№ 2-4684-2009
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 листопада 2009 року Слов’янський міськрайонний суд Донецької області у складі:
Головуючого судді Дубановська І.Д.
при секретарі Качиній В.Є.
розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні у залі суду м. Слов’янська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу ,-
ВСТАНОВИВ:
07 жовтня 2009 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до відповідачки ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримав позовні вимоги, посилаючись на обставини зазначені у позовній заяві.
Відповідачка ОСОБА_2 у судовому засіданні позовні вимоги ОСОБА_1 визнала, на розірвання шлюбу погоджується.
У судовому засіданні встановлено, що сторони уклали шлюб, який був зареєстрований 28 січня 1995 року Маяківською сільською Радою Слов’янського району Донецької області, актовий запис № 1 (а. с. 4).
Від спільного життя сторони мають неповнолітню дитину – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а. с. 5), яка проживає з матір’ю.
У лютому 2002 року позивач та відповідачка припинили фактичні шлюбні відносини з тієї причини, що між сторонами зникли щирість та повага, відсутні взаємні інтереси.
Згідно зі ст. 24 СК України , шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка.
Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.
Відповідно до ст. 112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Враховуючи ступінь конфліктних відносин та причини припинення шлюбних відносин, суд вважає, що вживати заходів щодо примирення подружжя не доцільно, оскільки це суперечить моральним засадам суспільства.
Вислухавши пояснення позивача, відповідачки, дослідивши докази по справі, з урахуванням взаємин подружжя, мотивів та причин розлучення, суд дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню, оскільки почуттів взаємної любові та поваги, взаємодопомоги та підтримки у родині немає, тобто морально – правові основи шлюбу відсутні, заходи щодо примирення подружжя та збереження родини неможливі.
Керуючись ст. 104, 105, 110,112 СК України, ст. ст. 10, 18, 60, 213, 214, 215, 218 ЦПК України ,суд ,-
ВИРІШИВ:
Шлюб, зареєстрований 28 січня 1995 року Маяківською сільською радою Слов’янського району Донецькою області, актовий запис № 1 між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, - розірвати.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути державне мито на користь держави з ОСОБА_1 в сумі 17 гривень 00 копійок, а ОСОБА_2 – звільнити.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення складено у нарад чий кімнаті у єдиному екземплярі.
Суддя Слов’янського
міськрайонного суду
Донецької області ОСОБА_4