Справа №2- 2332 2007 рік
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ У К Р А ї Н И
13 лютого 2007 року Дзержинський районний суд міста Харкова у складі
головуючого судді - Григор'євої А.О.
при секретарі - Шинкаренко К. В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Харкові в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіальної громади м.Харкова , треті особи ДБК„Серп та молот", Дванадцята Харківська державна нотаріальна контора Фрунзенського района м.Харкова „про встановлення факта прийняття спадщини та визнання права власності в порядку спадкування „, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Територіальної громади м.Харкова , треті особи ДБК„Серп та молот", Дванадцята Харківська державна нотаріальна контора Фрунзенського района м.Харкова „ про встановлення факта прийняття спадщини та визнання права власності в порядку спадкування.
В судовому засіданні позивач підтримав свої вимоги та пояснив, що він проживав разом зі своїм батьком ОСОБА_2 в квартирі за адресою: АДРЕСА_1.
ІНФОРМАЦІЯ_1 р. батько позивача по справі, ОСОБА_2, помер.
На час смерті ОСОБА_2, в зазначеній квартирі були прописані тільки позивач та його батько. Шлюб між батьками позивача був розірван 05.02.1985р . Позивач єдиний спадкоємець за законом. Зараз позивач ОСОБА_1 проживає в зазначеній квартирі. Зазначена квартира знаходиться в ЖБК „Серп і молот", та повністю виплачена , згідно довідки ЖБК №НОМЕР_1.
Проте за життя, батько не встиг зареєструвати зазначену квартиру в КП „ХМБТГ на своє ім'я у якості своєї власності, тому для оформлення спадщини позивачу необхідно визнати право власності на квартиру на ім'я батька .
Представник відповідача та третіх осіб ДБК „Серп та молот", Дванадцята Харківська державна нотаріальна контора Фрунзенського района м Харкова направили до суду заяви, в яких спросять суд розглядати справу за їх відсутністю, в зв'язку з чим суд вважає можливим розглядати справу у їх відсутність.
Суд вислухавши позивача, вивчивши матеріали, справи приходить до висновку,!!» вимоги позивача засновані на законі та обґрунтовані.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 р., про що є свідоцтво міського відідлу реєстрації актів цивільного стану № 4 Харківського
обласного управління юстиції, актовий запис № НОМЕР_2 року { а.с. 5). Після його смерті заяв про прийняття спадщини не від кого не надходило , що підтверджується довідкой 12-ї Харківської державної нотаріальної контори № НОМЕР_3.
Той факт, що ОСОБА_2 та ОСОБА_3 розірвали шлюб, підтверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу, виданим Московським відділом ЗАГС м.Харкова, актовий запис НОМЕР_4. ( а.с. 7).
Як вбачається із свідоцтва про народження (а.с. 6), батьками ОСОБА_1 є ОСОБА_2, ОСОБА_3.
Довідкой ЖБК „Серп і молот" №НОМЕР_5 (а.с. 4) підтверджується те, що власником кв.АДРЕСА_1 є батько позивача ОСОБА_2, повна вартість квартири повністю виплачена у грудні 1978 року, заборгованості за квартплату немає.
На підставі ст.12б8п. З ЦК України позивач прийняв спадщину після смерті батька , як спадкоємець, який постійно проживав спільно зі спадкодавцем на час відкриття спадщини.
Керуючись ст. 10,11, 209, 212, 214- 215 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2 право власності за життя на квартиру АДРЕСА_1.
Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_1 піл ся смерті його батька ОСОБА_2 , що помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Визнати за ОСОБА_2 право власності в порядку спадкування на квартиру АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України