Справа № 3-953/09
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 вересня 2009 року Суддя Добровеличківського районного суду
Кіровоградської області Горовець М.І,
розглянувши матеріали, які надійшли від територіальної державної інспекції праці в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, українки, громадянки України, уродженки та жительки АДРЕСА_1,працюючої на посаді головного бухгалтера локомотивного депо Помічна, до адміністративної відповідальності в 2009 році не притягувалася, -
за ч. 1 ст. 41 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
Притягна, працюючи на посаді головного бухгалтера локомотивного депо Помічна в м. Помічна Добровеличківського району Кіровоградської області, порушила вимоги чинного законодавства України про працю, а саме: при наявності підстав індексації заробітної плати працівників локомотивного депо у межах прожиткового мінімуму 669 грн. у травні 2009 року на 11,6 %, червні 2009 року на 11,6 %, липня 2009 року на 13% не проведено, що є порушенням вимог Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» і та Порядку проведення грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078 і ст.33 Закону України «Про оплату праці», якою передбачено, що в період між переглядом розміру мінімальної заробітної плати індивідуальна заробітна плата підлягає індексації згідно з чинним законодавством зі змінами і доповненнями.
Індексацію мають нараховувати та виплачувати водночас з нарахуванням та виплатою заробітної плати за місяць, доходи за який згідно з Порядком підлягають індексації.
Згідно кваліфікаційного довідника посад керівників, спеціалістів і службовців головний бухгалтер здійснює контроль за законністю, своєчасністю і правильністю розрахунків по заробітній платі з працівниками підприємства, установи, організації, а отже головний бухгалтер повинен забезпечувати дотримання законності в своїй діяльності та прав і свобод громадян, наданих Конституцією України. Перевіркою виявлено порушення чинного законодавства щодо найманих працівників локомотивного депо, а саме вимог ч.1 статті 4 КУпАП.
Даний факт був виявлений працівниками територіальної державної інспекції праці в Кіровоградській області під час проведення перевірки локомотивного депо Помічна Одеської залізниці в м. Помічна Добровеличківського району Кіровоградської області, яка мала місце о 10 годині 20.08.2009 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в інкримінованому правопорушенні визнала повністю, розкаялася.
Судом встановлено, що вчинення правопорушником означеного правопорушення не потягло за собою істотних наслідків, а тому на думку суду в силу ст. 22 КУпАП України, його дії з урахування ступеня суспільної небезпечності вчиненого правопорушення та особи притягненої, носить характер малозначності. З урахуванням викладеного суд вважає за доцільне, звільнити правопорушника від адміністративної відповідальності і згідно до правил визначених ст. 22 КУпАП України обмежитись усним зауваженням.
Керуючись ч. 1 ст. 22, ч.1 ст. 41 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1 винною у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП і звільнити її від відповідальності за ст. 22 КУпАП, в силу малозначності інкримінованого правопорушення, обмежитись усним зауваженням правопорушнику.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя М.І. Горовець