Справа №2-о-116/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 жовтня 2009 р. Ленінський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого судді Проценко Л.Г.
при секретарі - Іванісенко Н.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1, ОСОБА_2 зацікавлені особи: Ленінський відділ реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 про надання дозволу на укладення шлюбу –
ВСТАНОВИВ :
Заявники ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до суду з заявою про надання дозволу на укладення шлюбу між ними, зазначивши, що вони бажають укласти шлюб, ОСОБА_1 вагітна від ОСОБА_2 і вони обидва є неповнолітніми.
Заявниця ОСОБА_1 підтримала заяву, та просила надати дозвіл на укладення шлюбу з ОСОБА_2
Заявник ОСОБА_2 підтримав заяву, та просив надати дозвіл на укладення шлюбу з ОСОБА_1
Представник зацікавленої особи Ленінського відділу реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції надав заяву про слухання справи в їх відсутність, в якій зазначив, що проти задоволення заяви не заперечує.
Зацікавлені особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, підтримали заяви, та просили надати дозвіл на одруження неповнолітнім ОСОБА_1 та ОСОБА_2
Суд вислухавши думку заявників, зацікавлених осіб, перевіривши матеріали справи встановив наступні обставини і відповідні їм правовідносини.
Заявниця ОСОБА_1 народилася 26 травня 1994 р., її батьками є ОСОБА_3 та ОСОБА_4 (а.с. 7)
Заявник ОСОБА_2 народився 24 січня 1992 р., його батьками є ОСОБА_5 та ОСОБА_6 (а.с. 18)
За висновком дослідження УЗД, проведеним лікарем ОСОБА_7, у ОСОБА_1 встановлено вагітність малого строку (а.с. 5)
За довідкою гінекологічного відділення Дорожної клінічної лікарні ст.Харків – пасс. від 19.10.2009р. ОСОБА_1 в стані вагітності 4-5 тижнів знаходилася в пологовому будинку і їй проводилася зберігаюча терапія (а.с.17)
Відповідно до ч.3 ст. 234 ЦПК України у порядку окремого провадження розглядаються також справи про надання права на шлюб, про розірвання шлюбу за заявою подружжя, яке має дітей, про поновлення шлюбу після його розірвання, про встановлення режиму окремого проживання за заявою подружжя та інші справи у випадках, встановлених законом..
Частиною 1 ст. 22 СК України встановлено, що шлюбний вік для жінки встановлюється у сімнадцять, а для чоловіка - у вісімнадцять років.
Згідно до ч.1 ст. 23 СК України, право на шлюб мають особи, які досягли шлюбного віку.
На цей час ОСОБА_1 виповнилося 15 років, а ОСОБА_2 – 17 років, тобто вони обидва не досягли шлюбного віку.
Відповідно до ч. 2 ст.23 СК України, за заявою особи, яка досягла чотирнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.
Таким чином, враховуючи добровільні намірі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 укласти шлюб, те, що ОСОБА_1 є вагітною, а також, що їх батьки не заперечують проти укладення ними шлюбу, суд вважає за доцільне надати їм право на укладення шлюбу, а тому їх заяви підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 60, 212, 213, 214, 215, 234, 235, 294, 296 ЦПК України, ст.22 ч.1, ст.23 ч.2 СК України суд , -
ВИРІШИВ:
ОСОБА_8 Віталіївни, ОСОБА_2 зацікавлені особи: Ленінський відділ реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 про надання дозволу на укладення шлюбу –задовольнити .
Неповнолітній ОСОБА_1 надати право на укладення шлюбу із неповнолітнім ОСОБА_2.
Неповнолітньому ОСОБА_2 надати право на укладення шлюбу з неповнолітньою ОСОБА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя Л.Г.Проценко