Справа №2-7875/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 серпня 2009 року Московський районний суд у складі: головуючого судді – Єлізарова І.Є.,при секретарі –Бузиннік Є.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Харківської міської ради про визнання права власності на самовільно реконструйоване нежиле приміщення ,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом про визнання за ним права власності на самовільно реконструйоване нежиле приміщення 1-го поверху № 2-1,2-3 - 2-6 під літерою «А-9», розташоване за адресою: вул. Блюхера, 23 у м. Харкові, посилаючись на наступне. Йому на підставі договору купівлі –продажу від 17.12.2007 р. належить квартира АДРЕСА_1. Їм за особисті кошти була здійснена реконструкція квартири АДРЕСА_1. Після реконструкції квартири було створено нежитлове приміщення. КП «Харківське міське БТІ» виготувало новий технічний паспорт приміщень. Реконструкція проведена з додержанням будівельних норм та правил. Таким чином, створено нове майно, однак в зв’язку з тим, що воно збудоване без належного дозволу, він вимушений звернутися до суду.
У судове засідання позивач з’явився , вимоги підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача надав суду заяву у якій просить розглянути позов без його участі.
Суд, вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи, задовольняє позов, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що позивачу ОСОБА_1 на підставі договору купівлі - продажу від 17 грудня 2007 року посвідченого ПН ХДНО ОСОБА_2 належить квартира АДРЕСА_2. У відповідності з технічним паспортом на квартиру АДРЕСА_3 виданого КП «БТІ» 10.08.2007 р. загальна площа квартири складала 32,9 кв. м.
Після придбання квартири за власні кошти була здійснена реконструкція квартири.
Новий технічний паспорт , виготовлений КП «БТІ» 3.червня 2009 р. загальна площа реконструйованої квартири складає 31,7 кв. м.
Згідно с технічним висновком про стан будівельних конструкцій і можливості збереження самочинно реконструйованої житлової квартири 2 в нежитлове приміщення по вул. Блюхера, 23 реконструкція завершена. Реконструкція не вплинула негативно на несучу спроможність основних будівельних конструкцій будинку і реконструйоване приміщення придатне для подальшої експлуатації, відповідає будівельним і санітарним нормам. .
Відповідно до ст. 331 ЦК України право власності на нову річ, яка виготовлена(створена особою,набувається нею,якщо інше не встановлено договором або законом. Особа, яка виготовила(створила0річ зі своїх матеріалів на підставі договору,є власником цієї речі. Право власності на новостворене нерухоме майно (житловий будинок, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).
У відповідності до ч. 5 ст. 376 ЦК України, на вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
Порушень будь-чиїх прав, у зв’язку з проведеною реконструкцією не виявлено.
На підставі викладеного та ст..ст.331, 376 ЦК України, керуючись ст.ст. 8,10,11,15,57, 58,60,209,212,213 ЦПК України, суд –
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на самовільно реконструйоване нежитлове приміщення 1-го поверху № 2-1,2-3,2-4,2-5,2-6 під літерою «А-9» в багатоповерховому будинку по вул. Блюхера 23 у м. Харкові загальною площею 31,7 кв. м.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області через Московський районний суд м. Харкова протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Заочне рішення може бути переглянуто судом що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Суддя Московського районного
суду м. Харкова ОСОБА_3