Судове рішення #6521391

                                                             Справа №2-542/2009 р.




РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

?02 ” листопада 2009 р.                                                                                                                          м. Валки


          Валківський районний суд Харківської області у складі: головуючого судді Бондаренко В.М. при секретарі Неділько І.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Сніжківської сільської ради Валківського району Харківської області про визнання права власності на спадщину за заповітом,



ВСТАНОВИВ:


       Позивачка звернулася до суду з позовною заявою, в якій просить визнати факт приймання нею спадщини після смерті ОСОБА_2, визнати за нею право власності на спадщину після смерті ОСОБА_2, яка складається з земельної ділянки площею 3,58 га, яка розташована на території Сніжківської сільської ради Валківського району Харківської області з її призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

       Свої позовні вимоги позивачка мотивує тим, що ОСОБА_2, мешканка села Сніжків Валківського району, є її тіткою.

      16 липня 2002 р. ОСОБА_2. згідно заповіту заповідала позивачці на випадок своєї смерті право на земельну частку (пай) у землі, яка перебуває у колективній власності реорганізованої Агрофірми “Сніжків”, розміром 3,95 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості) згідно Сертифікату на право на земельну ділянку (пай).

       ІНФОРМАЦІЯ_1 р. ОСОБА_2 померла.  

       На день смерті ОСОБА_2. належала земельна ділянка площею 3,58 га розташована на території Сніжківської сільської ради Валківського району Харківської області з її призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

       В судове засідання з’явився представник позивачки за довіреністю ОСОБА_3 який підтримав позовні вимоги в повному обсязі, просив надати додатковий строк для прийняття спадщини, так як строк був пропущений з поважних причин.

       Представник відповідача в судове засідання не з’явився, але надав суду заяву, в якій просить розглянути справу за відсутністю представника відповідача, проти задоволення позову не заперечує.

       Суд, вислухавши пояснення представника позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи і оцінивши зібрані докази в їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

       Судом встановлено, що ОСОБА_2, мешканка села Сніжків Валківського району є тіткою позивачки.

      16 липня 2002 р. ОСОБА_2. заповітом, посвідченим ОСОБА_4. секретарем виконавчого комітету Сніжківської сільської Ради Валківського району Харківської області 16.07.2002 р., реєстровий № 128 заповідала на випадок своєї смерті право на земельну частку (пай) у землі, яка перебуває у колективній власності реорганізованої Агрофірми “Сніжків”, розміром 3,95 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості) вартістю 16 938,95 грн. згідно Сертифікату на право на земельну ділянку (пай) серія ХР № 0283818, виданий Валківською районною державною адміністрацією, позивачці.

      ІНФОРМАЦІЯ_1 р. ОСОБА_2 померла, що підтверджується Свідоцтвом про смерть І-ВЛ НОМЕР_1, яке видано Сніжківською сільською радою Валківського району Харківської області                      29.07.2002 р..  

       На день смерті ОСОБА_2. належала земельна ділянка площею 3,58 га розташована на території Сніжківської сільської ради Валківського району Харківської області на підставі Державного акту на право приватної власності на землю ІІІ-ХР № 016502.

      На певний час позивачка не має можливості оформити зазначену спадщину в нотаріальній конторі в зв’язку з тим, що нею був пропущений строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини, встановлений ст.1270 Цивільного кодексу України. Цей строк позивачкою був пропущений з поважних причин, тому, що вона не проживала разом зі спадкодавцем, про необхідність подання до державного нотаріусу заяви про прийняття спадщини в шестимісячний строк після відкриття спадщини обізнана не була, саме в цей час хворіла.

       Позивачка є єдиним спадкоємцем за заповітом, який фактично прийняв спадщину та бажає її використовувати за призначенням.

       Згідно ст.328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.  

       Згідно ст.1217 Цивільного кодексу України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.  

       Згідно п. г) ч.1 ст.81 Земельного Кодексу України громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі прийняття спадщини.


       Керуючись ст.ст.15,16,328,1217,1270 Цивільного кодексу України, ст.81 Земельного Кодексу України, ст.ст.3,4,10,11,15,57-59,60,64,208,209,212-216,218 Цивільного процесуального Кодексу України суд, –  


ВИРІШИВ:


       Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.


       Визнати факт приймання ОСОБА_1 спадщини після смерті ОСОБА_2 та надати  додатковий строк для прийняття спадщини - три місяці.  


       Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадщину за заповітом після смерті ОСОБА_2, яка складається з земельної ділянки площею 3,58 га, розташованої на території Сніжківської сільської ради Валківського району Харківської області на підставі Державного акту на право приватної власності на землю ІІІ-ХР № 016502 з її призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.


Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Харківської області через Валківський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 Цивільного процесуального кодексу України.




            Суддя                                                                                                                            Бондаренко В.М.                                                                                                    




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація