Судове рішення #6530170


Справа N 2-5494/09  


ЗАОЧНЕ    РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ  

"20" жовтня 2009 року  Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області в складі:  

головуючого судді  Фоміна В.А.  

при секретарі: Казімової А.О.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Мелітополі цивільну справу за позовом   ОСОБА_1,ОСОБА_2 до ОСОБА_3   про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, суд  


В С Т А Н О В И В:  

Позивачі звернулись до суду  з позовом про визнання ОСОБА_3 такою, що втратила право користування житловим приміщенням.    

Позовні вимоги позивачі  обґрунтували  тим, що ним  на праві власності належить квартира АДРЕСА_1. В зазначеній квартирі зареєстрована, але не проживає з вересня 2002 року ОСОБА_4. Ця обставина створює позивачам перешкоди у вільному володінні, користуванні та розпорядженні належної їм власності. Жодного члена сім’ї  відповідачки в даному житловому приміщенні не проживає. Теперішнє місце проживання ОСОБА_3 позивачам невідоме,її майна в квартирі також не залишилося.  

Позивачі просять суд визнати ОСОБА_4 такою, що втратила право користування житловим приміщенням, оскільки  вона відсутня за місцем реєстрації більш ніж 6 місяців.  

Позивачі   ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в судове засідання не з’явились, від них надійшли заяви з проханням розглянути справу за їх відсутністю, позов підтримують  в повному обсязі.  

Відповідачка  у судове засідання не з’явилася, про час слухання справи була повідомлена своєчасно  за останнім відомим місцем  її проживання.  

Суд вважає можливим ухвалити рішення при заочному розгляді справи.  

Вивчивши матеріали справи, зокрема довідку   КП «ЖКХ-2» про те, що ОСОБА_3 не проживає за вказаною адресою  з вересня 2002 року,  суд  приходить до висновку про наявність підстав для визнання  ОСОБА_3  такою, що втратила право користування житловим приміщенням.  

Відповідно до ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача за місцем  постійного проживання за ним  зберігаються житлові приміщення протягом 6 місяців.  

Відповідно до ст. 72 ЖК України суд може визнати громадянина таким, що втратив право користування житловим приміщенням в разі, якщо час його відсутності за місцем постійно проживання перевищує встановлений законом термін, а саме 6 місяців.  

Відповідно до ч.1ст.316 ЦК України правом власності є право особи на річ ( майно), яке вона здійснює відповідно до закону  за своєю  волею, незалежно від волі інших осіб.  

Відповідно до ч.1ст.321 ЦК України  право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цого права чи обмежений у його здійсненні.  

Відповідно до ст. 383 ЦК України власник житлового будинку, квартири має право використовувати помешкання для власного проживання, проживання членів своєї сім’ї, інших осіб і не має права використовувати його для промислового виробництва.  

Відповідно до ч.9 ст.110 ЦПК України позови до відповідача, місце проживання якого невідоме, пред’являються  за місцезнаходженням майна відповідача чи за містом його перебування або за останнім місцем проживання відповідача чи постійного його заняття(роботи)  

Таким чином суд вважає можливим позовні вимоги ОСОБА_1 та ОСОБА_2 задовольнити у повному обсязі.  

Керуючись ст.71,72 ЖК України, ст. ст. 10, 66, 130, 110  ЦПК України,  ст. ст.316,321,383 ЦК України, ст.ст.41,47 Конституції  України, суд  


В И Р І Ш И В:    

Позовні вимоги   ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3   про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням – задовольнити у повному обсязі.  

Визнати ОСОБА_3 такою, що втратила право користування житловим приміщенням, а саме квартирою № 5 в будинку № 44 по вул. Свердлова в м. Мелітополі Запорізької області.  

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.  

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана апеляційному суду Запорізької області через Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області протягом десяти днів з дня його проголошення.  

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або може бути подана в десятиденний строк без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.  




Суддя                                                                                                                               В.А. Фомін    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація