачкою.  

Відповідач не надає матеріальної допомоги, тому позивачка просила стягнути з нього аліменти на її користь на утримання дітей у розмірі 1/3 частки з усіх видів його заробітку (доходу), але не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму доходів громадян щомісяця, починаючи стягувати з дня пред’явлення позову до суду і до досягнення дітьми повноліття.

В судовому засіданні позивачка підтримала свій позов.

Відповідач до суду не з’явився, про час і місце судового засідання повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення почтового відправлення. Про причину своєї неявки суду не повідомив. Зі згоди позивачки суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення позивачки, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлені такі факти і відповідні правовідносини.

Позивачка та відповідач являються батьками ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 (а/з № 3 від 02.06.2000 р. у Шабельницької СР Миколаївського району Одеської області) та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3 (а/з № 6 від 24.10.2006 р. у Шабельницької СР Миколаївського району Одеської області), які у теперішній час проживають разом з позивачкою.

Відповідач у теперішній час проживає окремо, матеріальної допомоги на утримання дітей не надає.

У відповідності з ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

У відповідності з ст. 181 ч. 3, ст. 183 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі. Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття. Якщо після досягнення повноліття найстаршою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.

У відповідності з ст. 182 ч. 2 СК мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути менш, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Керуючись статтями 180, 181 ч. 3, 182 ч. 2, 183 СК України, статтями 10, 11, 209, 212, 214-215, 224-226 ЦПК України,  


В И Р І Ш И В :


Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти у розмірі 1/3 частки з усіх видів його заробітку (доходу), але не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму доходів громадян для дитини відповідного віку щомісяця на утримання дітей ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3, починаючи стягувати з 17.02.2009 р. і до досягнення найстаршою дитиною повноліття. Якщо після досягнення повноліття найстаршою дитиною ніхто з батьків не звернеться до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягувати за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судові витрати  - 51 грн. - судового збору та 7, 5 грн. – витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи.  

 Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.  

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії



Суддя                                                         В.О. Скрипченко  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація