Судове рішення #6523860

 

 
 




                                         


                              Справа № 2-а-3516/09  

П О С Т А Н О В А  

ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ  


 27 жовтня 2009  року                               Виноградівський районний суд Закарпатської області


      в особі судді                          Рішко Г.І.

      при секретарі                          Стрижак О.М.

 

      розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Виноградів справу за адміністративним позовом  ОСОБА_1 до Управління  праці та соціального захисту населення Виноградівської районної державної адміністрації про стягнення коштів,

в с т а н о в и в :  


 Позивачка  ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача  про стягнення недоплаченої суми допомоги по догляду за дитиною. Позов мотивує тим, що в зв»язку з народженням  29 грудня 2008 року дитини ОСОБА_2 вона подала  відповідачу заяву з проханням призначити виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею  трирічного віку  щомісячно, яку згодом відповідачем було призначено в розмірі 130 грн. Не погодившись із зазначеною сумою, позивачка звернулася до відповідача із заявою  про виплату допомоги по догляду за дитиною в сумі  в розмірі прожиткового мінімуму – 557 грн., та вирішення питання щодо виплати суми несплачених коштів за попередні роки в сумі 2135 грн. При цьому вона посилається на вимоги Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» від 21.11.1992 р. згідно до якої допомога повинна надаватися в розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого Законом. Проте, зазначена допомога  виплачувалась не в повному  розмірі, оскільки п.14 ст.71 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» зупинено на вказаний рік дію ч.1 ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми», що суперечить  рішенню Конституційного суду України   від 9.07.07 р.

 Зазначеним рішенням визнані неконституційними  положення  п.14 ст.71 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» в частині зупинення  на 2007 рік дії ч.12, ст.15 та п.3 розділу УІІІ «Прикінцеві положення» Закону України  «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» щодо встановленого розміру  допомоги  по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

 Проте, в порушення вимог вказаного Закону виплата по догляду за дитиною до досягнення нею  трирічного віку в 2 2009 р. позивачці була здійснена  не в повному обсязі.

 

 Позивачка просила стягнути з відповідача недоотриману нею  допомогу по догляду за дитиною  до досягнення нею трирічного віку в розмірі 2 135 грн.

 В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги та просила такі задовольнити.

 Представник відповідача в судове засідання не з»явився , надав суду заперечення , в яких просить суд  відмовити позивачці  в задоволенні позову.

Судом встановлено, що позивачка є матір»ю  малолітньої  дитини  ОСОБА_2 29.12 .08 року народження та фактично здійснює за нею догляд.

 Розмір допомоги, отриманої  позивачкою в   2009 р.  становить  650 грн.

Відповідно до ст.13, 14 Закону України « Про державну допомогу сім»ям із дітьми», особа яка фактично здійснює  догляд за дитиною, має право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею  трирічного віку, яка виплачується щомісяця з дня призначення допомоги по догляду за дитиною по день досягнення нею вказаного віку.

 Відповідно до ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» допомога по догляду  за дитиною  до досягнення нею  трирічного віку надається у розмірі встановленого законом  прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років. Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного  віку надається на кожну дитину, незалежно від кількості народжених / усиновлених, взятих під опіку/ дітей у сім»ї, по догляду за якими надається допомога.

 З матеріалів справи вбачається, що позивачка протягом 2009 років отримувала щомісячну допомогу по догляду за дитиною  до досягнення нею трирічного віку в  розмірі 130 грн., а всього до часу звернення в суд отримала 650 грн.

 

 Згідно до ст. 58 Закону України «Про державний бюджет» на 2008 рік  та про внесення змін до деяких законодавчих актів України від  28.12.07 р. № 107—6» затверджено прожитковий мінімум  на дітей віком  до 6-ти років : з 1 січня  526  грн., з 1 квітня -  538 грн., з 1 липня  - 540 грн., а згідно п.23  цього Закону підпункт 8 пункту 8  розділу УІІІ  «Прикінцеві положення» Закону України  «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» викладено у такій редакції: « Допомога по догляду за дитиною  до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці: з 1.01.08 р. – 50 % , з 1.01.09 р. – 75 % , з 1.01.10 р. – 100%  прожиткового мінімуму , встановленого для працездатних осіб та середньомісячним сукупним доходом  сім»ї  в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

 З огляду на наведене,  в 2009 році допомога  нараховувалася та виплачувалася відповідно до ст.15 Закону України  «Про державну допомогу сім»ям з дітьми», яким визначено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим  мінімумом, встановленим для  працездатних осіб та середньомісячним  сукупним доходом сім»ї  в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 грн., і дане положення  Рішенням Конституційного суду неконституційним не визнавалося.

Також в судовому засіданні встановлено, що позивачкою ОСОБА_1 при зверненні до управління праці та соціального захисту населення про отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення трьохрічного віку не подавалися довідки про доходи сім’ї.


 За таких обставин суд приходить до висновку про безпідставність вимог    ОСОБА_1  і їй в позові необхідно відмовити.

 

Керуючись ст. ст. 11, 17, 71, 86, 159, 160, 163 КАС України, ст.ст.13-15  Закону України  «Про державну допомогу сім»ям з дітьми»,  суд,


п  о с т а н о в и в :  


 Відмовити ОСОБА_1 в позові  до Управління праці та соціального захисту населення у Виноградівському районі про стягнення недоплаченої допомоги   по догляду за дитиною до досягнення нею трьох річного віку.

 На  постанову може бути подано  заяву про її апеляційне оскарження протягом 10-ти днів з дня отримання її копії та апеляційну скаргу протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Львівського апеляційного адміністративного суду через районний суд.  

 Апеляційна скарга може бути подана без попереднього  подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви  про апеляційне оскарження.

 Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга на постанову суд подаються до Львівського апеляційного  адміністративного суду через Виноградівський районний суд .  


 


Головуюча:                                         Рішко Г.І.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація