ВИРОК справа № 1- 121 /09р .
Іменем України
06 жовтня 2009 року Онуфріївський районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого: судді Шелесько В.Д.,
при секретарі; ОСОБА_1,
за участю прокурора: Калатур А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Онуфріївка кримінальну справу по обвинуваченню
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючого, не одруженого, проживаючого у ІНФОРМАЦІЯ_4, раніше судимого:
1). 10.06.2008 року Онуфріївський районним судом Кіровоградської області по ч.1 ст.164 КК України до 120 годин громадських робіт;
2). 03.12.2008 року Онуфріївський районним судом Кіровоградської області по ч.2 ст. 389, ст. ст. 74 ч. 4, 50, 65 КК України звільнений від відбуття покарання;
3). 02.02.2009 року Онуфріївський районним судом Кіровоградської області по ч.2 ст. 164 КК України до 200 годин громадських робіт, судимості не погашені
- у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 389 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2, 2 лютого 2009 року вироком Онуфріївського районного суду Кіровоградської області, за скоєння злочину, передбаченого ч. 2 ст. 164 КК України, був засуджений до покарання у вигляді 200 годин громадських робіт, які полягають у виконанні ним у вільний від роботи час безоплатних суспільно-корисних робіт, вид яких зазначають органи місцевого самоврядування. 17 березня 2009 року працівниками Онуфріївського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції ОСОБА_2 був ознайомлений з порядком та умовами відбування покарання у вигляді громадських робіт, а також попереджений, що у разі
ухилення від відбування покарання його може бути притягнуто до кримінальної відповідальності. В цей же день ОСОБА_2 були встановлені дні явки на реєстрацію до кримінально-виконавчої інспекції, і, згідно порядку відбуття покарання у вигляді громадських робіт, направленням кримінально-виконавчої інспекції Онуфріївського районного підрозділу Знам'янського МВ Кіровоградської області він був направлений для відбуття громадських робіт по місцю свого проживання до Деріївської сільської ради, і повинен був відпрацювати 200 годин громадських робіт з 18 березня 2009 року. В період з 18 березня 2009 року по 05 жовтня 2009 року, ОСОБА_2, з призначених судом 120 годин громадських робіт, відбув лише 100 годин громадських робіт, та маючи на меті ухилитися від відбування покарання, без поважних причин не відбував покарання та не з'являвся на громадські роботи в Деріївську сільську раду, в результаті чого, не виходячи протягом тривалого часу на громадські роботи, не відпрацював встановлений судом строк громадських робіт.
В результаті вказаних дій, ОСОБА_2, без поважних причин, не виконуючи покладені на нього обов'язки, які полягають: у додержанні встановлених порядку та умов відбування покарання, у відпрацюванні встановленого судом строку громадських робіт на визначеному для цього об'єкті, явці за викликом до кримінально-виконавчої інспекції, повідомленні інспекції про зміну місця проживання та періодичній явці до кримінально-виконавчої інспекції на реєстрацію, а також порушуючи встановлений порядок і умови відбування покарання у вигляді громадських робіт, які полягають у виконання ним у вільний від роботи час безоплатних суспільно-корисних робіт, вид яких зазначають органи місцевого самоврядування, та не виходячи більше двох разів щомісячно протягом відбування ним покарання на громадські роботи без поважних причин, ухилився від відбування призначеного судом покарання у виді громадських робіт.
Підсудний ОСОБА_2 вину свою в інкримінованому йому злочині визнав повністю, розкаявся, запевнив суд, що в подальшому злочинів вчиняти не буде, просив суворо не карати і не ізолювати від суспільства, поскільки він останнім часом хворіє, а також доглядає за матір’ю, яка знаходиться в хворобливому стані. В зв’язку з цим він не зміг повністю відпрацювати громадські роботи. По місцю проживання постійна робота відсутня, а заборгованість по аліментах не може погашати, поскільки йому не виплачується допомога як учаснику війни, присуджена судом.
Вина ОСОБА_2 підтверджується доказами, дослідженими в порядку ч.3 ст. 299 КПК України.
Таким чином, обвинувачення, пред’явлене підсудному, визнається судом доведеним, воно ніким не оспорюється.
Суд кваліфікує дії підсудного, як направлені на ухилення від відбування громадських робіт особою, засудженою до цього покарання, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 389 КК України.
При визначенні підсудному покарання суд враховує, що ним вчинено злочин невеликої тяжкості; особу винною, який по місцю проживання характеризується посередньо, має державні бойові нагороди, злочин вчинив в період відбування покарання, обставиною , що пом’якшує покарання підсудного є щире каяття, обставин що обтяжують покарання підсудного не встановлено.
За викладених обставин суд вважає, що виправлення засудженого можливе без ізоляції від суспільства і відносно нього необхідно призначити покарання у виді обмеження волі з застосуванням ст. 75 КК України.
У відповідності з ст.ст. 71, 72 КК України до призначеного за даним вироком покарання, необхідно повністю приєднати не відбуте покарання за попереднім вироком у виді 79 годин громадських робіт з розрахунку що 8 годин громадських робіт відповідають одному дню обмеження волі.
Судові витрати та речові докази по справі відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 50, 65, 71, 72, 74-76 КК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 389 КК України, і призначити йому покарання у виді обмеження волі строком на 1рік 6 місяців.
На підставі ст. 71,72 КК України до призначеного покарання повністю приєднати невідбуте покарання за попереднім вироком у виді 10 днів обмеження волі і остаточно визначити засудженому покарання у виді обмеження волі строком на 1 (один) рік 6 (шість) місяців 10 (десять) днів.
У відповідності ст. 75 - 76 КК України звільнити засудженого ОСОБА_2 від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком в 1 (один) рік, якщо він впродовж іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього судом обов’язки : повідомляти органи кримінально-виконавчої системи повідомляти про зміну місця проживання, періодично з'являтись у вказані органи для реєстрації.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в силу залишити раніше обрану – підписку про невиїзд.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Кіровоградської області протягом 15 діб з моменту його проголошення через Онуфріївський районний суд Кіровоградської області.
Суддя Онуфріївського
районного суду
Кіровоградської області ОСОБА_3