справа № 1115/2-155/2012 р.
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
16 травня 2012 року
Суддя Новомиргородського районного суду Кіровоградської області ЩЕНЮЧЕНКО С.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 (далі –заявник, позивач, ОСОБА_1В.) до ОСОБА_2 (далі –відповідач, ОСОБА_3В.) про стягнення аліментів на неповнолітню дитину,
в с т а н о в и в :
У травні 2012 р. у Новомиргородський районний суд надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину, в якій заявник просить суд стягнути аліменти з ОСОБА_2 на утримання дитини ОСОБА_4 в розмірі ј частки від всіх видів заробітку (доходу), але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з дня подачі цього позову і до досягнення дитиною повноліття.
Позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 119-120 ЦПК України, оскільки заявником належним чином не викладено зміст позовних вимог, що стосуються стягненню аліментів:
не зазначена ціна позову щодо вимог майнового характеру;
відсутній виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, чому саме вона звернулася з даним позовом до суду, з якого часу відповідач не надає утримання дитині, які його майновий стан і стан здоров’я, чи має він на утриманні інших дітей, непрацездатну дружину, батьків, чи проводяться з нього стягнення за іншими зобов’язаннями тощо;
немає посилання на докази, що підтверджують кожну обставину, або наявність підстав для звільнення від доказування.
Відповідно до ч. 1 ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 119, 120 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
Ураховуючи, що згадана заява не оформлена відповідно до вимог, передбачених ст. ст. 119-120 ЦПК України, слід застосувати правила ст. 121 ЦПК України та залишити її без руху з наданням строку позивачеві для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 118-121, 293 п. 9 ЦПК України,
у х в а л и в :
Залишити позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину без руху.
Повідомити позивачеві про залишення вказаного позову без руху та надати йому п’ятиденний строк з дня отримання ухвали для усунення наступних недоліків:
У позовній заяві потрібно зазначити:
ціну позову щодо вимог майнового характеру;
обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, чому саме вона звернулася з даним позовом до суду, з якого часу відповідач не надає утримання дитині, які його майновий стан і стан здоров’я, чи має він на утриманні інших дітей, непрацездатну дружину, батьків, чи проводяться з нього стягнення за іншими зобов’язаннями тощо;
посилання на докази, що підтверджують кожну обставину, або наявність підстав для звільнення від доказування.
Роз’яснити, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк заява вважається неподаною і повертається позивачеві зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає (за виключенням вимог щодо сплати судових витрат).
Заяву про апеляційне оскарження ухвали суду з приводу визначення розміру судових витрат може бути подано протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга подається апеляційному суду Кіровоградської області через Новомиргородський районний суд.
Суддя С. Щенюченко