Судове рішення #6540924

 

Справа № 2-2128/09  



Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И   


22 жовтня 2009 року  

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі:  

головуючого – судді Куковенкова С.В.,  

при секретарі – Стасенко Ю.С. ,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Олександрії цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно, -

В С Т А Н О В И В :  


Позивач просить визнати за нею, в порядку спадкування за законом, право власності на спадкове майно, що залишилося після смерті її батька – ОСОБА_3, який помер 29 червня 2006 року.  

Вказує, що згідно з свідоцтвом про право власності на житло від 18 вересня 1997 року, виданого Олександрійською міською радою, квартира АДРЕСА_1 належала ОСОБА_3, тобто її батьку, їй, її брату ОСОБА_4 та її матері, ОСОБА_5.

Після смерті батька тільки вони з братом є спадкоємцями першої черги, оскільки їх матір на час смерті батька розірвала з ним шлюб. Її брат, ОСОБА_1, заяву про прийняття спадщини після смерті батька до нотаріальної контори не подавав. Вона також не зверталася до нотаріальної контори, але на момент смерті батька їй було 16 років. Тому, відповідно до ч. 4 ст. 1268 ЦК України, вона вважається такою, що прийняла спадщину.

Як пізніше з’ясувалося, її батько залишив заповіт, яким заповів все своє майно своїй матері, ОСОБА_2 і вона після смерті батька подала до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Таким чином, вона вчинила дію, що свідчить про прийняття нею спадщини. Отже, вона та її бабуся успадкували кожна по 1/8 частині вищезазначеної квартири, оскільки, згідно з ст. 1241 ЦК України, малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка).

Проте, її бабуся ОСОБА_2 вирішила відмовитися від своєї частини у спадщині на її користь.  

Тому, просить визнати за нею право власності на спадкове майно – ј частину квартири АДРЕСА_1.

Представник позивача ОСОБА_4 в судове засідання надав заяву з клопотанням про проведення розгляду справи за своєї та позивача відсутності та просив задовольнити позов з наведених підстав.  

Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні позовні вимоги визнала у повному обсязі.  

Заслухавши пояснення відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.  

Судом встановлено, що згідно з свідоцтвом про право власності на житло від 18 вересня 1997 року, виданого Олександрійською міською радою, квартира АДРЕСА_1 належала ОСОБА_3, ОСОБА_1, ОСОБА_4 та ОСОБА_5.

Після смерті ОСОБА_3, який помер 29 червня 2006 року, позивач, її брат та її бабуся – відповідач ОСОБА_2 – є спадкоємцями першої черги.

Спадкодавець залишив заповіт, яким заповів все своє майно матері, ОСОБА_2 і вона у визначений законом строк подала до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.  

В зв’язку з тим, що позивач на момент смерті спадкодавця була неповнолітньою, вона має право на обов’язкову частку у спадщині і вважається такою, що прийняла її.  

Таким чином, позивач та відповідач успадкували кожна по 1/8 частині вищезазначеної квартири після смерті ОСОБА_3  

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні підтвердила своє бажання відмовитися від своєї частини  у спадковому майні на користь позивача, тому суд вважає, що позов підлягає задоволенню.    

Керуючись 1216, 1217, 1225, 1228, 1234, 1241, 1258, 1261, 1265, 1268 ЦК України, ст. ст. 10, 60, 213-215, 218 ЦПК України, суд , -


В И Р І Ш И В :  


Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, в порядку спадкування за законом, право власності на спадкове майно, що залишилося після смерті її батька, ОСОБА_4, а саме – 1/4 частину квартири АДРЕСА_1.  

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до Апеляційного суду Кіровоградської області може бути подано  протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається  до  Апеляційного суду Кіровоградської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, через Олександрійський міськрайонний суд, або оскаржується в порядку, встановленому п. 4 ст. 295 ЦПК України.




Головуючий:                                                                                                          Куковенков С.В.  




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація