Судове рішення #6535588

Справа № 2-347\09


Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И  


30 липня 2009 року                                                                                  м. Олевськ


Олевський районний суд Житомирської області              

в складі :   головуючого-судді              Ковальчука М.В.

при секретарі              Кострицькій Т.П.                              


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Олевську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Тепеницької сільської ради Олевського району Житомирської області про  визнання  права власності на спадщину у порядку спадкоємства за законом


В С Т А Н О В И В :  


До суду з позовом звернулася позивачка, в якому просить суд визнати за нею право власності на спадщину, а саме на житловий будинок з надвірними будівлями по вул. Пролетарська, 25  в с. Соснівка Олевського району Житомирської області, мотивуючи свої вимоги тим, що її батько ОСОБА_2 ще за життя збудував житловий будинок, однак їй було відмовлено в оформлені спадщини на будинок у зв»язку відсутністю правовстановлюючих документів.  


Позивачка в судове засідання не з»явилася, але від неї надійшла заява з проханням слухати справу у її відсутність. Позов підтримує повністю із зазначених в позовній заяві підстав.


Від Тепеницької сільської ради Олевського району Житомирської області надійшла заява про слухання справи без їхнього представника. Позовні вимоги визнають.


Від третьої особи - Коростенського міжміського бюро технічної інвентаризації надійшло прохання розглядати справу у відсутність їхнього представника. Позовні вимоги визнають і не заперечують щодо їх задоволення.


ОСОБА_2 за час свого життя у 1954 році побудував у с. Соснівка по вул. Пролетарська, 25 Олевського району Житомирської області житловий будинок з надвірними будівлями, що стверджується довідками  Тепеницької сільської ради за №№ 1601, 1609 від 25 червня 2009 року.


Відповідно до свідоцтва про смерть ОСОБА_2 помер 05 червня 2004 року.


Та обставина, що ОСОБА_2 є батьком позивачки стверджується свідоцтвом про її народження. Своє дівоче прізвище «Покальчук» вона змінила на прізвище «Іванова» після укладення шлюбу, що стверджується свідоцтвом про укладення шлюбу.


Після смерті ОСОБА_2 позивачка, відповідно до ст.ст. 1269,1270 ЦК України, звернулася в Олевську державну нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини.


При звернені в Олевську нотаріальну контору про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_2 позивачці було відмовлено із-за відсутності правовстановлюючих документів, які б доводили належність майна померлому спадкодавцю.


Дослідивши та оцінивши докази по справі, суд прийшов до висновку, що дані правовідносини врегульовані ст.ст. 328, 1216,1217,1261,1268 ЦК України, з яких слідує, що право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом. Спадкуванням є перехід прав та обов’язків ( спадщини) від фізичної особи, яка померла ( спадкодавця), до інших осіб ( спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом.  У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.  


Під час розгляду справи було встановлено, що позивачка є спадкоємицею за законом  після смерті ОСОБА_2 на житловий будинок, що знаходяться в с. Соснівка по вул. Пролетарська, 25 Олевського району Житомирської області, подала у шестимісячний строк до державної нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, але їй було відмовлено в отриманні свідоцтва про право на спадщину за законом із-за відсутності правовстановлюючих документів, які б доводили належність даного будинку померлому ОСОБА_2, фактично прийняла спадщину, інших спадкоємців, які претендують на спадщину судом не встановлено, тому суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.  


Відповідно до  п. 9  постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 04 жовтня 1991 року «Про практику застосування судами законодавства, що регулює право власності громадян на жилий будинок» право власності на жилий будинок, збудований громадянином на відведеній йому в установленому порядку земельній ділянці і прийнятий в експлуатацію, виникає з часу його реєстрації у виконкомі місцевої ради.    


    На підставі викладеного та  керуючись: ст. ст.10, 15, 60, 209, 212-215, 217 ЦПК України, ст.ст. 328, 1216,1217,1258,1261, 1268, 1269, 1270 ЦК України, п. 9 постанови №7 Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами законодавства, що регулює право приватної власності громадян на жилий будинок», суд,-

 

В И Р І Ш И В:  


Позов ОСОБА_1 до Тепеницької сільської ради Олевського району Житомирської області про  визнання  права власності на спадщину за законом -  задовольнити.  

 

Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадщину у порядку спадкоємства за законом після померлого 05 червня 2004 року ОСОБА_2, яка складається із житлового будинку зі всіма надвірними будівлями по вул. Пролетарська, 25 в с. Соснівка Олевського району Житомирської області.        

 

Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Житомирської області через Олевський районний суд Житомирської області на протязі 20 днів після подачі письмової заяви про апеляційне оскарження рішення суду, яка подається на протязі 10 днів після оголошення рішення суду.        


                          Суддя :        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація