Справа № 1-44
2009 року
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2009 року Чорнухинський районний суд Полтавської області
в складі головуючого-судді Орел І.І.
при секретарі Бибик О.В.
з участю прокурора Катріченко А.М.
та адвоката ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Чорнухи справу про обвинувачення ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 Федерації, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_4, не працюючого , проживає в фактичних шлюбних відносинах з громадянкою ОСОБА_3, раніше не судимого,
в скоєнні злочинів передбачених ч. 2 ст. 307, ч. 2 ст. 309, ч. 2 ст. 311 КК України, -
встановив:
Підсудний ОСОБА_2 23 травня 2009 року біля будинку за місцем свого постійного проживання ІНФОРМАЦІЯ_5 незаконно збув ОСОБА_4 наркотичний засіб - опій ацетильований масою 0,288 г в перерахунку на суху речовину, який знаходився в медичному шприці за 200 грн.
Він же 02 червня 2009 року в м. Червонозаводське Лохвицького району Полтавської області біля будинку за місцем свого проживання ІНФОРМАЦІЯ_6 повторно незаконно збув ОСОБА_5О, наркотичний засіб - опій ацетильований масою 0,032 г в перерахунку на суху речовину, який знаходився в медичному шприці за 80 грн.
Окрім цього, підсудний незаконно зберігав за місцем свого проживання ІНФОРМАЦІЯ_7 в приміщенні свого сараю, наркотичний засіб - канабіс без мети збуту, масою 63,63 г в перерахунку на суху речовину.
Він же незаконно зберігав за місцем свого проживання в приміщенні сараю органічний розчинник об’ємом 125 мл, який містить прекурсор – толуол та ацетон і зберігав його з метою використання для виготовлення наркотичних засобів та був виявлений і вилучений працівниками міліції.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_2В вину в пред’явленому обвинуваченні визнав повністю. Суду пояснив, що 23 травня та 02 червня 2009 року за місцем свого постійного проживання в ІНФОРМАЦІЯ_5 збув незнайомим особам 5 мл та 2 мл наркотичного засобу, за 200 грн. та 80 грн. Також зберігав у сараї власного господарства в пакеті наркотичну речовину - коноплю масою 63,63 г, яку використовував для власних потреб. Окрім цього, зберігав за місцем свого проживання розчинники толуол та ацетон, які використовував для виготовлення наркотичних засобів.
Вина підсудного також підтверджується матеріалами кримінальної справи та показами свідків.
В судовому засіданні допитана як свідок ОСОБА_6 суду пояснила, що 02 червня 2009 року вона була запрошена в якості понятої під час проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_2, під час якого працівники міліції виявили та вилучили поліетиленовий пакет з зеленою речовиною.
В судовому засіданні допитаний в якості свідка ОСОБА_7 суду пояснив, що 02 червня 2009 року був запрошений працівниками міліції в якості понятого під час проведення оперативної закупівлі наркотичного засобу у ОСОБА_2. В його присутності, працівники міліції вручили молодому чоловіку, який представився ОСОБА_5 80 грн., який поїхав на автомобілі до будинку підсудного з метою придбання наркотичного засобу. Через 2 години ОСОБА_5О повернувся та надав пластмасовий медичний шприц ємкістю 5 мл, в якому містилася рідина коричневого кольору. Шприц був заповнений цією рідиною до поділки 2 мл. ОСОБА_5 пояснив, що цей шприц він щойно придбав у ОСОБА_2.
В судовому засіданні був допитаний в якості свідка ОСОБА_8, який суду пояснив, що 23 травня 2009 року він був запрошений працівниками міліції в якості понятого під час проведення оперативної закупівлі наркотичного засобу у ОСОБА_2 В його присутності, працівники міліції вручили молодому чоловікові, який представився ОСОБА_4 200 грн., який поїхав на автомобілі до будинку підсудного з метою придбання наркотичного засобу. Через 30 хв. ОСОБА_4 повернувся та надав пластмасовий медичний шприц ємкістю 5 мл, в якому містилася рідина коричневого кольору, шприц був заповнений цією рідиною до поділки 5 мл. ОСОБА_4 пояснив, що шприц він придбав у ОСОБА_2
Згідно висновків судово-хімічних експертиз № 167 від 18 червня 2009 року та № 169 від 18 червня 2009 року надані на експертизи рідини коричневого кольору, які були збуті ОСОБА_2, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 під час проведення 23 травня 2009 року та 02 червня 2009 року оперативних закупівель наркотичного засобу опію ацетильованого у ОСОБА_2 містять особливо небезпечні наркотичний засіб – опій ацетильований. Маса опію ацетильованого в перерахунку на суху речовину в наданій на попереднє дослідження рідині об’ємом 4,8 мл становила 0,288 г. Маса опію ацетильованого в перерахунку на суху речовину в наданій на попереднє дослідження рідині об’ємом 2 мл становила 0,032 г.
Згідно висновку судово-хімічної експертизи № 170 від 18 червня 2009 року надана на експертизу речовина рослинного походження зеленого кольору, яка була виявлена та вилучена працівниками міліції 02 червня 2009 року під час проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_2, має анатомо – морфологічні ознаки рослини коноплі, містить тетрагідроканабінол і є особливо небезпечним наркотичним засобом – канабісом. Маса канабісу в перерахунку на суху речовину становить 63,63 г.
Дії підсудного ОСОБА_2 за ст. 307 ч. 2 КК України органами досудового слідства кваліфіковано вірно. Підсудний своїми умисними діями скоїв злочин, який виразився в незаконному збуті наркотичного засобу вчиненого повторно.
Що стосується кваліфікації дії підсудного за незаконне зберігання наркотичних засобів та прекурсорів то суд вважає, що його дії за вчинені злочини необхідно кваліфікувати за ч. 1 статті 309 КК України та ч. 1 статті 311 КК України.
В судовому засіданні не встановлено кваліфікуючу ознаку, як вчинення злочинів повторно.
Призначаючи покарання підсудному, суд в якості пом’якшуючих обставин враховує те, що підсудний вину в скоєних злочинах визнав повністю, раніше не судимий, має сім’ю, постійне місце проживання, щиро розкаявся в скоєних злочинах.
Беручи до уваги всі пом’якшуючі обставини суд вважає за можливе, застосувавши ст. 75 КК України, звільнити ОСОБА_2 від відбуття призначеного покарання з випробуванням, встановивши іспитовий термін.
З урахуванням пом’якшуючих обставин по справі суд вважає за необхідне при призначенні покарання підсудному за ст. 307 ч. 2 КК України застосувавши ст. 69 КК України і призначити покарання нижче від найнижчої межі, передбаченої санкцією ст. 307 ч. 2 КК України.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд, -
Засудив:
ОСОБА_2 визнати винним у скоєнні злочинів передбачених ст. ст. 307 ч. 2, 309 ч. 1, 311 ч. 1 КК України і призначи йому покарання:
- за ст. 307 ч. 2 КК України із застосуванням ст. 69 КК України – три роки позбавлення волі;
- за ст. 309 ч. 1 КК України - один рік позбавлення волі;
- за ст. 311 ч. 1 КК України – до штрафу в розмірі 510 грн.
Відповідно до ст. 70 КК України за сукупністю злочинів, шляхом поглинання менш суворих покарань більш суворим покаранням, остаточно визначити засудженому ОСОБА_2 покарання у виді трьох років позбавлення волі та штрафу в розмірі 510 грн.
Відповідно до ст. 75 КК України звільнити засудженого ОСОБА_2 від відбуття призначеного покарання за ст. 307 ч. 2, ст. 309 ч. 1 КК України у виді позбавлення волі, з випробуванням.
Встановивши іспитовий термін тривалістю два роки.
Міру запобіжного заходу змінити з тримання під вартою на підписку про невиїзд. Звільнивши ОСОБА_2 з-під варти в залі судових засідань.
Речові докази по справі:
наркотичний засіб опій ацетильований масою 0,288 г в перерахунку на суху речовину;
наркотичний засіб опій ацетильований масою 0,032 г в перерахунку на суху речовину;
наркотичний засіб канабіс масою 63,63 г в перерахунку на суху речовину;
органічний розчинник об’ємом 125 мл, який містить прикурсори – толуол та ацетон;
дві пляшки з полімерного матеріалу на горловинах, яких маються шматки фольги, де на горловинах та на внутрішній поверхні пляшок маються речовини рослинного походження зеленого кольору, на яких, пляшках, згідно висновку судово-хімічної експертизи № 176 від 24 червня 2009 року маються сліди особливо небезпечного наркотичного засобу – канабісу, масу канабісу встановити не представилось можливим в зв’язку з малою кількістю речовини, які не мають цінності;
пляшку з полімерного матеріалу, заповнену коричневою рідиною;
насіння рослини, яке згідно висновку спеціаліста № 194 від 03 червня 2009 року, насінням роду коноплі масою 0,4 г, яке наркотичним засобом не являється;
речовину коричневого кольору, ззовні схожу на подрібненні частини рослини мак, яка згідно висновку спеціаліста № 190 від 03 червня 2009 року має анатомо – морфологічні ознаки рослини мак снотворний, містить наркотичні алкалоїди опію морфін, кодеїн і є особливо небезпечним наркотичним засобом - маковою соломкою масою 6,76 г в перерахунку на суху речовину;
прозорий пакунок з полімерного матеріалу, в якому містилася речовина коричневого кольору з характерним запахом розчинника, яка містилася в жіночій нейлоновій панчосі, яка згідно висновку спеціаліста № 198 від 11 червня 2009 року є подрібненими частками рослини виду мак снотворний, які піддавалися в екстрагуванню, не містять наркотичних алкалоїдів опію і наркотичним засобом не являється;
чотири пусті медичні пластмасові прозорі шприци: 3 шт. ємкістю 2 мл та 1 шт. ємкістю 5 мл;
електричну кавомолку;
прозорий пакунок з полімерного матеріалу, в якому містилася речовина коричневого кольору з характерним запахом розчинника, яка містилася в жіночій нейлоновій панчосі;
керамічну білу чашку;
металеве блюдце;
підставки для посуду з металевого дроту;
пластмасову червоного кольору лійку – знищити.
дві металеві емальовані миски білого кольору;
каструлю з нержавіючої сталі;
металевий емальований білий бідон;
металеву емальовану каструлю білого кольору;
електричну плитку – повернути ОСОБА_2
Гроші в сумі 15 грн. двома купюрами номіналом 5 та 10 грн. перерахувати на користь держави.
Пістолет марки «МР - 654К» № ТОО 58248 калібру 4,5 мм, який згідно висновку експерта № 657 від 19 червня 2009 року до категорії вогнепальної зброї не відноситься, а являється пневматичним пістолетом, повернути ОСОБА_2.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Полтавської області протягом п’ятнадцяти днів з моменту його проголошення.