Судове рішення #6527481

                                                                                                             Копія:Справа № 2-о-34/09р.


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ


14 жовтня 2009 року  Великобагачанський районний суд Полтавської області   в складі:

                                 головуючого судді  -  Білецької В.І.

                                 при секретарі  -           Лопатка О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Велика Багачка Полтавської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту відмови від спадщини, -                    

в с т а н о в и в:


         З заяви ОСОБА_1. вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла його дружина ОСОБА_2, яка проживала в АДРЕСА_1 Після смерті ОСОБА_2. залишилася спадщина у вигляді земельної ділянки площею 4,27 га, що розташована на території Радивонівської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області.

         Заповітом від 07.08.2007 року, посвідченого секретарем виконавчого комітету Радивонівської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області ОСОБА_3., все належне ОСОБА_2 майно, вона заповіла своїй дочці ОСОБА_4 Цей заповіт не змінювався та не скасовувався. Дочка заявника ОСОБА_4 бажає успадкувати дану земельну ділянку після смерті матері.

        Заявник ОСОБА_1. не бажав  спадкувати майно, що залишилось після смерті його дружини і тому 29.07.2008 року у виконавчому комітеті Радивонівської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області склав заяву про відмову від спадщини після смерті дружини. Там же було посвідчено справжність підпису заявника на даній заяві секретарем виконавчого комітету сільської ради ОСОБА_3.

        Заява про відмову від спадщини була адресована Великобагачанській державній нотаріальній конторі Полтавської області, яку дочка заявника повинна була передати адресату. Але в зв’язку з незнанням законодавства, ОСОБА_4 заяву ОСОБА_1. передала до нотаріальної контори лише через шість місяців після смерті матері.

        В зв’язку з тим, що через несвоєчасну подачу заяви до нотаріальної контори ОСОБА_4 не має можливості одержати  там свідоцтво про право на спадщину за заповітом на земельну ділянку, заявник звернувся з позовом до суду і просив ухвалити рішення, яким встановити той факт, що він заявив про відмову від спадщини в шестимісячний строк з часу відкриття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року дружини ОСОБА_2

        В судовому засіданні заявник ОСОБА_1. подану заяву підтримав в повному обсязі, посилався на обставини, викладені в ній і просив суд її задовольнити.

        Заінтересована особа ОСОБА_4 в судовому засіданні заяву ОСОБА_1. підтримала, просила її задовольнити.

        Суд, заслухавши пояснення заявника ОСОБА_1., заінтересованої особи  ОСОБА_4, вивчивши та проаналізувавши матеріали справи і давши їм належну оцінку, приходить до висновку, що заява ОСОБА_1 про встановлення юридичного факту підлягає задоволенню з таких підстав.

        Згідно ч.2 ст.256 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

        Судом встановлено, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року (а.с.10).

         Після її смерті залишилась спадщина у вигляді земельної ділянки площею 4, 27 га, що розташована на території Радивонівської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області (а.с.5).

          Згідно заяви від 29.07.2008 року ОСОБА_1 відмовився від обов’язкової частки спадщини після померлої ОСОБА_2 та від права власності (а.с.8).

          Відповідно до заповіту від 07.08.2007 року засвідченого секретарем виконкому Радивонівської сільської ради ОСОБА_3., ОСОБА_2 заповіла все належне їй майно своїй дочці ОСОБА_4 (а.с.9).

        Згідно ч.1 ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Таким чином, виходячи з цієї норми матеріального права, вчинення дій щодо прийняття спадщини є правом спадкоємця, а не обов’язком.

        Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (ч.1 ст.1270 ЦК України).

        При таких обставинах справи, коли заявник ОСОБА_1. довів суду, що він відмовився від обов’язкової частки  спадщини та від права власності на спадщину після померлої дружини ОСОБА_2 в установлений законом строк, суд приходить до висновку, що факт про відмову заявника від спадщини повинен бути встановлений.      

       На підставі вище викладеного та керуючись ст.ст. 1241, 1268 ЦК України, ст.ст.11,60,212-215,235,256-259 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в:


       Встановити факт відмови ОСОБА_1 від спадщини в шестимісячний строк з часу відкриття спадщини після смерті його дружини ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.


       Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга до апеляційного суду Полтавської  області може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне  оскарження.


         Суддя        підпис.


       Копія вірна: Голова суду


                             Секретар


                           


  • Номер: 22-ц/812/1194/19
  • Опис: за заявою Мазурівської сільської ради Кривоозерського району Миколаївської області про визнання спадщини після смерті Михайленко Надії Петрівни відумерлою
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-о-34/09
  • Суд: Миколаївський апеляційний суд
  • Суддя: Білецька Валентина Іванівна
  • Результати справи: позов (заяву, скаргу) задоволено; скасовано повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 20.06.2019
  • Дата етапу: 02.08.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація