Справа №2-5026/2009
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 жовтня 2009 року м.Харків
Московський районний суд м.Харкова у складі:
головуючого – судді Короткого І.П.
при секретарі Бондар І.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи виконавчий комітет Комінтернівської районної в м.Харкові ради, Комінтернівський відділ реєстрації актів цивільного стану №3 Харківського міського управління юстиції про зміну прізвища дитини,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому зазначив, що разом з відповідачем вони є батьками малолітнього ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. У 2006 році шлюб між сторонами було розірвано, після чого дитина залишилась проживати з позивачем, який змінив своє прізвище з ОСОБА_3 на Павленко. Позивач просить суд змінити прізвище дитини з ОСОБА_3 на Павленко, оскільки відповідач не приймає участі в утриманні та вихованні дитини, а крім того, різність прізвищь позивача та дитини травмує психіку останьої.
В судовому засіданні позивач позов підтримав та пояснив, що дитина проживає з нею, а відповідач долею дитини не цікавиться.
Відповідач позов не визнав та пояснив, що він приймає участь у вихованні та утриманні дитини та не бачить жодних підстав для зміни прізвища дитини.
Представники третіх осіб до суду не з”явились.
Дослідивши докази по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з такого.
Судом встановлено, що сторони є батьками малолітнього ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. У 2006 році шлюб між сторонами було розірвано, після чого дитина залишалась проживати з позивачем, який змінив своє прізвище з ОСОБА_3 на Павленко. Відповідач має прізвище ОСОБА_3 та проживає окремо від дитини.
Ці обставини підтверджуються свідоцтвом про розірвання шлюбу (а.с.7), свідоцтвом про народження дитини (а.с.8), довідкою з місця проживання позивача (а.с.10), визнав ці обставини і відповідач.
Відповідно до ч.5 ст.148 СК України у разі заперечення одним із батьків щодо зміни прізвища дитини спір між ними щодо такої зміни може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. При вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов”язків щодо дитини, а також інші обставини, які засвідчують відповідність зміни прізвища інтересам дитини.
Судом встановлено, що дитина тривалий час проживає з позивачем, який працює, позитивно характеризується на роботі та за місцем проживання, на належному рівні виконує свої батьківські обов”язки щодо дитини. Відповідач проживає окремо від дитини, в 2008 році не приймав участі у вихованні дитини, не відвідував дошкільний навчальний заклад, в якому навчалася в цей період дитина.
Ці обставини підтверджуються характеристиками позивача з місця роботи та проживання (а.с.11-12), довідкою від 14.11.2008 року з ясла-садка (а.с.51), квітанціями про сплату позивачем за садик, у якому навчається дитина (а.с.38-43), показаннями свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5
Приймаючи до уваги зазначене вище відношення сторін до виконання своїх батьківських обов”язків, а також тот факт, що дитина проживає з позивачем, суд вважає, що зміна прізвища дитини, як того просить позивач, буде відповідати інтересам дитини.
Докази, надані відповідачем на підтвердження своїх заперечень проти позову, висновків суду не спростовують. Так, відповідач надав суду характеристику з ясла-садка, де навчається дитина, від 12.04.2009 року (а.с.31), але у цьому документі зазначається, що відповідач приймав у часть у вихованні дитини з 06.09.2006 року по 31.12.2007 року та з 19.11.2008 року по 09.01.2009 року. Письмові пояснення ОСОБА_6 та ОСОБА_7 (а.с.32-33) суд також оцінює критично, оскільки ці особи до суду не з”явились і не дали своїх показань як свідки.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10, 11, 60, 88, 214, 215 ЦПК України,
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Змінити прізвище ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, з ОСОБА_3 на Павленко та внести відповідні зміни до актового запису про народження дитини №236 від 21.01.2005 року, зареєстрованого міським відділом реєстрації актів цивільного стану №3 Харківського обласного управління юстиції.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Суддя