Судове рішення #6536953

  Справа № 2-776/2009 р.   

Саратський  районний  суд Одеської  області  

    Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я  

І  М  Е  Н  Е   М                  У  К  Р  А  Ї  Н  И  


06 листопада 2009 року Саратський районний  суд Одеської області у складі: судді - Бучацької А.І., за участю: секретаря – Златової Н.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с.м.т.Сарата цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання  дитини,-  

В   С  Т  А  Н  О  В  И  В:  

у вересні 2009 року позивачка звернулась до суду із позовом до відповідача про стягнення з нього на її користь аліментів на утримання дитини розмірі ј частки від усіх видів його заробітку (доходу) щомісячно. Свої вимоги вона обгрунтувала тим, що вони припинили шлюбні відносини, дитина знаходиться на її утриманні, а відповідач не надає їй матеріальної допомоги.

Під час розгляду справи позивачка позов підтримала, просила його задовольнити.

Відповідач позов визнав, не заперечував проти його задоволення.    

Заслухавши сторони, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Ст. 180 СК України передбачає, що батьки зобов*язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно ч.3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька  або у твердій грошовій сумі.  

На підставі ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров*я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров*я та матеріальне становище  платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших детей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення.  

Ст.183 СК України встановлює , що частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом..

Сторони перебували у зареєстрованому шлюбі з 10 листопада 1990 року (а.с.3). Згідно свідоцтва про народження дитини, позивачка є матір*ю, а відповідач - батьком ОСОБА_3, який народився 12 грудня 1997 року (а.с.4). 04 червня 2009 року шлюб між сторонами розірвано (а.с.6).  

Дитина проживає з позивачкою та знаходиться на її утриманні, що підтверджується довідкою Надеждинської сільської ради Саратського район Одеської області (а.с.5).  

Відповідач працює, інших дітей на його  утриманні немає.  

З урахуванням матеріального та сімейного становища сторін  суд визначає  розмір аліментів на дитину в розмірі ј частки від усіх видів заробітку (доходу) відповідача щомісячно.

На підставі ст. 88 ЦПК України з відповідача слід стягнути  на користь держави судовий збір в сумі 51 гривня та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 гривень..


Керуючись ст. ст. 5, 10, 11, ч. 1, 2 ст. 209, ст.ст.212-215, п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України, ст. 180-182, 183 Сімейного кодексу України,

суд,

  В  И     Р   І   Ш   И   В:  

 Позов задовольнити. Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2,  громадянина України, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, в розмірі однієї четвертої (1/4) частки від усіх видів його заробітку (доходу)  щомісячно, починаючи з 08 вересня 2009 року, але не менше 30 %  прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, і до повноліття дитини, тобто до  12 грудня   2015 року

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави судовий збір у сумі  п*ятдесят одна  гривня та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у  сумі  сто двадцять гривень.

Рішення суду підлягає негайному виконанню у межах суми платежу аліментів за один місяць.

Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Одеської області через Саратський районний  суд Одеської області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та поданням апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження  або шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.  



С У Д Д Я:                            



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація