Судове рішення #6522794

Справа № 1-104/2009р.

Рядок статзвіту №12  



В И Р О К  

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И  



30 липня 2009  року                                                                                    м.Свалява  

Свалявський районний суд Закарпатської області в особі:

      головуючого- судді           Ганчак Л.Ф.

      при секретарі           Грига Л.І.

      з участю прокурора           Данканич В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі  в м.Свалява кримінальну справу про обвинувачення  

ОСОБА_1  , 17.05.1968р.н., уродженця ІНФОРМАЦІЯ_1 та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, українця, неодруженого, ІНФОРМАЦІЯ_3, непрацюючого, військовозобов'язаного,  судимого згідно вироку Свалявського районного суду від 20.05.2008р. на чотири роки позбавлення волі із застосуванням ст.75,76 КК України з іспитовим строком один рік,

у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 164   КК України,  

 

  В С Т А Н О В И В:  

Підсудний ОСОБА_1, за період з листопада 2006р. по січень 2009р. злісно ухилявся від сплати встановлених згідно рішення Свалявського районного суду від 19.10.12006р.  аліментів на користь ОСОБА_2 на утримання чотирьохї дітей -Яни, 1991р.н., Вікторії, 1992р.н., Олександра, 1996р.н. та Степана,1997р.н. в розмірі 1/2  всіх видів заробітків щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. В результаті дій ОСОБА_1 Виникла заборгованість в розмірі 19 263,40грн.

В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину визнав частково та пояснив, що  згідно рішення суду він повинен сплачувати аліменти на чотирьох дітей. Він тривалий час не працював, в даний час він може сплачувати аліменти лише частково, поскільки розмір аліментів на чотирьох дітей для нього є великим, поскільки він проживає з іншою жінкою, та  має інших дітей; зобовязувався сплачувати аліменти частково.

Не дивлячиь на часткове визнання своєї вини самим підсудним, його вина   у вчиненні злочину встановлена зібраними і перевіреними в суді доказами.

Крім наведеного вина підсудного у вчиненні злочину підтверджується:

-   свідоцтвом про розірвання шлюбу підтверджується, що ОСОБА_1 перебував з потерпілою в шлюбі, в якому народилися діти (а.с.13);

-   копіями нсвідоцтв про народження дітей (а.с.14-17) підтверджується, що підсудний є батьком чотирьох дітей;

-   розрахунком про нарахуваня заборгованості підтвержується про невиконання рішення суду  по аліментах (а.с.19).

На підставі викладеного, не дивлячись на часткове визнання своєї вини самим підсудним, суд приходить до всиновку, що вина  підсудного в судовому засіданні з приводу обставин вчинення злочину доведена, покази підсудного ОСОБА_1 повністю відповідають іншим встановленим по справі і перевіреними в суді доказам і в сукупності з ними повністю стверджують вину підсудного  у злісному ухиленні від сплати встановлених судом  коштів на утримання дітей (аліментів).

На підставі наведених та оцінених судом доказів суд вважає, що органи досудового слідства  правильно  кваліфікували дії підсудного ОСОБА_1 за  ч.1 ст.164  КК України.                      

Призначаючи підсудному ОСОБА_1 покарання за ч.1 ст.164 КК України, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину,  дані, що характеризують особу підсудного посередньо  по місцю проживання, є особою непрацюючою.  

Як пом’якшуючі покарання обставини суд визнає  - чистосердечне каяття.

Обтяжуючих покарання обставини, судом не встановлено.

При викладеному, суд обирає покарання у виді обмеження волі строком на два місяці, перерахувати в порядку ст.72 КК України дорівнює один місяць позбавлення волі. Застосувати  ст.ст.75,76 КК України.  

Міру запобіжного заходу – підписка про невиїзд- залишити в силі до вступу вироку в законну силу.

З  врахуванням  вироку Свалявського районного від 20.05.2008р. суд призначає покарання за правилами ст.70 КК України -  за сукупністю злочинів шляхом складання покарань.  

Керуючись ст.ст. 323,324 КПК України, суд,-


З А С У Д И В:


ОСОБА_1  визнати винним за ч.1 ст.164  КК України та призначити покарання  за ч.1 ст.164 КК України  у виді  на  один рік обмеження волі.

В порядку ст.70 КК України до покарання, призначеного вироком Свалявського районного суду від 20.05.2008р. приєднати покарання за цим вироком, остаточно призначити покарання за цим вироком строком чотири роки один місяць позбавлення волі.  

На підставі ст.75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з випробовуванням, якщо він протягом двох років іспитового строку не вчинить новий злочин та виконає обов'язки, покладені на нього судом в порядку ст.76 КК України, а саме: з'являтись в органи кримінально виконавчої системи для реєстрації, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи.

Міру запобіжного заходу – підписку про невиїзд – ОСОБА_1 залишити в силі до вступу вироку в законну силу.

На вирок суду може бути подано апеляцію протягом п’ятнадцяти діб з моменту його проголошення до апеляційного суду Закарпатської області через Свалявський районний суд.



Головуючий                                              Л.Ф.Ганчак


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація