Судове рішення #6540833

Справа 2- 825/  2009 року  


  РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ        

 


06  листопада  2009 року                                 м.  Снігурівка  


Снігурівський  районний суд Миколаївської області  у  складі   головуючого  

судді – Яворської Н.І.,  

при секретарі -  Себестьянській І.П.,  

з участю позивача – ОСОБА_1  

відповідача –  ОСОБА_1  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Снігурівка цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до  ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів на утримання неповнолітніх  дітей,  

  ВСТАНОВИВ:  


  18 вересня 2009 року  ОСОБА_1 звернувся  з позовом  до ОСОБА_1  про зменшення розміру аліментів, посилаючись на те, що  відповідачці за рішенням суд сплачує аліменти на утримання сина в розмірі 1\4 частини заробітку, проте  на даний момент в нього погіршилося матеріальне становище: після смерті дружини  на утриманні малолітня дитина від створеної ним нової сімї, син покійної дружини  та обов’язок по сплаті кредиту. За таких обставин просив зменшити розмір аліментів на утримання сина ОСОБА_3 – ІНФОРМАЦІЯ_1  з 1\4 частини всіх видів заробітку до 30 %  прожиткового мінімуму.  

  У судовому засіданні позивач позов підтримав, натомість  пояснив, що на утриманні залишилася тільки малолітня дочка, син покійної дружини перейшов проживати з рідним йому батьком. Проте, матеріальне становище не покращилося, оскільки  суму кредиту змушений  вносити щомісячно.  

  Відповідачка   позов не визнала, пояснивши, що в неї інших доходів крім соціальної допомоги на малолітню дитину від нового шлюбу немає, позивач сплачує аліменти в розмірі установленому законом, але  інші витрати які потребує син вона бере на себе. Син, який є їх спільним з позивачем, повністю на її вихованні.  Просила врахувати  соціальні виплати  позивача, які він отримує на дитину  та відмовити в позові.  

  Заслухавши сторін та дослідивши докази, суд прийшов наступного.  

  Спір витікає із правовідносин по обов’язку батьків утримувати дітей, регулюється Сімейним кодексом України.  

  Відповідно до ст..  192 СК України  розмір аліментів, визначений за рішенням суду може бути зменшено або збільшено за рішенням суду  за сукупністю таких юридичних фактів, як зміна матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення  здоров’я, перебування дитини  на утриманні держави., територіальної громади або юридичної особи.  

  18 грудня 2002 року суд присудив ОСОБА_1. аліменти  у  розмірі   1\4 частини   на користь ОСОБА_1. на утримання  сина  ОСОБА_4  - ІНФОРМАЦІЯ_2.  (а.с.6,)  

  Позивач, створив нову сім»ю та після смерті дружини  утримує та виховує малолітню дитину – дочку ОСОБА_5 – ІНФОРМАЦІЯ_3.(а.с.2,3,5)  

  З відповідачкою по справі проживає двоє  неповнолітніх дітей (а.с.36).  

  Вирішуючи питання щодо зменшення розміру аліментів за позовом позивача, суд враховує  матеріальне становище обох сторін, співвідношення тих доходів, які дитина має отримувати від обох батьків.  

  За довідками  про отримання доходів позивач отримує заробітну плату (а.с.9) , допомогу на малолітню дитину  за програмою «Про державну соціальну  допомогу сім’ям з дітьми» (а.с.34) та пенсію на дитину  по втраті годувальника (а.с.35).Дохід в середньому складає  близько 2000 тис.  

  Відповідачка по справі отримує  допомогу по догляду за дитиною до трьохрічного віку (а.с.27) та аліменти (а.с.9). Дохід в середньому складає – 645 грн.  

  Враховуючи, що розмір прожиткового мінімуму на дитину  віком від 6  до 18 років  складає 701 грн., аліменти позивача складають в середньому розмірі 300 грн., у суду є підстави вважати, що  іншу частину доходу на утримання  сина надає відповідачка , оскільки  неповнолітній ОСОБА_4- проживає з останньою.(а.с.36)  

  Позивач в позові посилається  на виплату ним коштів за кредитним договором, проте  таке не може  впливати на  розмір аліментів оскільки позивач використав  суму кредиту в своїх інтересах.  

  Враховуючи викладене суд вважає позов не підлягаючим задоволенню.    

 

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10,60,212,213,214,215, ЦПК України, ст.ст.180, 182, 183, 192 Сімейного кодексу України суд, -  


  ВИРІШИВ:  


ОСОБА_1 в позові до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів  -  відмовити .  

Рішення суду набирає чинності через 10 днів, якщо не буде подано заяву про подачу апеляційної скарги.  

Апеляційна скарга може бути подана до Миколаївського апеляційного суду в порядку і строки  визначені ст. 294 ЦПК України.  

 


Суддя  


   

 


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація