Судове рішення #6527485



                                                                                                                                              Копія Справа № 2-о-28/09


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И



         9 жовтня  2009 року                                                                                 селище Велика Багачка


Великобагачанський районний суд Полтавської області в складі: головуючого судді                              Лисенко Н.В.   при секретарі Ситник О.В., розглянувши в відкритому  судовому засіданні в залі суду в селищі Велика Багачка цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, -


в с т а н о в и в :


         ОСОБА_1 звернувся 10.08.2009 року до суду з заявою  про встановлення факту родинних відносин  між   ним та  померлою ОСОБА_2

         З заяви вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року  померла ОСОБА_2,  останнім місцем проживання якої було АДРЕСА_1

          Після її смерті залишилася спадщина, яка складається з житлового будинку та двох приватизованих земельних ділянок площею 0,0913 га і 0,1500 га, розташованих по АДРЕСА_1 та інше спадкове  майно.

          Єдиним спадкоємцем за законом, який претендує на вказану спадщину, являється син померлої ОСОБА_2. ОСОБА_1, заявник по справі.   Інших спадкоємців ні за законом, ні за заповітом у померлої  немає.

         В свідоцтві про народження заявника прізвище матері помилково записано як  «ОСОБА_2», замість правильного «ОСОБА_2».

          Посилаючись на те, що через відсутність документів, які б могли підтвердити   родинні відносини між ним та його рідною матір’ю ОСОБА_2, державний нотаріус відмовила йому в оформленні права на спадщину, яка залишилася після смерті ОСОБА_2.

         В  судовому засіданні заявник  ОСОБА_1 свою заяву підтримав, пояснив, що державний нотаріус відмовив йому в видачі  свідоцтва про право на спадщину, оскільки в свідоцтві про народження заявника прізвище матері помилково записано як  «ОСОБА_2», замість правильного «ОСОБА_2». В свідоцтві про її народження, свідоцтві про одруження батьків, свідоцтві про смерть прізвище його матері  записано як «ОСОБА_2». Просив винести рішення, яким встановити, що ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року являється його рідною матір’ю.

         Представник заінтересованої особи – Гоголівської селищної ради в судове засідання не з’явився,  до суду  селищний голова  направив листа, з якого вбачається, що  заінтересована особа Гоголівська селищна рада  не заперечує  проти задоволення  заяви ОСОБА_1. про встановлення факту родинних  відносин  і  просить  справу розглянути у відсутність їх представника (а.с.22).  

         Суд, заслухавши пояснення заявника ОСОБА_1.,  свідків ОСОБА_3., ОСОБА_4, вивчивши матеріали справи і давши  їм належну оцінку,  приходить до висновку, що заява підлягає  задоволенню з таких підстав.

         Судом встановлено, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, її останнім постійним місцем  проживання  було АДРЕСА_1 (а.с.4)

         Після смерті ОСОБА_2.  залишилась спадщина, яка складається з житлового будинку та двох приватизованих земельних ділянок площею 0,0913 га і 0,1500 га, розташованих по АДРЕСА_1 та інше спадкове  майно (а.с.а.с.8-11).

         В свідоцтві  про народження  ОСОБА_1. вказано , що його матір’ю є  ОСОБА_2 (а.с.5), отже заявник ОСОБА_1. не може  в зв’язку з цим отримати свідоцтво про право на спадщину.

        З повідомлення  Великобагачанської державної  нотаріальної  контори № 467/01-14 вбачається, що спадщину  після смерті ОСОБА_2. прийняв спадкоємець першої черги  син померлої ОСОБА_1. Інших заяв  про  прийняття та відмову  від  спадщини  не надходило.

 ( а.с.а.с. 19-20).

         Факт  родинних  відносин  між ОСОБА_1. та ОСОБА_2.  підтверджується письмовими доказами:  свідоцтвами  про   народження  ОСОБА_1.  та   померлої ОСОБА_2., свідоцтвом про одруження батьків заявника з яких  вбачається, що  прізвище його матері правильно пишеться як «ОСОБА_2» (а.с.а.с.7-9), копією домової книги, з якої вбчається, що заявник проживав разом з своїм батьком ОСОБА_5. та своєю матір’ю ОСОБА_2. в домоволодінні по АДРЕСА_1 (а.с. а.с. 13-15), поясненнями заінтересованої  особи ОСОБА_6., брата заявника, його свідоцтвом про  народження, в якому  мати записана  як ОСОБА_2.,  що узгоджуються також  з  показаннями  свідків  ОСОБА_3. і ОСОБА_4, які  підтвердили, що   ОСОБА_2.  є рідною матір’ю заявника ОСОБА_1.

         При  таких   обставинах справи,    коли  заявник ОСОБА_1.  довів  суду  той  факт, що  померла  ОСОБА_2. була  його рідною матір’ю,  суд приходить до  висновку   про  ухвалення  рішення  про задоволення заяви  ОСОБА_1.  про встановлення факту  родинних  відносин.


          На підставі викладеного та керуючись   ст.ст. 10, 11, 60, 212-215, 234-235, 256-259 ЦПК України, суд, -


в и р і ш и в:


         Встановити той факт, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження,  є рідним сином померлої ІНФОРМАЦІЯ_1  року ОСОБА_2, останнім  постійним місцем  проживання  якої  було  АДРЕСА_1

        Заяву  про  апеляційне оскарження  рішення суду  може бути подано  протягом  десяти днів з дня  проголошення  рішення. Апеляційна  скарга до апеляційного суду Полтавської  області  може  бути подана   протягом двадцяти днів після  подання заяви  на апеляційне  оскарження.

        Рішення  суду набирає  законної  сили після закінчення  строку подання  заяви  на  апеляційне оскарження, якщо  заяву на апеляційне оскарження  не було подано. Якщо було подано заяву  на апеляційне  оскарження, але  апеляційна скарга  не подана  у встановлений строк, рішення  суду  набирає  чинності  після закінчення цього  строку. У разі подання апеляційної  скарги рішення, якщо  його не скасовано, набирає законної  сили після розгляду  справи апеляційним  судом.    


                   Суддя – підпис


Копія вірна: Голова суду -                                                                      Секретар -



     


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація