Справа № 2а – 387/09
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 жовтня 2009 року Франківський районний суд міста Львова в складі:
головуючого – судді Ю. М. Ванівського
при секретарі Шкурі О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у місті Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова про визнання неправомірними дій та зобов’язання суб’єкта владних повноважень вчинити дії, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить винести рішення та визнати неправомірними дії управління Пенсійного Фонду України у Личаківському районі м.Львова щодо обчислення позивачу довічного грошового утримання судді у відставці з 10.06.2008 року в розмірі 80% заробітної плати працюючого на відповідній посаді судді та зобов’язати ОСОБА_2 Пенсійного фонду України в Личаківському районі м.Львова провести ОСОБА_1 перерахунок довічного грошового утримання судді у відставці з 10.06.2008 року в розмірі 90% заробітної плати працюючого на відповідній посаді судді. У позовній заяві зазначає, що 09.06.2008 року позивач звільнений з посади судді Апеляційного суду Львівської області за власним бажанням у зв’язку з виходом у відставку, відповідно до постанови Верховної Ради України № 302-VІ від 22.05.2008 року «Про звільнення суддів». Згідно листа №2708 /м-20 від 08.01.2009 року Головне управління Пенсійного Фонду України у Львівській області , покликаючись на дані управління Пенсійного Фонду України в Личаківському районі м.Львова, повідомило, що позивачу з 10.06.2008 року, відповідно до Закону України «Про статус суддів», виплачується довічне грошове утримання з врахуванням стажу роботи на посаді судді 17 років 5 місяців 14 днів в розмірі 12184,28 гривень, що становить 80 відсотків заробітньої плати працюючого на відповідній посаді судді. Позивач вважає, що дії управління Пенсійного Фонду України в Личаківському районі мЛьвова щодо обчислення йому щомісячного довічного грошового утримання, як судді у відставці в розмірі 80 % заробітньої плати працюючого на відповідній посаді судді, є неправомірними та порушують його законні права. Позивач також вказує, що відповідачем визначено, що стаж його роботи на посаді судді менше 20 років, а тому не вбачається за. можливе обчислювати йому довічне грошове утримання в розмірі 90% заробітньої плати працюючого на відповідній посаді судді. Позивач вважає дане рішення не законним та просить позов задоволити.
В процесі розгляду справи було встановлено, що матеріали пенсійної справи ОСОБА_1 було передано в ОСОБА_2 Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова, тому суд виключив з числа відповідача ОСОБА_2 Пенсійного фонду України у Личаківському районі м. Львова та залучив до справи в якості відповідача ОСОБА_2 Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова.
У судове засідання позивач не з’явився, однак надіслав до суду клопотання в якому просить справу розглядати у його відсутності та позовні вимоги підтримує.
Представники відповідача в судовому засіданні заперечили проти вимог позивача з підстав зазначених в запереченні на позов.
Заслухавши пояснення представників відповідача дослідивши зібрані по справі докази, з’ясувавши дійсні обставини справи, суд вважає, що адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова про визнання неправомірними дій та зобов’язання суб’єкта владних повноважень вчинити дії слід задоволити з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1, 09.06.2008 оку звільнений з посади судді Апеляційного суду Львівської області за власним бажанням у зв’язку з виходом у відставку, відповідно до постанови Верховної Ради України №302-VI від 22.05.2008 року « Про звільнення суддів».
Відповідно до ст.43 Закону України «Про статус суддів» судді у відставці, який має стаж роботи на посаді судді не менше 20 років, виплачується за його вибором пенсія або звільнене від сплати податку щомісячне довічне грошове утримання в розмірі 80 відсотків заробітньої плати працюючого на відповідній посаді судді. За кожний повний рік роботи понад 20 років на посаді судді розмір щомісячного довічного грошового утримання збільшується на два відсотки заробітку, але не більше ніж до 90 відсотків заробітку судді без обмеження граничного розміру щомісячного довічного грошового утримання. До стажу роботи, що дає право на відставку судді та отримання довічного грошового утримання, крім роботи на посадах суддів судів України, державних арбітрів, арбітрів відомчих арбітражів України, зараховується також час роботи на посадах суддів і арбітрів у судах та державному і відомчому арбітражі колишнього СРСР та республік, що раніше входили до складу СРСР, час роботи на посадах, безпосередньо пов’язаних з керівництвом та контролем за діяльністю судів у Верховному Суді України, в обласних судах, Київському і Севастопольському міських судах, Міністерстві юстиції України та підвідомчих йому органах на місцях, за діяльністю арбітражів у Державному арбітражі України, Вищому арбітражному суді України , а також на посадах прокурорів і слідчих за умови наявності у всіх зазначених осіб стажу роботи на посаді судді не менше 10 років.
Згідно листа №2708 /м-20 від 08.01.2009 року Головне управління Пенсійного Фонду України у Львівській області, покликаючись на дані управління Пенсійного Фонду України в Личаківському районі м.Львова, повідомило, що з 10.06.2008 року, відповідно до Закону України «Про статус суддів», виплачується довічне грошове утримання з врахуванням стажу роботи на посаді судді 17 років 5 місяців 14 днів в розмірі 12184,28 гривень, що становить 80 відсотків заробітньої плати працюючого на відповідній посаді судді.
З копії трудової книжки вбачається, що 26.06.1973 року по 20.01.1976 рік позивач працював на посаді слідчого прокуратури Радянського району м.Львова( стаж 2 роки 6 місяців 25 днів); з 21.02.1979 року по 26.12.1990 рік позивач працював начальником відділу юстиції Львівського облвиконкому, що в подальшому було реорганізовано в управління юстиції( стаж роботи 11 років 10 місяців 5 днів).(а.с. 8-13).
Враховуючи вищенаведене, що загальний стаж роботи, що дає позивачу право на обчислення довічного грошового утримання судді у відставці в розмірі 90% заробітку, відповідно до ст. 43 Закоу України «Про статус суддів», становить 32 роки 1 місяць 9 днів, включає роботу а посаді судді 17 років 5 місяців 14 днів, слідчого 2 роки 6 місяців 25 днів, начальника відділу юстиції Львівського облвиконкому 11 років 10 місяців 5 днів, а тому суд вважає, що позов позивача є підставним та підлягає до задоволення.
Керуючись ст. ст. 2,17-19, 104-106 КАС України, Законом України «Про статус суддів», , суд –
п о с т а н о в и в :
Адміністративний позов задоволити повністю.
Визнати неправомірними дії ОСОБА_2 Пенсійного Фонду у Личаківському районі м.Львова, щодо обчислення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, довічного грошового утримання судді у відставці з 10.06.2008 року в розмірі 80% заробітної плати працюючого на відповідній посаді судді.
Зобов’язати ОСОБА_2 Пенсійного Фонду України у Франківському районі м. Львова провести ОСОБА_1 перерахунок довічного грошового утримання судді у відставці з 10.06.2008 року в розмірі 90% заробітної плати працюючого на відповідній посаді судді.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Ю. М. Ванівський