Судове рішення #6522628

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ  

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  

ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  



09 листопада 2009 року             Справа №2а-1779/09/0970  

м. Івано-Франківськ  

Івано-Франківський окружний  адміністративний  суд в складі:

головуючого судді  Лучко О.О.,

при секретарі  Круглій О.М.,

за участю сторін:  

представника позивача: Федорців О.О.,

представника відповідача: не з»явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом: ДПІ в м. Івано-Франківську до житлово-експлуатаційної дільниці облспоживспілки про стягнення коштів  в сумі 71 301,60 грн.,-


ВСТАНОВИВ:  


01 липня 2009 року ДПІ в м. Івано-Франківську звернулася з адміністративним позовом до житлово-експлуатаційної дільниці облспоживспілки про стягнення коштів в сумі 71 301,60 грн., отриманих без встановлених законом підстав, а саме: за надання послуг теплопостачання без отримання ліцензії та узгодження ліцензійних умов.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала, пояснила суду, що відповідач зареєстрований суб’єктом господарської діяльності і як платник податків 27.06.1995р. взятий на облік  у ДПІ в м. Івано-Франківську.  Житлово-експлуатаційною дільницею облспоживспілки за період з 01.01.2006 р. по 31.12.2008р. отримано 71301,60 грн. без встановлених на те законних підстав, а саме: за надання послуг теплопостачання без отримання ліцензії та узгодження ліцензійних умов. Господарюючим суб»єктом в порушення п.73 ст.9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» здійснювалось надання послуг теплопостачання  для населення без отримання відповідної ліцензії. Вказані послуги надавались котельнею, що знаходилась у підвальному приміщенні будинку по вул.Грушевського,11, та за які з населення бралась плата. За період з 01.01.2006 року по 31.12.2008 року послуги теплопостачання оплачено в сумі 71 301,60 грн. Вказані кошти відповідно до ст.8 зазначеного Закону відповідачем отримані незаконно, без встановлених на те законних підстав, а тому, підлягають стягненню до державного бюджету у судовому порядку. Просить позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання повторно не з’явився, хоча належним чином був повідомлений про розгляд справи, правом на подання заперечення не скористався. Неявка  представника відповідача за таких умов не є перешкодою для розгляду справи за його відсутності.  

Заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши матеріали справи та дослідивши подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, а тому позов підлягає до задоволення з наступних мотивів.  

Судом встановлено  , що відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію, виданого 21.06.1995р. №22,  житлово-експлуатаційна дільниця облспоживспілки є суб’єктом господарської діяльності - юридичною особою, зареєстрована як платник податків 27.06.1995 року в ДПІ в  м. Івано-Франківську.

На підставі наказу начальника ДПІ №207 від 16.03.2009 року, відповідно до затвердженого плану перевірки ДПІ в м. Івано-Франківську було проведено позапланову виїзну перевірку дотримання фінансово-господарської діяльності з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства житлово-експлуатаційною дільницею облспоживспілки за період з 01.01.2006 року по 31.12.2008 року. За результатами проведеної податковим органом перевірки складено акт перевірки від 30.03.2009 року та встановлено порушення відповідачем п.73 ст.9, ст.8 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», саме: надання послуг постачання теплової енергії для населення без ліцензії та узгодження ліцензійних умов.

Так, Закон України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» №1775 від 01.06.2000 року визначає види господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, порядок їх ліцензування, встановлює державний контроль у сфері ліцензування, відповідальність суб'єктів господарювання та органів ліцензування за порушення законодавства у сфері ліцензування.  

Відповідно до п.73 ст.9 цього Закону ліцензуванню підлягає такий вид господарської діяльності як виробництво теплової енергії, транспортування її магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами та постачання теплової енергії.

Крім того, ст.23 Закону України «Про теплопостачання» N 2633-IV від 02.06.2005 року передбачено, що господарська діяльність з виробництва, транспортування, постачання теплової енергії підлягає ліцензуванню в порядку, встановленому законом.

Відповідно до ст.23 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» №1775 від 01.06.2000 року шкода, заподіяна порушенням законодавства у сфері ліцензування, підлягає відшкодуванню за позовами заінтересованих осіб у порядку, визначеному законом.

Закон України “Про державну податкову службу в Україні”  N 509-XII від 04.12.1990 року  визначає  завдання органів державної податкової служби, зокрема, здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством та запобігання злочинам та іншим правопорушенням, віднесеним законом до компетенції податкової міліції, їх розкриття, припинення, розслідування та провадження у справах про адміністративні правопорушення .  

Відповідно до п.11 ст.10 зазначеного Закону державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції  подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до ст.11 зазначеного Закону  органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків); вимагати від платників податків, діяльність яких перевіряється, усунення виявлених порушень податкового законодавства, контролювати виконання законних вимог посадових осіб органів державної податкової служби, а також припинення дій, які перешкоджають здійсненню повноважень посадовими особами органів державної податкової служби;  

В п.3 ч.6 ст.11-1 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” встановлено, що  позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводиться, якщо    виявлено недостовірність даних, що містяться у податковій декларації, поданій платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту.

Позапланова виїзна перевірка здійснюється на підставі виникнення обставин, викладених у цій статті, за рішенням керівника податкового органу, яке оформляється наказом.  

 Як встановлено в судовому засіданні, підставою проведення позапланової перевірки відповідача був лист прокуратури Івано-Франківської області від 24.11.2008 року за №07/1-2000-08, направлений в ДПІ м.Івано-Франківська. Оскільки, на запит ДПІ в м.Івано-Франківську про формування тарифів на послуги теплопостачання для населення у 2008 році від відповідача відповідь отримана не була, наказом начальника ДПІ в м.Івано-Франківську №207 від 16.03.2009 року призначено провести позапланову виїзну перевірку житлово-експлуатаційної дільниці облспоживспілки. За таких обставин, суд приходить до висновку про законність проведення такої позапланової виїзної перевірки.

Матеріали справи свідчать про отримання відповідачем коштів без установлених законом підстав  в розмірі 71 301,60 грн., у тому числі : за 2006 рік –14 756,2 грн., за 2007 рік –25 133,7 грн., за 2008 рік –31 411,7 грн. Дані кошти відповідно до зазначених вище норм, підлягають стягненню в дохід бюджету.

Вказана сума коштів підтверджується актом перевірки (а.с.4.5), поясненнями представника позивача в судовому засіданні та іншими матеріалами справи.

Доказів сплати даної заборгованості відповідачем суду не представлено.  

За таких обставин суд приходить до висновку про законність дій працівників ДПІ в м.Івано-Франківську при проведенні позапланової перевірки житлово-експлуатаційної дільниці облспоживспілки та стягнення коштів в розмірі 71301,60 грн., отриманих без встановлених законом підстав.

Враховуючи вищенаведене, дана сума підлягає стягненню у судовому порядку.  

На підставі ст.124 Конституції України, керуючись ст.2, ст.ст. 8-14, ст.86, ст.ст.158-163, ст.167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-  

П О С Т А Н О В И В:  


Позов задовольнити повністю.

Стягнути з суб»єкта господарської діяльності - житлово-експлуатаційної дільниці облспоживспілки (код ЄДРПОУ 22166758, юрид адреса: вул.Грушевського,11, м.Івано- Франківськ)  в дохід бюджету 71 301,60 грн. (сімдесят одна тисяча триста одна гривня  шістдесят копійок), одержаних без установлених законом підстав .

Відповідно до ст.254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Відповідно до ст.186 КАС України постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня виготовлення постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.


Суддя                 О.О. Лучко  

 


Постанова в повному обсязі  складена 16.11.2009р.  

             

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація