Судове рішення #6527421




Справа №2-2417/09  





Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И


15.10.2009р. Франківський районний суд м.Львова в складі:

 головуючого-судді                Мартинишин М.О.

 при секретарі                     Кметь Г.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 відділу  РАЦС  Львівського міського управління юстиції про вилучення з актового запису  про народження  даних про батька дитини, -


встановив:  


 позивач звернувся до суду із позовом, в якому просить виключити запис про батька ОСОБА_2 з актових записів №6077,№6078 від 25 вересня 2008року  виданого міським відділом РАЦС Львівського міського управління юстиції   про народження дітей ОСОБА_4 – ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_5  – ІНФОРМАЦІЯ_1.

Свої вимоги мотивує тим, що 29.07.2000р. у Самбірському міському відділі РАГС Львівської області зареєстрували шлюб з відповідачем. Через сімейні сварки  та конфлікти вони перестали  вести спільне господарство та підтримувати  подружні відносини, а тому 06.03.2008р. було розірвано шлюб між сторонами. В період розірвання шлюбу вона була вагітна  від іншої людини  терміном 3місяці. 10.08.2008року в неї народились двійнята: ОСОБА_4 та ОСОБА_5. При реєстрації народженні дітей у міському відділі РАЦС Львівського міського управління юстиції   батьком записано відповідача, оскільки з моменту розірвання шлюбу не минуло десять місяців та фактичний батько не визнав своє батьківство. Крім цього,  відповідач визнає, що він не є батьком  дітей ОСОБА_4 та ОСОБА_5, а тому вони звернутись із спільною заявою  до  ОСОБА_3 відділу  РАЦС  Львівського міського управління юстиції   про невизнання  відповідача батьком дітей, однак було відмовлено їм через те, що дійсний батько відмовляється  добровільно визнати своє батьківство. Просить позов задоволити.

  У судовому засіданні позивач свої вимоги підтримала  та пояснила, що ОСОБА_2 не є батьком дітей ОСОБА_4 – ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_5  – ІНФОРМАЦІЯ_1, оскільки до розірвання  шлюбу вона   була вагітна  від іншої людини  терміном 3місяці , а  з відповідачем не проживала разом, не вели спільного господарства та не підтримували подружніх відносин, що би могли призвести до народження від нього дитини.  При реєстрації народженні дітей у міському відділі РАЦС Львівського міського управління юстиції   батьком записано відповідача, оскільки з моменту розірвання шлюбу не минуло десять місяців та фактичний батько не визнав своє батьківство.   Просить позов задоволити.  

    Відповідач  ОСОБА_2 в судове засідання не з»явився, однак подав заяву 15.10.2009р. з якої видно, що позов визнає повністю. Просить справу заслухати в його відсутності.  

Представник відповідача  ОСОБА_3 відділу  РАЦС  Львівського міського управління юстиції в судове засідання не з»явився, однак подав заяву 02.10.2009р. з якої видно, що просить справу заслухати в його відсутності та виключити  з числа зацікавлених осіб.  


Дослідивши матеріали цивільної справи у їх сукупності, заслухавши пояснення позивача, суд приходить до переконання, що позов є підставним та підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що згідно рішення Франківського районного суду м.Львова від 06.03.2008року між позивачем ОСОБА_1  та відповідачем ОСОБА_2 був розірваний шлюб. Згідно вказаного рішення вбачається, що сторони  по справі не проживають разом  більше  одного року, не ведуть спільного господарства, не підтримують подружніх відносин.

Відповідно до ст.138 СК України жінка, яка народила дитину у шлюбі, має  право оспорити батьківство свого чоловіка.

Згідно свідоцтв про народження ОСОБА_4 – ІНФОРМАЦІЯ_1(а.с.6), ОСОБА_5 – ІНФОРМАЦІЯ_1(а.с.7), позивач ОСОБА_1 та відповідач ОСОБА_2 записані батьками  дитини.

Відповідач ОСОБА_2 в заяві від 15.10.2009р. позов визнав, а тому суд вважає, що він  не може бути батьком дітей  ОСОБА_4 та ОСОБА_5, оскільки діти народженні від іншого чоловіка.

Оскільки вказані обставини визнані відповідачем, а тому згідно ст.61 ЦПК України не підлягають доказуванню і вважаються такими, що фактично відповідають обставинам справи.  

Згідно ст. 122 ч.3  СК України дружина  і чоловік  мають  право подати до державного органу  реєстрації актів цивільного стану спільну заяву при невизнання  чоловіка батьком  дитини. У цьому разі походження дитини визначається відповідно до частини першої ст.135 СК України.

Відповідно до ч.1 ст. 7 "Конвенції про права дитини", дитина має бути зареєстрована зразу ж після народження і з моменту народження має право на ім‘я і набуття громадянства, а також наскільки це можливо, право знати своїх батьків і право на їх піклування.

За таких обставин суд приходить до висновку про те, що визнання відповідачем ОСОБА_2 позову в повному обсязі відповідає зібраним у справі доказам, не суперечить закону і не порушує прав, свобод та інтересів інших осіб. Відтак суд прийняв таку заяву відповідача та прийшов до висновку про необхідність задоволити позов.  

Керуючись ст.ст. 8, 10, 11, 57, 60, 61, 209, 212-215 ЦПК України, ст.ст.122,138 Сімейного кодексу України, суд,–


В И Р І Ш И В :


позов задовольнити.

 

Виключити з актових записів №6077, №6078 від 25 вересня 2008року,  виданих міським відділом РАЦС Львівського міського управління юстиції   про народження ОСОБА_4 – ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_5– ІНФОРМАЦІЯ_1 відомості  про батька ОСОБА_2 як батька дітей.

На рішення суду може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення, апеляцій      на скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Львівської області через районний суд.



Суддя                                  Мартинишин М.О.









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація