Судове рішення #6536965

Справа № 2- 896/2009р.  



У Х В А Л А  

Іменем України  


30 жовтня 2009 року                     Франківський районний суд м.Львова  

в складі: головуючої- судді       ОСОБА_1  

  при секретарі-       Копиняк Т.І.  


з участю позивача-           Голода О.В.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу, суд, –  

в с т а н о в и в:  


Позивач звернувся в суд із позовом до відповідача про розірвання шлюбу.  

Відповідачка подала до суду клопотання про закриття провадження у справі у зв’язку з тим, що вона є вагітною і відповідно до вимог ч.2 ст.110 СК України позов про розірвання шлюбу не може бути пред’явлений до суду протягом вагітності.  

Дослідивши матеріали справи, заслухавши думку позивача, котрий заперечив проти поданого клопотання, суд приходить до висновку, що справу слід залишити без розгляду з наступних підстав.  

Згідно з вимогами ч.2 ст.110 СК України позов про розірвання шлюбу не може бути пред’явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, крім, випадків, коли один з подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки злочину щодо другого з подружжя або дитини.  

Зі змісту п.8 ч.1 ст.207 ЦПК України вбачається, що суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо провадження у справі відкрито за заявою, поданою  без додержання вимог, викладених у ст.ст.119,120 цього Кодексу.  

Відповідно до положень п.5 ч.3 ст.121 ЦПК України заява повертається у випадках, коли подана заява про розірвання шлюбу під час вагітності дружини або до досягнення дитиною одного року без дотримання вимог, встановлених Сімейним кодексом України.  

Згідно з вимогами ч.7 ст.8 ЦПК України, якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого – суд виходить із загальних засах законодавства (аналогія права).  

В судовому засіданні встановлено, що 01.09.2008 року позивач звернувся з позовом в суд до відповідачки, 04.09.2008 року у справі відкрито провадження у справі.  

Як вбачається з поданих під час слухання матеріалів справи /а.с.33,34,38/, відповідачка ОСОБА_3 знаходиться на стаціонарному обстеженні з діагнозом маткова вагітність, 8 тижнів обтяжливий акушерський анамнез фіброми матки.  

Тому, враховуючи усі вищенаведені обставини, суд вважає, що справу слід залишити без розгляду.  

  Керуючись ст. 207 ч.1 п.8 ЦПК України, ч.2 ст.110 СК України, суд, –  


у х в а л и в:  


Цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу залишити без розгляду.  

Роз’яснити позивачу, що згідно з положеннями ч.2 ст.207 ЦПК України особа, заяву якої залишено без розгляду, після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду, має право звернутися до суду повторно.  

На ухвалу суду може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом п’яти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Львівської області через районний суд.  


  Суддя:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація