Судове рішення #6542372

 

Справа  №  2-3162/09

РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ  


20 жовтня 2009 року    Олександрійський міськрайонний суд  Кіровоградської області в складі:  

головуючого – судді Куковенкова С.В.  

при секретарі –  Стасенко Ю.С.,  

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в місті ОСОБА_1 цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Олександрійської міської ради про визнання права власності на спадкове майно, -  


  ВСТАНОВИВ:  


Позивач звернулася до суду з вказаним позовом, який мотивує тим, що 20 червня 2008 року помер її батько – ОСОБА_1. Після його смерті відкрилася спадщина, яка складається з Ѕ частини житлового будинку № 58 з відповідними частиною надвірних будівель та споруд, що знаходиться за адресою: Кіровоградська область м. Олександрія вулиця Петровського.  

Зазначений житловий будинок належав спадкодавцю на підставі рішення Народного суду м. Олександрії Кіровоградської області від 11 березня 1991 року та зареєстрованого в Олександрійському МБТІ в реєстрі за № 8355/52 від 13.01.1992 року.  

За життя спадкодавець, без дозволу відповідних виконавчих органів рад, самочинно збудував прибудови до належної йому Ѕ частини житлового будинку: сіни під літ ?”, розміром 3,15 х 2,50 м., котельню під літ. ?” розміром 2,50 х 1,50 м., після цього його загальна площа складає –52,1 м. кв., житлова площа складає – 27,6 м. кв., та збудував господарську будівлю - прибудову до літньої кухні під літ ?№” розміром 2,10 х 3,90 м.  

Вказує, що після смерті спадкодавця, відповідно до ст. 1268 ЦК України,вона прийняла спадщину, вступивши у володіння спадковим майном, оскільки проживала разом з спадкодавцем. В зв’язку з тим, що в строки передбачені ст.1270 ЦК України, вона не подала заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори та тому, що її батько за життя юридично не встановив право власності на самочинно побудовані будівлі, вона не може отримати свідоцтва про право власності на зазначену Ѕ частину житлового будинку.              

Відповідно до п. 5 ст. 376 ЦК України на вимогу користувача земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване не ній, якщо це не порушує права інших осіб.  

При проведенні самочинної забудови прав інших осіб спадкодавцем порушено не було, що підтверджується заявами сусідів. 21.09.09 року Олександрійське КМБТІ провело інвентаризацію будинку і виготовило нову технічну документацію на нього з внесенням відповідних змін в технічний паспорт на будинок.  

Крім неї, спадкоємцем першої черги за законом є її рідна сестра – ОСОБА_3, яка 19 серпня 2009 року  написала заяву про відмову від прийняття спадщини - посвідчену нотаріально державним нотаріусом ОСОБА_4, Сьомої одеської державної нотаріальної контори в реєстрі за № 1-1982, яка залишилася після смерті ОСОБА_1, на її користь. Також вона не вчиняла ніяких дій по прийняттю зазначеної спадщини, а том, відповідно до ч. 1 ст. 1272 ЦК України, вона вважається такою, що не прийняла її. Інших спадкоємців на зазначене майно немає.  

Тому, позивач просить визнати за нею, в порядку спадкування за законом після смерті батька, право власності на вищевказану Ѕ частину будинку.  

В судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги у повному обсязі.      

Представник відповідача позовні вимоги визнав в повному обсязі.                

З урахуванням повного визнання позову відповідачем, суд вважає за можливе розглянути справу по суті у попередньому судовому засіданні, відповідно до ст. 130 п. 4 ЦПК України.  

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню.        

З пояснень позивача та досліджених матеріалів справи вбачається, що позивач дійсно є донькою ОСОБА_1, що помер 20 червня 2008 року.  

Після його смерті відкрилася спадщина, яка складається з Ѕ частини житлового будинку № 58 з відповідними частиною надвірних будівель та споруд, що знаходиться за адресою: Кіровоградська область м. Олександрія вулиця Петровського.  

Зазначений житловий будинок належав спадкодавцю на підставі рішення Народного суду м. Олександрії Кіровоградської області від 11 березня 1991 року та зареєстрованого в Олександрійському МБТІ в реєстрі за № 8355/52 від 13.01.1992 року.  

За життя спадкодавець, без дозволу відповідних виконавчих органів рад, самочинно збудував прибудови до належної йому Ѕ частини житлового будинку: сіни під літ ?”, розміром 3,15 х 2,50 м., котельню під літ. ?” розміром 2,50 х 1,50 м., після цього його загальна площа складає –52,1 м. кв., житлова площа складає – 27,6 м. кв., та збудував господарську будівлю - прибудову до літньої кухні під літ ?№” розміром 2,10 х 3,90 м.  

Згідно з ч. 3 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.  

Таким чином, позивач вважається такою, що прийняла спадщину після смерті батька, оскільки вона проживала разом з ним на час його смерті, тобто, на момент відкриття спадщини і не заявляла про відмову від спадщини.  

При проведенні самочинної забудови прав інших осіб спадкодавцем порушено не було, що підтверджується заявами його сусідів. 21.09.09 року Олександрійське КМБТІ провело інвентаризацію будинку і виготовило нову технічну документацію на нього з внесенням відповідних змін в технічний паспорт на будинок. Таким чином, будівництво було здійснене спадкодавцем відповідно до вимог закону, хоча узаконити самочинне будівництво він не встиг.  

Відповідно до Постанови Пленуму ВС України № 7 від 30 травня 2008 року «Про судову практику у справах про спадкування», якщо будівництво здійснювалося згідно із законом, то у разі смерті забудовника до завершення будівництва його права та обов’язки як забудовника входять до складу спадщини.  

Керуючись ст.ст. 1268 ЦК України, ст. ст. 10, 60, 130 п. 4, 209, 212, 214-215, 218  ЦПК України, суд –  


ВИРІШИВ:  


Позовні вимоги задовольнити.  

Визнати за ОСОБА_2, в порядку спадкування за законом після смерті її батька, ОСОБА_1, право власності на спадкове майно, яке складається з Ѕ частини житлового будинку № 58  з відповідною частиною надвірних будівель та споруд по вулиці Петровського в місті Олександрія Кіровоградської області, у тому числі на самочинно споруджені будівлі: прибудови до житлового будинку - сіни під літ ?”, розміром 3,15 х 2,50 м. і котельню під літ. ?” розміром 2,50 х 1,50 м., після чого його загальна площа складає – 52,1 м. кв., житлова площа  – 27,6 м. кв. та на господарську будівлю:  прибудову до  літньої кухні під літ ?№”, розміром 2,10 х 3,90 м.  

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви на апеляційне оскарження.  

Заява про апеляційне оскарження  рішення може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до апеляційного суду Кіровоградської області через Олександрійський міськрайонний суд, або в  порядку,  встановленому п. 4 ст. 295 ЦПК України.    

 



Головуючий:                                                                                            Куковенков С.В.  





 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація